Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piszczący wentylator na karcie graficznej

przemo9669 13 Gru 2009 01:19 1827 6
  • #1 13 Gru 2009 01:19
    przemo9669
    Poziom 8  

Witam kupiłem kartę graficzną a dokładnie

Code:
    http://www.alsen.pl/index.php/product/none/120800/ZOTAC_GeForce_CUDA_GF9800GT_Eco_FAN_512MB_DDR3_2xDVI_TVO/none 

Karta jest sprawna wszystko działa ale wentylator wydaje dźwięk pisku niby cichy ale irytujący i potrafiący doprowadzić do bólu głowy. Jeśli wentylator wchodzi na wyższe obroty gdy gram lub gdy robię np test wydajności karty to pisk znika jeśli zaczynam blokować wiatrak palcem dźwięk nadal jest nawet gdy go zatrzymam dźwięk nadal jest dopiero po jakichś 5 sekundach stania wentylatora dźwięk ustaje i wentylator samoczynnie nie startuje żeby ponownie ruszył trzeba go rozruszać i dźwięk powraca. Co powoduje że wentylator wydaje pisk i czy oddać z tego powodu kartę na gwarancje?

Moderowany przez mat_ed:

Wiatraki stoją na polu, a w komputerze montuje się wentylatory. Poprawiłem.

0 6
  • #2 13 Gru 2009 01:29
    zochus
    Poziom 11  

Ja bym oddał kartę. A że tak zapytam jak masz wpięty ten wiatraczek? pod płytę, molexa, czy grafikę?

U mnie na chłodzeniu grafiki jest łożysko wrąbane w wiatraku i gdy idzie na 12V standartowo to tak dziwnie huczy a gdy zmienię napięcie na 5V to jest cisza. Dodam że nie jest to huczenie spowodowane prędkością wiatraka lecz łożyska.

Jeśli masz możliwość oddaj kartę na gwarancję bo lepiej na tym wyjdziesz i nie powiedzą ci potem jak coś się stanie że to twoja wina.

0
  • #3 13 Gru 2009 01:36
    przemo9669
    Poziom 8  

a istnieje taka opcja że się wyrobi i przestanie piszczeć?

0
  • #4 13 Gru 2009 01:43
    zochus
    Poziom 11  

Raczej wątpię skoro mówisz że pisk nie ustaje po zatrzymaniu wentylatora. Znika dopiero po kilku sekundach. Problemem nie jest sam wentylator czy łożysko lecz wydaje mi się że silniczek który to wszystko napędza.

0
  • #5 13 Gru 2009 01:47
    jajco72
    Poziom 20  

Witam, jeśli jest jak piszesz, że zatrzymujesz wentylator palcem, a pisk się utrzymuje jeszcze 5s, to na 99,9% nie piszczy wentylator... (ew jakaś cewka)...

0
  • #6 13 Gru 2009 01:54
    zochus
    Poziom 11  

Lecz wszystko wydaje mi się jest związane z wiatrakiem (napędem jego) wypnij go z napięcia i zobacz czy pisk się pojawi na początku jeśli nie to idź oddaj grafę na gwarancję i powiedz to co napisałeś tutaj tyle że dodaj że to na pewno wina wiatraka by się nie pogubili :D

0
  • #7 13 Gru 2009 01:59
    jajco72
    Poziom 20  

heh, no i nie mów że odpinałeś wentylator od zasilania ;)

0