Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dziwny metaliczny dźwięk - plyta główna GIGABYTE G31M-ES2C

13 Gru 2009 10:17 1962 3
  • Poziom 1  
    Kupiłem sprzęt: płyta główna GIGABYTE G31M-ES2C, zintegrowana karta muzyczna. Coś jest nie tak, bo dźwięk jest taki metaliczny, pobrzdękujący, przytłumiony. Bawiłem się w ustawieniach Realtek HD Audio ale nic nie zmiania, głośniki też są dobre. Dodam, że nie mam zainstalowanych wszystkich sterowników z płyty a jak zainstalowalem sterownik do karty muzycznej to się zainstalował ale nie otwiera się. Co to może być za problem z tym metalicznym dźwiękiem? Czy muszę zainstalować wszystkie sterowniki z płyty wg prawidłowej kolejności? A może SP3? Czy mój sterownik nie wykrywa karty muzycznej? Ale jakby nie wykrywał to w ogóle nie byłoby dźwięku, tak? Proszę Was o rady.
  • Poziom 26  
    ja bym zainstalował wszystkie stery i gdyby było nadal nie tak to postarałbym sie o jakąś karte pod pci i sprawdził czy nadal tak się dzieje, wyeliminowując lub nie płytę główną (karta zintegrowana)
  • Poziom 10  
    Jeśli masz front panel to spróbuj się tam podłączyć jeśli problem będzie nadal występował to albo problem w płycie głównej albo w sprzęcie grającym.

Sugestia kolegi wyżej jest trafna i przed innymi drogimi zabiegami radził bym kupić kartę dźwiękową.
  • Poziom 17  
    No, zainwestuj w osobny układ dźwiękowy, drogie to nie jest, a na pewno lepiej bedzie grało. I co rozumiesz przez to, że ci się sterownik nie otwiera??