Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kabelki od słuchawek (słuchawki, pchilips, jak podłączyć)

11 Gru 2009 20:59 4874 10
  • Poziom 13  
    Witam,

Mam stare słuchawki na uszy Philips duże z dużym jack'iem; mam w nich odlutowane kable, teraz nie wiem jak je podłączyć ponownie, chciałbym prosić o radę. Zob. zdjęcie gdzie

R - red/czerwony
    W - white/biały
    B - black/czarny

W prawym głośniku kable są przylutowane co widać na załączniku, na pewno ich nie ruszałem, te dwa kable idą do lewego głośnika i gdzies tam trzeba je przylutować. Do lewego głośnika idzie główny kabel z jacka, niestety też są odlutowane. Wszystko jest tak jak na rysunku. Moje pytanie oczywiście brzmi gdzie je dolutować. Dzieki za odpowiedzi.
    Kabelki od słuchawek (słuchawki, pchilips, jak podłączyć)
  • Poziom 32  
    Sprawdź który kabel z przewodu łączy się z największym polem w jacku, tym przy uchwycie wtyczki. Ten kabel podłącz do słuchawki lewej (2) i prawej (5). Przewód łączący się z polem na końcu wtyczki przylutuj do prawej słuchawki (4). Środkowe pole wtyczki idzie do lewej słuchawki (1). Na rysunku pokazałeś jakieś dodatkowe pola 3 i 6. Co to za pola, były podłączane wcześniej? Ten przewód co masz to był od tych słuchawek czy coś przerabiasz?
  • Poziom 13  
    Wszystko jest z kompletu. Który kabel idzie do której częsci jacka to nie wiadomo, bo jack jest zabudowany. Kolorami nie idzie dojść ?? Do głośnika prawego nie idzie nic dodac, bo te (white oraz red) są jedynymi kablami które są przy tym głośniczku (tak jak na rys.). Te dwa kabelki z prawego idą prez taki usztywniacz do lewego głośniczka i tak było w oryginale.

czy dodatkowe pola - 6 i 3 - było używane? W prawym na pewno nie, bo nie ma tam trzeciego kabla, w lewym, chyba było używane, ale tego własnie nie jestem pewien, bo są z tego głosńiczka kable odlutowane. Ale chyba było uzywane to pole(w lewym), bo przecież nie byłoby od parady.
  • Poziom 32  
    Jacka nie trzeba rozbierać. Połączenia sprawdza się miernikiem. Jak nie masz miernika to od biedy możesz posłużyć się baterią i diodą LED z rezystorem albo żarówką. Lepiej sprawdzić sobie połączenia. Co prawda nic się nie uszkodzi, ale zaoszczędzisz sobie pracy jakbyś musiał potem dochodzić co jest nie tak. Poza tym przewód może być uszkodzony co wyjdzie przy takim sprawdzaniu.
  • Poziom 13  
    Zatem tak: licząc od szpica:
    szpic-wchite.
    Środek-z niczym.
    Trzeci-black

Sprawdzone miernikiem. Dodam, że jak połączę 4 i 5 (lub 1 i 2) z black i white to głośniczek gra.
  • Poziom 32  
    Jak pole środkowe nie łączy się z ostatnim czerwonym kablem to masz gdzieś uszkodzony przewód i jeden kanał nie będzie działał.
  • Poziom 13  
    Dzieki, więc kabel wymienię (albo naprawię). Kwestia jak podłączyć te trzy kable do tych pól na głośniczkach pozostaje otwarta...
  • Poziom 32  
    Podłączyć tak jak pisałem. Trzecie pole służyło pewnie jako połączenie dwóch kabli, żeby nie dyndały luzem. Możesz sprawdzić miernikiem czy to pole ma jakiś kontakt z pozostałymi dwoma. Jeśli nie ma to dwa pola to cewka, a to trzecie puste.
  • Poziom 13  
    Kabel naprawiłem. Nie może tak być, że czarny idzie do prawego głośnika, ponieważ oryginalnie z prawego głośnika idą do lewego i tym samym do głównego kabla czerwony i biały. Nie może tam być podpięty czarny...
    Przez usztywniacz, czy nagówek orygnalnie przechodzą czerwony i biały. Oryginalnie czarny był podpięty tylko do lewego głośnika. Pytanie - gdzie , do którego pola?

Może jest troche mylące - sorry za to - że głośnik po lewej na rysunku nazwałem prawym i prawy lewym. Trzymajmy się może mojej odwrócenej nomenklatury. Poprosu położyłem słuchawki na stole i wernie narysowałem jak to wygląda.
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Przeczytaj uważnie co napisałem o połączeniach. Jeden z kabli w głównym przewodzie, ten z pola przy uchwycie (czarny), jest masą i idzie do jednego z pól w każdej słuchawce. Napisałem do których i tego się trzymaj żeby fazy sygnałów się zgadzały. Pozostałe dwa kable to sygnał prawy (biały) i lewy (czerwony). Nie piszę o kolorach kabli które są przylutowane do prawej słuchawki, tylko o kablu głównym i co z czym połączyć. Nie wiem w czym widzisz trudność. Jak w tym trzecim polu to nie zwracaj na niego uwagi. Będzie działać bez niego, to tylko puste pole do łączenia kabli i można z niego nie korzystać.
  • Poziom 13  
    Zrobiłem jak mi poradzono na forum. Słuchawki działają.

Dziękuję za pomoc