Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odzyskiwanie danych z karty Micro SD

13 Gru 2009 00:01 8229 13
  • Poziom 9  
    Witam Forumowiczów,
    Ostatnio nie wiedzieć czemu po raz kolejny moja N95 postanowiła uszkodzić mi kartę pamięci. Nauczony poprzednimi doświadczeniami, chciałem odzyskać wszystkie dane poprzez darmowy program PC Inspector File Recorvery. Niestety, plików z niewiadomych mi przyczyn odzyskać nie mogę. Jedyne co znajduje mi na karcie to folder Root i to zupełnie pusty. Żadnych moich plików (chociaż było ich naprawdę sporo), nie odzyskał. Na samym początku pojawia mi się informacja: "Bad parameter in boot sector: Bytes Per Sector (0) = 0 !"

Czy macie może jakiś pomysł (zrobiłem kopię, czy obraz - nie wiem jak to nazwać - programem DMDE) jak mógłbym odzyskać swoje dane? (miałem tam większość nagranych wykładów, dlatego to dla mnie tak ważne...)
  • Poziom 33  
    Skanowałeś kartę DMDE, czy tylko zrobiłeś obraz?
  • Poziom 9  
    Zrobiłem tylko obraz, nie skanowałem.
  • Poziom 33  
    Przeskanuj, zobacz co znajdzie.
  • Poziom 9  
    FAT czy NTFS, bo szczerze mówiąc trochę laikowaty jestem w tych sprawach.
  • Poziom 33  
    Sprawdz najpierw FAT.
  • Poziom 9  
    Zupełnie nic nie zostało znalezione. Gdyby coś to zapisałem ten skan.

Add: Dla NTFS również kompletnie nic.
  • Poziom 9  
    Wszystkie screeny:
  • Poziom 9  
    No dobrze, ale czy jestem w stanie zrobić jeszcze cokolwiek?
    Nie formatowałem karty, oprócz obrazu w dmde i Waszych porad (za które dziękuję) nie robiłem zupełnie nic.
  • Poziom 33  
    W tym wypadku nic nie da się zrobić. Gdy dane są wyzerowane, znaczy to mniej wiecej tyle że ich po prostu nie ma, wiec nie ma co odzyskać.
  • Poziom 2  
    A czy z uszkodzonej karty micro SD też da radę odzyskać ? tzn karte nosiłem kilka dni w portfelu nie pękła ani nic ale nie działa wcale jej nie wykrywa
  • Poziom 33  
    Zależy od karty. Zazwyczaj da sie odzyskać, jednak jeśli trzeba będzie sie dostać kanałami "technologicznymi" do danych odzysk nie będzie tani...