Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Schemat sterowania latarniami

dkm_wally 12 Gru 2009 20:36 2807 5
  • #1 12 Gru 2009 20:36
    dkm_wally
    Poziom 2  

Witam kolegów!
    Mam problem potrzebuje schematu sterowania latarniami na zewnątrz budynku, chodzi mi dokładnie o schemat tablicy w której bedzie znajdowal sie licznik 3-fazowy, zabezpieczenie przedlicznikowe 25A nastepnie stycznik 3- fazowy do ktorego bedzie podlączony czujnik zmierzchowy i zabezpieczenie jeszcze nie wiem jakie. Do latarni idzie kabel YAKY 4x35mm2 latarnie sa 1- fazowe a zabezpieczenie w nik to wkladki topikowe 6A.Dziekuje z gOry i pozdrawiam

0 5
  • #2 12 Gru 2009 20:50
    Akrzy74
    Poziom 39  

To wszystko powinno być ujęte w projekcie.

0
  • #3 12 Gru 2009 20:54
    dkm_wally
    Poziom 2  

No tak ale na to właśnie nie ma projektu:)

0
  • #5 11 Sty 2010 15:25
    retrofood
    Moderator

dkm_wally napisał:
    Witam kolegów!
    Mam problem potrzebuje schematu sterowania latarniami na zewnątrz budynku, chodzi mi dokładnie o schemat tablicy w której bedzie znajdowal sie licznik 3-fazowy, zabezpieczenie przedlicznikowe 25A nastepnie stycznik 3- fazowy do ktorego bedzie podlączony czujnik zmierzchowy i zabezpieczenie jeszcze nie wiem jakie. Do latarni idzie kabel YAKY 4x35mm2 latarnie sa 1- fazowe a zabezpieczenie w nik to wkladki topikowe 6A.Dziekuje z gOry i pozdrawiam

Szanowny Kolego! Schemat jest tak banalnie prosty, ze nie rozumiem jak elektryk może sobie z tym nie radzić.

Dodano po 1 [minuty]:

emtom napisał:
    Schemat szafy osw. 1 fazowej ze sterowaniem Zegar astronomiczny + fotokomórka w załączniku w formacie PDF.

Ale to ma być 3 fazy.

0
  • #6 11 Sty 2010 15:27
    emtom
    Poziom 11  

to poprostu są 3 przewody i 3 przewody przechodzą przez stycznik. Na końcu dowolny podział na obwody.

banał

0