Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony samochodowy radio cd sterowanie wejścia audio

06 Sty 2003 22:47 3306 12
  • Poziom 26  
    Mam mały problemik. Chciałem nagrać sobie kilka piosenek na czysty minidisk napędem SONY (oznaczenie chwilowo nie ważne), wszystko idzie ładnie i się nagrywa, później pisze TOC WRITING, można sobie posłuchać, ale kiedy wyjmę kasetkę z napędu to się sama kasuje. Co może być tego przyczyną??? MOże to jakieś zabezpieczenie, ale nagrywałem analogowo.

Pozdrawiam
    Jacek
    oxyd(malpa)poczta.onet.pl
  • Poziom 22  
    Jesli wyjmiesz nagrana md i włozysz spowrotem to widzi ja jako blank disc? Zobacz czy to samo bedzie ja przełaczysz na płycie md psztyczek od zabezpieczenie przed zapisem.
  • Poziom 11  
    Spróbuj rozkręcić MD-ka i wyczyścić laser. Brudny laser może być przyczyną. Laser czyści się następująco: huhasz na laser i delikatnie przecierasz go wacikiem(patyczkiem higienicznym). Musisz delitatnie bo możesz go uszkodzić. Po takiej operacji powinno być wszystko ok.
  • Poziom 26  
    Ok, dzięki ale chyba nic z tego bo nie mogę go rozbierać.
    Dzięki za odpowiedz.

Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Mám stejný problém.... :cry: SONY MDS-JE510
  • Poziom 13  
    Czy twój MD jet przenośny czy stacjonarny ?
    Ja miałem taki sam problem z przenośnyma MZ-R500 i udało mi się go naprawić .
    Mogę ci podpowiedzieć ale nie na forum !
  • Poziom 27  
    Witam.
    Uszkodzona głowica "zapisu" lub słaba emisja lasera.
    Powodzenia
  • Poziom 13  
    Wojtek44 napisał:
    Witam.
    Uszkodzona głowica "zapisu" lub słaba emisja lasera.
    Powodzenia

No coś w tym jest ! Ale prędzej to pierwsze .

POZDRAWIAM
  • Poziom 43  
    Jeśli pisze "TOC writing" to należy nacisnąć "stop" a potem dopiero wyjmować. Czyszczenie lasera nic nie da, bo tu nie laser jest głównym piszącym elementem. Najprawdopodobniej jest uszkodzona głowica magnetyczna. Niestety głowice w servisie Sony maja chore ceny około 200 - 300 zł. W wielu wypadkach da się ją naprawic domowym sposobem.

pozdro. Freddy
  • Poziom 27  
    Witam

Freddy napisał:
    Jeśli pisze "TOC writing" to należy nacisnąć "stop" a potem dopiero wyjmować. Czyszczenie lasera nic nie da, bo tu nie laser jest głównym piszącym elementem. Najprawdopodobniej jest uszkodzona głowica magnetyczna. Niestety głowice w servisie Sony maja chore ceny około 200 - 300 zł. W wielu wypadkach da się ją naprawic domowym sposobem.

pozdro. Freddy

Niezupełnie tak to jest. ;-)
    Głowica magnetyczna przygotowuje tylko "grunt" pod zapis na płytce,zapisuje natomiast optyka i to z kilkunastokrotnie większą mocą niż przy odczycie.Jeśli laser ma słabą emisję to nici z zapisu mimo że odczytuje prawidłowo ;-)
    A koszt nowej "głowicy magnetycznej" to ok. 100 zł netto (w serwisie Sony).
    Sprawny sprzęt nie odda płyty dopuki nie zapisze tablicy TOC i przyciskami nic się nie zmieni.
    Wojtek
  • Poziom 31  
    wojtek jest zupełnie na odwrót - laser rozgrzewa miejsce na dane a głowica magnetyczna odpowiednio polaryzuje to mirjsce aby odbijało lub nie światło............
    po zapisie toc writting wyskakuje error writing i efekt jak wyżej - czysta płytka..........
    trzeba wyczyścić głowice - czasem się tak zdaża także gdy podczas zapisu toc ruszy się minidyskiem przenośnym(potrzęsie się mocno)
  • Poziom 25  
    Dokładnie jest tak, jak pisze Zbynia, tzn laser podgrzewa a głowica magnetyczna zapisuje.Przy odtwarzaniu - sama optyka bez podgrzewania.
    Miałem podobny przypadek z MiniDisc Denon - nagrywa i odczytuje bez problemu aż do wyjęcia dyskietki.Potem - Blank Disc.
    Niektóre MiniDisc'i zapisują TOC całej płyty podczas (a właściwie tuż przed) funkcji eject.W moim Denonie nie działała dokładnie mechanika sterująca głowicą magnetyczną przy wysuwaniu dyskietki.
  • Poziom 2  
    propo tej głowicy powiedzcie mi mi sama głowica sie ukruszyła chyba sie poprostu wusłuzyla i wyłamała sie z tych delikatnych blaszek
    wymatowałem ja. MD to mds-je500 sony no i po jej wymatowaniu mechanizm dziwnie sie zachowuje czy przyczyna jest brak głowicy ?? nie mozna włozyc dyskietki bo mechanizm wciaga i wypycha nosnik.