Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wychładzanie bojlera w nocy - elektrozawór?

zonkil 19 Gru 2009 21:11 16397 35
    Amanda
    Poziom 17  
    krzysio_sr napisał:
    I tak macie - zazwyczaj od 40'C do 80'C (tyle , ile na kotle).
    Czasem przy 60'C i wyżej , trzeba mieć refleks żeby się nie poparzyć (ale to jest ta wolność i demokracja)

Dokładnie tak, ale "ja se ne boim" - ja mam zawór termostatyczny TM50 HONEYWELL ustawiony na 45 st i póki w bojlerze jest temp wody wieksza niz 45 st to i tak w kranie mam "tylko" te 45 st C. I tym sposobem mam więcej ciepłej wody do wykorzystania (mam bojler 120l i do tego 4 ludków).
  • IGE-XAOIGE-XAO
    zonkil
    Poziom 31  
    Ja posiadam bojler 250l + piec węglowy 15kW powierzchnia do grzania około 170m2. W drugim budynku mieszkają lokatorzy więc zależy mi żeby woda w bojlerze była cały czas ciepła. Jak działa taki zawór mieszający?
  • IGE-XAOIGE-XAO
    Amanda
    Poziom 17  
    Do zaworu podłącza się ciepłą (gorącą) wodę z bojlera i zimną z sieci, a wylatuje taka jaka ustawisz pokrętłem. W środku jest termostat (mieszek) który dodaje lub ujmuje zimnej wody by utrzymać na wylocie nastawioną temp.
    kermit9
    Poziom 10  
    Panowie na litosc nie wylanczajcie pompy przy 50 st bo to tak jakby wegiel do smieci wyrzucal. Produkuje takie zawory ktore odcinaja wode ponizej 44 st od bojlera i nie trzeba zadnej elektroniki . Dziala bez pradu - pozdrawiam kermit9(malpa)vp.pl