Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zbędne, regeneracja akumulatorów, baterii.

krystian drobek 13 Gru 2009 01:51 2656 17
  • #1 13 Gru 2009 01:51
    krystian drobek
    Poziom 9  

lutek34 słuchaj ja regeneruje takie baterie bardzo łatwo
    bo takiej operacji akumulator albo będzie dłużej trzymał
    albo będzie jak nowy, u mnie działa w 100% i nie tylko na
    tych akumulatorach ale i przy bateriach do komórek laptopa
    czy innych akumulatorach

1- wyładuj akumulator do końca
    2- weź taki akumulator i zawiń go w papier toaletowy
    3- zapakuj szczelnie w jednorazówkę
    4- włóż taki akumulator szczelnie zapakowany do zamrażalki
    5- niech tak leży cobie z 4-5 godzin
    6- wyjmij akumulator i połóż na stoliku aż do rozmrożenia sie do temperatury pokojowej ale musi być tak w jednorazówce do rozmrożenia ale nie dawaj na słońce ani koło kaloryferu ani grzejnika
    7- wypakuj i ładuj około 6-12godzin
    8- rozładuj i naładuj jeśli nie pomoże to powtórz operacje 2-3 razy gwarantuję że zadziała

• #2 13 Gru 2009 02:00
    vorlog
    Poziom 32  

Owszem, ale nowe ogniwa nie mają efektu pamięciowego chyba...
    V.

• #3 13 Gru 2009 02:06
    krystian drobek
    Poziom 9  

tak ale podczas zaprażania efekt pamięciowy sie kasuje

Dodano po 42 [sekundy]:

dlatego muszą być rozładowane i zamrażane bo tylko i wyłącznie efekt pamięciowy się kasuje

Dodano po 2 [minuty]:

tzn kasuje się efekt pamięciowy i bateria wtedy się formatuje do końca

• #4 13 Gru 2009 02:09
    vorlog
    Poziom 32  

krystian drobek napisał:

tzn kasuje się efekt pamięciowy i bateria wtedy się formatuje do końca

O czym kolega pisze? Formatuje to się dyskietki, akumulatory się formuje.
    Jak pisałem wyżej- nowego typu ogniwa nie posiadają efektu pamięciowego.
    Mrożenie ogniw, które nie chciały się ładować, to już historia...
    V.

• #5 13 Gru 2009 02:13
    lutek34
    Poziom 12  

ale czy sposób zamrażania baterii zadziała na baterii która w ogóle nie chce się ładować i ładowarka mruga diodą o defekcie baterii?

• #6 13 Gru 2009 02:26
    krystian drobek
    Poziom 9  

tzn ten sposób dział tylko i wyłącznie na akumulatorach litowo-lionowych nie wiem jak to się pisze, ale tak ja podaje przykład do formatowania baterii jak niechce nikt wydawać pieniędzy i pod warunkiem że ładowarka nie pokazuje uszkodzenie baterii bo w tym momencie bateria do kupienia nowa

Dodano po 10 [minuty]:

ja tak robie z każdym akumulatorem i u mnie po tej operacji działają akumulatory jak nowe ;]

• #7 13 Gru 2009 02:29
    vorlog
    Poziom 32  

Krystian, to ja poproszę o małe wyjaśnienie- jak się wiąże podpis pod twoim avatarem z tym, również Twoim, postem, który leży w koszu
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=6984349&highlight=#6984349
    Pozujesz na specjalistę od wszelkiego sprzętu, wypisujesz skopiowane z różnych źródeł rewelacje, a nie potrafisz sobie poradzić z akumulatorkiem od własnej komórki?
    Piszesz tamże, że wróciłeś właśnie ze szkoły- jakiej? Sądząc po pisowni z podstawowej...
    Serwisant GSM, jasny gwint! :D
    V.
    EDIT: Żebyś nie musiał daleko szukać...

Cytat:
    05 Wrz 2009 19:30 Nokia n95 nie włącza się Prosze o porady .
    witam jestem nowy na forum i nie wiem czy dobrze trafiłem, otóż problem jest taki dzisiaj wróciłem z szkoły i słuchałem muzyki w drodze do domu jak wróciłem położyłem telefonik koło komputera i poszedłem się wykompać jak wróciłem telefon wyłączony, czarny ekran oczywiście myślałem że rozładował się, podpiąłem pod ładowarkę i nic po 30min dalej nic postanowiłem sprawdzić baterie miernikiem i pokazuje mi że jest 5,5v więc naładowana! prosze pomocy z góry dziękuje

• #8 13 Gru 2009 02:45
    krystian drobek
    Poziom 9  

po pierwsze mam wadę wymowy i dlatego taka pisownia po drugie nie kopiuje zdań i innych rzeczy, pisz to co wiem i czego się nauczyłem a do do tamtego tematu to telefon był sprawny dopóki się nie zjeb.. jak oddałem do serweisu powiedzieli ze fon się namagnesował od kineskopa i się spalił

Dodano po 1 [minuty]:

i nie pozuję na specjalistą tylko teraz to się wiele nauczyłem a to ze wtedy nie zajmowałem się telefonami to nie znaczy że nie znam się na innych rzeczach

Dodano po 3 [minuty]:

i chyba nie potrafisz czytać (postanowiłem sprawdzić baterie miernikiem i pokazuje mi że jest 5,5v więc naładowana!) czy ja napisałem ze problem jest z baterią?? bo mi się zdaje że pisałem o telefonie a nie o baterii

• #9 13 Gru 2009 02:54
    vorlog
    Poziom 32  

krystian drobek napisał:
    po pierwsze mam wadę wymowy i dlatego taka pisownia
    niesamowite...
    krystian drobek napisał:
    po drugie nie kopiuje zdań i innych rzeczy, pisz to co wiem i czego się nauczyłem a do do tamtego tematu to telefon był sprawny dopóki się nie zjeb.. jak oddałem do serweisu powiedzieli ze fon się namagnesował od kineskopa i się spalił

jak to do serwisu? Do konkurencji?? Od kineskopu się namagnesował??
    krystian drobek napisał:

i nie pozuję na specjalistą tylko teraz to się wiele nauczyłem a to ze wtedy nie zajmowałem się telefonami to nie znaczy że nie znam się na innych rzeczach
    w trzy miesiące? Gratuluję geniuszu...

krystian drobek napisał:
    i chyba nie potrafisz czytać
    bo mam kłopoty ze słuchem i chodzę do tego samego diagnosty co Ty :D
    krystian drobek napisał:
    (postanowiłem sprawdzić baterie miernikiem i pokazuje mi że jest 5,5v więc naładowana!) czy ja napisałem ze problem jest z baterią?? bo mi się zdaje że pisałem o telefonie a nie o baterii
    Przeczytaj raz jeszcze co napisałeś, chyba, że z tym też masz problemy- nie potrafisz zdiagnozować problemu z telefonem, a piszesz, że jesteś specem od ZAAWANSOWANEJ elektroniki?
    Tak zapytam- Twoi rodzice wiedzą, czym zajmujesz się po nocach zamiast spać?...
    V.

• #10 13 Gru 2009 03:07
    krystian drobek
    Poziom 9  

a co cię to obchodzi?? nudzi ci się?? to idz do kibelka i zjedz se z bata. tak jestem geniuszem szypko się uczę nie potrawie zdiagnozować problemu w takim telefonie jak nokia n95 i kto tu mówi że się nimi zajmuje?? to ze teraz potrawie takie rzeczy to co zazdrościsz ze ja umie a ty nie?? elektronik nie zajmuje się telefonami tylko elektroniką a serwisant gsm tak zajmuje sie telefonami widzę że jesteś tak płytki rozumowo że nie rozumiesz takich rzeczy a i jeszcze jedno tu się rozwiązuje kłopoty innych a nie wcina się w to co kto umie myślę że tu jest założony temat o Regeneracja akumulatorów (wymiana ogniw) do narzędzi a nie o telefonach ale widać z tym masz problem więc idz już spać

Dodano po 2 [minuty]:

krystian drobek napisał:
    po drugie nie kopiuje zdań i innych rzeczy, pisz to co wiem i czego się nauczyłem a do do tamtego tematu to telefon był sprawny dopóki się nie zjeb.. jak oddałem do serweisu powiedzieli ze fon się namagnesował od kineskopa i się spalił

jak to do serwisu? Do konkurencji?? Od kineskopu się namagnesował??
    po pierwsze nie do konkurencji tylko do znajomego który mnie wszystkiego uczy teraz. tak telefon może się namaagnezować od kineskopu i spalić

Dodano po 1 [minuty]:

temat zakończony i do zamknięcia na temat telefonii i serwisu gsm oraz moich umiejętności

Moderowany przez Akrzy74:

Wulgaryzmy, ogólna nieznajomość netykiety, kompletny brak kultury własnej.
    Kolego, a regulamin forum czytałeś? Może trochę kultury językowej powinieneś się nauczyĆ.
    Wypisywanie idiotyzmów na forum i obrażanie innych użytkowników-> ostrzeżenie!

• #11 13 Gru 2009 03:10
    vorlog
    Poziom 32  

Owszem, obchodzi mnie- ten portal nie służy do dowartościowywania dzieciaków, chamskich dzieciaków tym bardziej.

Temat nie jest Twój, nie Ty decydujesz o jego zamykaniu.
    V.

• #12 13 Gru 2009 03:20
    krystian drobek
    Poziom 9  

nie jestem dzieciakiem i nie próbuje się dowartościować jak ty kur.. i nie jestem chamski jak ty!!! i nie decyduje o zamknięcu tematu o Regeneracja akumulatorów tylko o temacie na mój temat i wiesz lepiej już się zamknij

Dodano po 5 [minuty]:

Jeśli masz problem to pisz na pw a nie na temacie który tego nie dotyczy, bo to nie jest miejsce na rozwiązywanie konfliktów.

• #13 13 Gru 2009 03:21
    vorlog
    Poziom 32  

A to czemu? Ja bardzo lubię tak czytać jak i wypowiadać się na tematy, o których MAM POJĘCIE, więc też to robię. Zaczynam też powoli przygotowywać się do zaliczenia specjalizacji z dziedziny psychiatrii zakaźnej dziecięcej wieku szkolnego...
    I jak widać, obiektów zainteresowań mi nie zabraknie.
    Jakich konfliktów? Ja tylko wyjaśniam Twój FACHOWY POZIOM...

Cytat:
    nudzi ci się?? to idz do kibelka i zjedz se z bata

Cytat:
    nie próbuje się dowartościować jak ty kur.. i nie jestem chamski jak ty

Hmm.. w dodatku sam nie rozumiem- nigdzie Cię nie zwymyślałem, a Ty jedziesz po mnie równo, mogę się skontaktować jakoś z Twoim ojcem, czy wystarczy z providerem łącza, z którego korzystasz? Bo Twój nr GSM już zanotowałem...
    V.

• #14 13 Gru 2009 03:32
    krystian drobek
    Poziom 9  

stary mam się ciebie bać?? myślisz że sie boje ojca?? hahahahahaha nie mam ojca!!! i co?? może mamusi sie mojej poskarżysz?? hahaha... providerem łącza stary co ty wymyślasz?? dobra na poważnie wkurzają mnie ludzie tacy jak ty udajesz większego!! od innych a faktycznie to nie wiem poco masz tu konto jeśli chcesz pomagać innym to pomagaj i się nie wypowiadaj się na odpowiedzi które ciebie nie dotyczą. jeśli możesz to przestań tak wypisywać na mój temat. popatrz na siebie i pomyśl czy to jest fer ja próbuje pomuc innym a ty krytykujesz moje wypowiedzi więc wiesz... i jeszcze raz proszę nie krytykuj mnie i jusz się nie odzywaj na ten temat co poruszyłeś.

Dodano po 3 [minuty]:

jeśli cię uraziłem to przepraszam. ale nie lubię i nie znoszę krytyki! jeśli możesz to pisz na pw bo nie stet to miejsce na ten konflikt! jeśli wszystko mamy wyjaśnione to już nie pisz do mnie i zakończmy tą dyskusję próbuję tylko pomuc innym.

• #15 13 Gru 2009 03:33
    vorlog
    Poziom 32  

Owszem, lubię pomagać, jak tylko potrafię. Bardzo cenię ludzi, którzy faktycznie pomagają.
    Ale nie trawię dzieciaków, którzy potrafią jedynie klikać co tylko w necie wygrzebią, nie trawię dzieciaków nie potrafiących pisać po polsku, nie trawię dzieciaków pozujących na specjalistów.
    I tępię ich gdzie się tylko da.
    Również popieram ideę, że internet powinien być dostępny dla ludzi powyżej piętnastego roku życia.
    Nie jestem obraźliwy, na pewno nie wtedy, gdy rozmówca nie jest z mego przedziału wiekowego. Dotyczy to również kontaktów na PW.
    Nie pozdrawiam, nie warto.
    V.

• #16 13 Gru 2009 03:37
    krystian drobek
    Poziom 9  

wiesz pierd.. sie i się odpe... ja ruwnież lubię gnoić takich debi... takich jak ty. widać że jesteś zdrowo poj.... i lecz się nara poj...

Dodano po 31 [sekundy]:

ja skończyłem wienc żegnam wszystkich

• #17 13 Gru 2009 03:39
    vorlog
    Poziom 32  

krystian drobek napisał:
    wiesz pierd.. sie i się odpe... ja ruwnież lubię gnoić takich debi... takich jak ty. widać że jesteś zdrowo poj.... i lecz się nara poj...

No super, mamusia będzie dumna! :D

Cytat:
    ja skończyłem wienc żegnam wszystkich

No wreszcie! Wszyscy dziękują koledze! :D

Przepraszam moderatorów za ten cyrk i proszę o posprzątanie wątka.
    V.

• #18 13 Gru 2009 03:59
    aladyn
    Poziom 2  

@ vorlog,
    Nie masz co wnosić do moderatorów o posprzątanie wątka.

To "kolegę" kristian drobek należałoby "posprzątać" z tego forum.
    Dawno już tak skrajnego przykładu dzieci neo nie widziałem.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME