Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

regeneracja Tonsil gdn 20/40/1 4 - coś nie tak...

12 Dec 2009 16:01 1485 2
  • Level 21  
    Witam!! Kupiłem zestaw regeneracyjny na allegro. Zregenerowałem i okazało się że coś skopałem... nie wiem jak to zrobiłem ale umieściłem cewkę za nisko. Cewka oraz zawieszenie dolne było już sklejone. Gdy wyjąłem zwój centrujący ze szczeliny po sklejeniu wszystkiego przy pierwszej próbie okazało się że cewka uderza o dno magnesu. Zawieszenie dolne wyraźnie wyraźnie tworzy lej wklęsły. Jak mogę naprawić swój błąd i co mogłem zrobić źle? Wydaje mi się że przyczyną mogło być to, że najpierw zablokowałem cewkę w szczelinie, potem kleiłem zawieszenie dolne (przypominam że cewka była połączona fabrycznie z zawieszeniem) i po przyklejeniu zawieszenie samo dopasowało się do aktualnego położenia cewki i ani myśli się ruszyć. Dobrze myślę?
  • Level 36  
    A czy przed przyklejeniem, zawieszenie dolne - czyt. resor dolny miął powierzchnie płaską? Czy już był lejkowaty? Ma to znaczenie, bowiem, można z tego wyjść, ale regeneracja , będzie mizerna, proponuje włożyć zwój centrujący, na dość sztywno. Podnieść cewkę, by resor dolny, był zupełnie płasko, i kleić całą górę. Ale jak mówię, żadna z ruchomych części nie może być naprężona, traci się tym samym efektywność.
  • Level 13  
    Amatorstwo! Jak można sprzedawać cewkę z przyklejonym resorem jako zestaw naprawczy? Wiele serii głośników tonsila miało inną wysokość rdzenia; oznacza to, że centrum pola magnetycznego jest niestety zmienne w zależności od wersji; oznacza to, że tylko idiota mógł sprzedać cewkę z przyklejonym resorem jako zestaw naprawczy.
    Oddaj i żądaj "satysfakcji" :D:D:D