Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka SIWAMAT 266 - zbuntowała się...

06 Lip 2004 22:46 4545 6
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Pralka służyła przez ileś lat i w końcu zbuntowała się - nie nabiera wody i nie wiruje...
    Czego się czepnąć ? Bo takiego urządzenia jeszcze nie naprawiałem... :cry:
  • Poziom 14  
    może zacznij od sprawdzenia hydrostatu i elektrozaworu sa to podzespoły odpowiedzialne za pobór wody
    Są chyba dobre - bo na chwilę załapała i było niby dobrze , jedno pranie poszło.
    Ale teraz znowu to samo
    :arrow: Stawiam na programator , ale jak go rozebrac żeby styki poczyścić? Bo nowy dostać to chyba czarna magia...
  • Specjalista AGD
    Każdy amator stawia na programator :D
    Weź do niej fachmana. Szkoda pralki.
  • Poziom 12  
    Zostaw w spokoju programator, elektrozawór i inne takie, to pralka jeszcze trochę pociągnie żywot swój :)

Oczyść z brudu ten zbiorniczek ( nie pomnę teraz gdzie jest dokładnie umiejscowiony w siwamatach/tamatach, czy od dołu, czy z tyłu zbiornika ) z którego jest wyprowadzony wężyk do hydrostatu i będzie goot.
    cziornyj napisał:
    Oczyść z brudu ten zbiorniczek ( nie pomnę teraz gdzie jest dokładnie umiejscowiony w siwamatach/tamatach, czy od dołu, czy z tyłu zbiornika ) z którego jest wyprowadzony wężyk do hydrostatu i będzie goot.
    Bingo!
    Zakitowany zbiorniczek i wążyk! Biorę się za czyszczenie... :D
    A te pralki są faktycznie nie do dobicia...

A swoją drogą może ktoś ma na zbyciu taki programator - mam drugą pralkę odstawioną z tego powodu do piwnicy (uszkodzony mechanicznie)
    To jest BOSCH V449 - ale programator identyczny.
  • Poziom 13  
    ja tez tego modelu nie znam ale - jesli w nim wystepuje - sprawdz blokade zamka. W wielu pralkach bywa ze nie chce startowac po wlaczeniu przez uszkodzona blokade. Mozesz tez sprobowac docisnac drzwiczki w strone zamka poruszac nimi itp.