Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kuchnia elektr.z płytą ceramiczną Mastercook 7275

11 Gru 2009 19:54 10683 4
  • Poziom 23  
    Witam!
    Nie działa mi zegar w piekarniku. Po wstępnych oględzinach okazało się, że uszkodzony jest transformator a konkretnie przewa uzwojenia pierwotnego.
    Moje pytanie, czy można dostać i gdzie takie trafko....nawet nie wiem jakie tam są napięcia wyjściowe, wiem tylko,że są dwa.
  • Poziom 22  
    Witam !
    Możesz spróbować zreanimować stare trafo , sprawdź czy na uzwojeniu pierwotnym jest bezpiecznik termiczny,jeżeli tak to może być on przepalony.
    Jeżeli go nie ma to prawdopodobnie przepalone jest uzwojenie.Bezpiecznik powinien być pod izolacja na uzwojeniu(mały prostokąt).Po jego zwarciu trafko powinno ruszyć . Jednak ja bym założył nowy termik i przykleił do uzwojenia (zabezpieczenie przed pożarem).
  • Poziom 23  
    Niestety jest to trafko bez termika bo inaczej już bym go wymienił. Jedyne rozwiązanie to to,że zawiozę do przewinięcia.Pozdrawiam.
  • Poziom 22  
    Witam !
    Jak byś wrzucił jakąś fotkę tego trafka to może coś bym znalazł , mam trochę różnych transformatorów z różnych urządzeń , między innymi od sprzętu AGD.
  • Poziom 23  
    Zdjęcie trafka ( prawdopodobnie na wejściu wtórnym są dwa napięcia 8v i 12v )

Kuchnia elektr.z płytą ceramiczną Mastercook 7275