Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć regulator głośności do głosników

frikoland 12 Gru 2009 22:50 3233 3
  • #1 12 Gru 2009 22:50
    frikoland
    Poziom 2  

Witam mam taki problem ze nie wiem dokładnie jak mam się zabrać za podłączenie regulatora .Posiadam instalację głośnikową w dwóch pomieszczeniach (głośniki sufitowe ukryte w kasetonach ) podłączone są kablami do wzmacniacza z radiem (Dwie oddzielne instalacje kablowe ) .
    Moje pytanie brzmi , jak podłączyć do istniejącej instalacji regulator głośności np PA Monacor ATT-150/SI
    Jak podłączyć regulator głośności do głosników

0 3
  • Sklep HeluKabel
  • #2 12 Gru 2009 23:39
    zbychmg
    Poziom 28  

Zgodnie z opisem wyjście ze wzmacniacza do zacisku IN i masa, a głośnik do zacisku OUT i masa, tyle, że to co masz na fotce, to transformator do zasilania głośników wysoko-omowych (30-60 Ohm) monofoniczny.
    Możesz zastosować jakieś potencjometry drutowe 10-50 Ohm szeregowo z głośnikami, ale to nie pozwoli na zmniejszenie głośności do zera.
    Podłaczenie jak potencjometr będzie powodowało z kolei dużą wydzielaną moc na rezystorze.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 13 Gru 2009 17:25
    zbychmg
    Poziom 28  

Najprostszym rozwiązaniem, jeżeli jest to instalacja stereo, wydaje się zastosować podwójny przełącznik np. 6-ro poz. i na kolejne zaczepy podawać przez coraz mniejsze rezystory sygnał z radia. Pierwsze położenie puste (gł.wył.) druga pozycja np.2x20 Ohm, 3-cia 2x10, 4-ta 2x5, 5-ta 2x2 i 6-ta ostania podłączenie bezpośrednio ze wzmacniaczem. Im więcej pozycji tym płynniejsza regulacja. Da głośników 8-mio omowych wartości rez.zwiększyć dwukrotnie. Regulacja wstępna i tak będzie robiona bezpośrednio na wzmacniaczu.

Dodano po 8 [minuty]:

Nie podano mocy wzmacniacza i rezystancji głośników, dlatego mocy rezystorów nie da się policzyć.

0
  • #4 15 Gru 2009 19:16
    bogunio
    Poziom 24  

Trzeba chyba zacząć od odpowiedzi na podstawowe pytanie: Czy to jest instalacja 100V ?
    Bo ten regulator jest przeznaczony do takiej właśnie instalacji.

0