Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Inea - jak podłączyć router TP-LINK WR340G

sicilpol 12 Dec 2009 17:20 12535 2
    sicilpol
    Level 10  
    Zakupilam sobie TP-LINK WR340G i od rana probuje go podlaczyc.
    Chcialabym, by w Inei widzieli tylko router, wiec go zglosilam (dodalam terminal)
    poki co mam tez terminal karty sieciowej, ale potem go usune, bowiem planuje miec tylko router i potem pod niego podpiac komputer tak, by zawsze ktos inny mogl skorzystac z wireless.
    Nie wiem za co sie wziac, przeczytalam wypowiedzi tyle osob, ze juz nie wiem co i jak...
    Jesli chodzi o wireless to dam sobie rade, problem moj polega na LAN WAN

Poki co w ustawieniac LAN mam

Mac Address: (mac routera)
    IP address: 192.168.1.1
    subnet mask: 255.255.255.0

W ustawieniach WAN:
    Dynamic IP
    Host name: puste
    IP address: 0.0.0.0.
    Subnet Mask: 0.0.0.0
    Default Gateway: 0.0.0.0

opcja MAC CLONE:
    tutaj kompletnie nie wiem co robic, niektorzy pisali, zeby sklonowac mac karty sieciowej aktualnie podlaczonej do net, ale skoro ja w inei ten mac usune bowiem nie chce z niego bezposrednio korzystac, to chyba nie powinnam i nie ma sensu bym go tam wpisywala?
    wiec ktory mac clone powinnam miec wpisany w:
    WAN MAC Address:.....????
    Potem mam PC's MAN address- tu to mac karty sieciowej lapka, przez ktorego probuje skonfigurowac router (nigdy nie byl rejestrowany w INEA)

Potem mam jeszcze cos takiego jak advanced settings i tam
    DHCP settings (mam enable)
    DHCP clients settings
    Address reservation
    ale mysle, ze tam nie trzeba nic grzebac?

Juz sama nie wiem co robic...
    Mort..
    Level 2  
    Witam.

Miałem dwa komputery podłączone kablem od modemu z Inei.

Modem ---RJ45---- Router ---RJ45---- Tu dwa komputery.

Oczywiście miałem zarejestrowane w Inei adresy Mac kart sieciowych tych komputerów.

Zakupiłem Router bezprzewodowy D-Link 524. Na jego obudowie był podany adres Mac, który zarejestrowałem w Inei. Następnie podłączyłem
    Modem ---RJ45---- D-Link 524 ---RJ24---- komputer

i z komputera dostałem się do ustawień sieci bezprzewodowej routera i ustawiłem sobie WiFi.

Potem już mogłem wyrejestrować niepotrzebne karty sieciowe z Inei i mam tylko router. Teraz z routera za pomocą RJ45 mogę podłączyć inne komputery a bezprzewodowo także dowolną ilość. Żadnych innych ustawień IP nie musiałem robić.

Pozdrawiam.
    jarektom
    Level 2  
    Witam

W temacie kolegi "sicilpol"-
    w kwestii autoryzacji routera - musisz podać dostawcy internetu adres fizyczny czyli Mac-adres routera po stronie WAN i to wszystko.
    Funkcja Clone Mac-adres jest o tyle przydatna że możesz wrzucić na router
    Mac-a który juz jest dopisany do serwera czyli z tego kompa który Ci już działał.
    W kwestii konfiguracji routera, przy podstawowej konfiguracji nie należy nic zmieniać, router powiniec dostać IP z DHCP po autoryzacji Mc-adresu.
    Musisz jedynie zabezpieczyć radio hasłem i sprawdzić czy router nie pracuje przypadkiem w tej samej klasie co IP jakie dostaniesz z serwera.
    To wszystko w temacie. Wszystkie inne opcje to dodatkowe funkcje więc
    nie ruszałbym nic na początek

Pozdrawiam.