Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kuchnia elektr.z płytą ceramiczną Mastercook 7275

gregor22 11 Gru 2009 19:54 10491 4
  • #1 11 Gru 2009 19:54
    gregor22
    Poziom 23  

Witam!
    Nie działa mi zegar w piekarniku. Po wstępnych oględzinach okazało się, że uszkodzony jest transformator a konkretnie przewa uzwojenia pierwotnego.
    Moje pytanie, czy można dostać i gdzie takie trafko....nawet nie wiem jakie tam są napięcia wyjściowe, wiem tylko,że są dwa.

• #2 12 Gru 2009 12:10
    bezum1
    Poziom 22  

Witam !
    Możesz spróbować zreanimować stare trafo , sprawdź czy na uzwojeniu pierwotnym jest bezpiecznik termiczny,jeżeli tak to może być on przepalony.
    Jeżeli go nie ma to prawdopodobnie przepalone jest uzwojenie.Bezpiecznik powinien być pod izolacja na uzwojeniu(mały prostokąt).Po jego zwarciu trafko powinno ruszyć . Jednak ja bym założył nowy termik i przykleił do uzwojenia (zabezpieczenie przed pożarem).

• #3 12 Gru 2009 14:08
    gregor22
    Poziom 23  

Niestety jest to trafko bez termika bo inaczej już bym go wymienił. Jedyne rozwiązanie to to,że zawiozę do przewinięcia.Pozdrawiam.

• #4 12 Gru 2009 21:15
    bezum1
    Poziom 22  

Witam !
    Jak byś wrzucił jakąś fotkę tego trafka to może coś bym znalazł , mam trochę różnych transformatorów z różnych urządzeń , między innymi od sprzętu AGD.

• #5 14 Gru 2009 21:38
    gregor22
    Poziom 23  

Zdjęcie trafka ( prawdopodobnie na wejściu wtórnym są dwa napięcia 8v i 12v )

Kuchnia elektr.z płytą ceramiczną Mastercook 7275

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME