Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Komputer z karta wifi nie moze sie polaczyc z siecia

kocu69 12 Dec 2009 14:11 2451 4
    kocu69
    Level 10  
    Witam, na jednym komputerze(k1) mam neostrade 1M i chcialem, zeby na drugim komputerze(k2) w domu rowniez byl internet.
    Kupilem ruter TP-LINK TD-W8901G i karte wifi TL-WN350GD tej samej fimy. Ruter zainstalowalem i skonfigurowalem przez przegladarke - internet dziala na k1 poprawnie. Na k2 zainstalowalem karte bez problemow.
    Gdy na k2 probuje znalezc siec (poprzez polaczenie bezprzewodowe, normalnie w xp), to raz na 20 prob znajdzie, ale zeby sie polaczyl to ni hu.. nie moze sie polaczc. Dlaczego?
    Dodam ze na obydwu kompach jest xp. Aha komputery sa w jednym domu, na tym samym poziomie, w odlegosci ok 9m i 2 sciany po drodze.

Ruter:
    Link

Karta wifi:
    Link
  • Helpful post
    piterus99
    Level 43  
    moze za daleko? Z czego masz te sciany? Sprobuj przeniesc router blizej k2 i zobaczyc czy sie polaczy(mozesz bez netu go pociagnac, samo pudelko z zasilatorem)
    K1 wpiety tez przez WiFi? Mozesz zamienic karty w komputerach?
    kocu69
    Level 10  
    Ściany zwykle murowane dzialowe, jak otworze drzwi we dwoch pokojach to robi sie jakby otwarta przestrzen. Wysunalem ruter i k2 tak ze w prostej lini miedzy nimi nie bylo zadnych przeszkod na odleglosc ok 7-8m, i nic. K1 wpiety przez kabel.
    Nie wiem, moze trzeba cos jeszcze pozmienac w ustawienach albo cos doinstalowac...
    robertklo
    Level 17  
    Jak wykrywa ci siec to ile masz kresek zasiegu?

Dodano po 1 [minuty]:

A i w routerze i karcie sieciowej sa jakies antenki tak?
    kocu69
    Level 10  
    Sory, ze nie odpowiadalem, ale naprawilem juz to sobie i zapomnialem o tym. Przyczyna bylo moje niedopatrzenie w ustawieniach. Niechcacy cos odznaczylem (jak zwykle banal). Dziekuje Wam za pomoc i zainteresowanie.