Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
HelukabelHelukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak to wszystko połączyć? Audio w mondeo

06 Lip 2004 22:08 4130 10
  • Poziom 10  
    Zacząłem ostatnio kompletować sprzęt audio do forda mondeo. Cel jaki sobie postawilem to radio z CD+glosniki w drzwiach + tuba + wzmacniacz do tuby.
    Na razie kupilem
    - glosniki 5x7cali do drzwi Infinity 60W RMS (180W) 4szt (tylko 5x7 pasują do mondeo)
    - skrzynia Velocity z glosnikiem sony Xplod 150/600W
    Radio mam sony cdx m610 4x 52W
    I moje pytanie brzmi jak to wszystko najlepiej podłączyć, wiem ze do tuby to musze kupic wzmacniacz ale nie wiem czy glośniki drzwiowe też do wzmacniacza podlączyc czy wystarczy z radia sygnal, czy wtedy te glośniki nie bedą sie marnować bo w sumie to drogie byly (przynajmniej jak dla minie=1000zł4szt). Czy wtedy musze kable ciągnąć do drzwi?
    Czy cos jeszcze potrzeba?
  • HelukabelHelukabel
  • Poziom 11  
    Jajka infinity, jak dla mnie dobry wybór. To kupiłeś TUBE czy skrzynie? dziwnie piszesz , ma nadzieje że skrzynie:-)

pyt.Według mnie to moc radia powninna wystarczyć dla tych głośników 17-18W/60W , wzmacniacz dał by im 10% lepsze granie(sugeruje się tylko mocą głośników) . Jeżeli zdecydujesz sie na wzmacniacz to kable wypadało by pociągnąć do nich:-) telepatycznie chyba nie da rady:-)
    Z radia RCA do wzmaka , z wzmaka do głośników.
  • HelukabelHelukabel
  • Poziom 10  
    Kupilem skrzynie. (myslałem że tuba i skrzynia to poza obudową to samo ale poczytalem wątki i dowiedzialem sie ze to dwie różne rzeczy.)
  • Poziom 11  
    To dobrze ,że skrzynie:-) a żle że sony:-(
    Pamiętaj że podstawą jest dobry montaż głośników i wygłuszenie drzwi!
  • Poziom 18  
    Do mondka po małej przeróbce można włożyć zwykłe elipsy. Wystarczy kawałek sklejki z wyciętym otworem na głośnik.
  • Poziom 11  
    Kup do tego jakiś fajny markowy wzmacniacz(nie sugerować się napisami na obudowach tanich wzmacniaczy z bazarków-to jest szmelc),przednie głośniki podłącz też do wzmacniacza,wzmacniacz ma zupełnie inne pasmo przenoszenia niż wzm.standardowy w radyjku-jest wielka różnica w słuchaniu muzy.Pamiętaj o okablowaniu całego systemu.
  • Poziom 10  
    dzieki za informacje.
    Głośniki zamontowałem, sygnał z radia, drzwi nie wyciszałem.
    Po dalszej lekturze okazało sie że mam skrzynie band pass a głośnik w niej jest 20 cm 100W, 350Wmax.
    kupilem do tego wzmacniacz sony xm-1002hx o mocy 2x100W RMS i teraz mam problem z montażem kabla zasilającego. Nie wiem gdzie sie przebić przez ścianę przednią do kabiny. Jaką grubość kabla proponujecie.Jak to wszystko połączyć? Audio w mondeo
  • Poziom 11  
    Nie ma jak mondeo po prostu nie ma meczenia sie z montarzem glosnikow sa dziurki :D:D na nie w przednich jak i tylnich drzwiach
    nie pogada

to sedan czy kombi czy jeszcze raczej masz duza puleczke z tylu pod klapa ...??
  • Poziom 11  
    jak już montujesz w drzwiach głośniki to warto się pokusić o wygłuszenie drzwi matą bitumiczną, usztywni to konstrukcję i zmniejszy ewentualne rezonanse i trzeszczenia luźnych elementów, poza tym szczelna komora poprawia wydobywanie z przetwornika niższych częstotliwości. A propos przebijania się to poszukaj, czy nie masz gdzieś zaślepki między komorą silnika a kabiną, przez którą mógłbyś przeciągnąć kable.
  • Poziom 11  
    Zawsze tez mozna wbic sie w jakas wiazke ktora tam jest poiszukaj jak biegnakable od aku itp