Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak wyłaczyc stację multimedialną pioneer X1-avic bt

bambino_81 12 Dec 2009 21:55 4751 9
    bambino_81
    Level 23  
    Witam.Jak w temacie.Posiadam stację multimedialną pioneer x1 avic model bt.Stacja oczywiscie jest podłączona do puszki sterujacej.I oto moje pytanie.W jaki sposób ją wyłaczyć??Po lewej stronie jest off i po naciśnieńciu przycisku wygasa tylko wyświetlacz podświetlenie przycisków dalej działa oraz pracują wentylatory z tyłu.Po wyciągnieciu panela wszystko gasn ie jednak wentylator z tyłu stacji dalej chodzi.Myslałem ze trzeba chwilę odczekać zeby się wyłaczył sam jednak czekałem 10 minut i nic.Mże jest na to jakiś knif??Dzieki wszystkim za dpowiedz.
    AUDIOCARS
    Level 17  
    Musisz miec podlaczony czerwony kabel po stacyjce. W momenie wyjecia kluczyka wylacza se tez radio....
    lukaszsbv
    Level 12  
    Przepraszam za odgrzebanie tematu . . .
    Chcę podłączyć swego Avica prądem bezpośrednio z akumulatora zęby nie wyłączał mi się za każdym razem przy odpalaniu auta. I jak wtedy będę mógł wyłączyć to radio? Czy to ogóle jest możliwe?

Dodano po 1 [minuty]:

Mój avic to 900bt
    slavwek.ie
    Level 34  
    lukaszsbv wrote:
    Chcę podłączyć swego Avica prądem bezpośrednio z akumulatora zęby nie wyłączał mi się za każdym razem przy odpalaniu auta

Podłączyć żółty kabel pod plus,czarny pod minus a czerwony pozostawić podłączony tam gdzie teraz jest, czyli pod stacyjkę.
    lukaszsbv
    Level 12  
    Próbowałem na wszystkie sposoby i radio nie wyłącza się tylko wtedy gdy podepnę kabel czerwony i żółty bezpośrednio pod akumulator. Ale wtedy nie mam jak wyłączyć swego Avica :(

A może na kablu czerwonym zainstalować włącznik i nim wyłączać radio??? Nie uszkodzę tym radia ???

Dodano po 2 [minuty]:

Nie wiem czy to ma znaczenie ale w tych swoich testach nie podciągnąłem masy bezpośrednio pod akumulator, może dlatego nie zadziałało tak jak napisał "slavwek.ie" ???
    slavwek.ie
    Level 34  
    Jakie to auto?
    Niektóre mają wyłącznik urządzeń pokładowych (świateł, nawiewu, wycieraczek, grzania szyby, radia) na czas rozruchu silnika, żeby zbędnie nie obciążać AKU.
    Możesz sobie zamontować dodatkowy wyłącznik na kabel stacyjkowy, odbiornikowi nic nie będzie.
    lukaszsbv
    Level 12  
    Auto to Volvo S60.

Podczas uruchamiania auta napięcie na kablu czerwonym spada do zera -sprawdzałem miernikiem.

Skoro nie uszkodzi to radia to zamontuje ten włącznik na czerwonym kablu od radia.

slavwek.ie dzięki za zainteresowanie
    siewierzan
    Level 2  
    Witam
    Pytanie mam podobne, więc podłączę się tutaj. Zamontowałem wczoraj nowe radyjko pioneer avic-x1 do Astry G. Niestety z jakiegoś powodu nie ma podtrzymania pamięci (kable zamienione, bezpieczniki sprawdzone itd :) )

Radio nie ma przycisku on/off więc zawsze włącza się po stacyjce.

Plan jest taki żeby, zamontować przycisk i umieścić gdzieś na konsoli itp. Jak to zrobić? dać dwa kable na stały plus. W jeden wpiąć przycisk i podłączyć pod +12v po stacyjce? Będzie wtedy podtrzymanie pamięci i możliwość on/off? :) Może trochę laickie pytanie, ale każdy kiedys takie zadał :P

schemacik:
    Jak wyłaczyc stację multimedialną pioneer X1-avic bt

PZDR
    slavwek.ie
    Level 34  
    siewierzan, zasilanie radia (w większości) realizowane jest poprzez dwa przewody plusowe, żółty i czerwony. Żółty to stałoprądowy (tzw podtrzymanie) a czerwony to ACC (rozłączany, po stacyjce) więc jeśli chcesz poprawnie podłączyć AVIC-a to zastosuj się do w/w wskazówek.
    Miałem to radio kilka razy w łapach, oraz przez jakiś czas w aucie i na bank MA ono przycisk on/off, przytrzymać trzeba wciśniętą lewą gałkę (od głośności)
    Jeśli twierdzisz że jest inaczej i chcesz zamontować sobie dodatkowy przycisk włączania, to żółty kabel pod stały prąd a przycisk zamontuj na czerwonym.
    siewierzan
    Level 2  
    podziękował :) u mnie po przytrzymaniu przycisku głośności tylko się ścisza (pokazuje na ekranie ATT), ale się nie wyłącza. Jutro podłącze przycisk :)