Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mikrofon do wokalu e cenie do 500zł.

13 Gru 2009 10:21 7127 27
  • Poziom 10  
    Witam.
    Chciałbym kupić dobry mikrofon do wokalu w cenie do 500zł.
    Jakie są Wasze propozycje?? Mogą to być zarówno mikrofony dynamiczne jak i pojemnościowe??
    Pozdrawiam i dziękuję z góry za odpowiedzi.
  • Poziom 43  
    Niezawodny Shure SM-58.

Pozdrawiam.
  • Poziom 34  
    Potwierdzam SM58. Tylko uważaj na podróbki z allegro, jest tego multum.
  • Poziom 16  
    Wokal solo ? Czy jakiś chórek. Jeżeli solo to tak jak kolega wyżej sm 58.

Moderowany przez dj-MatyAS:

A jeśli chórek to co?
    Kolega jak widzę gustuje w poradach typu "To jest moje zdanie, i ja je całkowicie potwierdzam"
    Jaką wartość ma Kolegi porada ponad to, że potwierdza słuszność wyboru już dwóch wcześniejszych Kolegów?
    Pisanie, aby pisać; czyli porada bezwartościowa, nie wnosząca niczego do istoty sprawy.
    Regulamin p.12, 13
    Ostrzeżenie.

• Poziom 15  
    Kolega raczej potrzebuje coś do studia domowego skoro mikrofon pojemnościowy wchodzi w grę. Nie podważam opinii kolegów wyżej, jednak do studia lepiej sprawdzi się pojemnościówka SM PRO AUDIO MC01, polecam, sam taką posiadam na swoim składzie. Zasilanie phantom, więc potrzebny będzie przedwzmacniacz mikrofonowy, lub jakiś prosty mixer np behringera z zasileniem phantom. Mikrofon świetnie radzi sobie w pracy na antenie, więc na nagranie wokalu również się sprawdzi, nada się nawet do nagrania gitary akustycznej. Jednak weź pod uwagę, to iż w pokoju przydałaby się cisza bez pogłosu. W ciężkich warunkach lepiej sprawdzi się dynamiczny, ale znowu pojemnościowy brzmi lepiej. Wybór należy do Ciebie.
  • Poziom 41  
    Do czego ma być to mikrofon, studio, czy scena?
    Jeśli scena to SM58, jeśli studio to Audiotechnica AT2020, z tym że do pojemności musisz mieć zasilanie fantom, co za tym idzie, kartę dźwiękową z preampem mikrofonowym i zasilaniem fantom.
  • Poziom 10  
    Potrzebuję mikrofon na scenę do wokalu solo, męskiego. Jaki mikrofon na scenę jest lepszy, dynamiczny czy pojemnościowy??
    A co myślicie o Electro-voice RE 510 lub RE 410??
  • Poziom 15  
    Dynamiczny
    Dynamik shura to taki standard, idź do sklepu sprawdź sam, mikrofon możesz dobrać do własnej barwy głosu i odczucia.
  • Poziom 10  
    A czy mikrofon pojemnościowy nie ma lepszego pasma i dynamiki??

Dodano po 1 [minuty]:

Jeśli dynamiczny to shure czy może jakieś inne firmy?? Np. Audix??
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 41  
    emilian92, powiem tak, jeśli jesteś doświadczonym wokalistom, naprawdę bardzo dobrze śpiewasz, to polecam pojemność, czy e965, czy sm87, albo bete 87, jeśli nie to tylko sm58, ewentualnie e845.
  • Poziom 10  
    Śpiewam już długo i chętnie kupiłbym jakiś droższy sprzęt taki jak e945 cz sm87 ale niestety nie posiadam takich funduszy.
    A jak ma się SM58 np do shure PG 58?? Bo tego PG 58 posiadam. Czy różnica między nimi jest duża??
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 41  
    MatyAS e945, nie jest dobrym mikrofonem :), zdecydowanie e965, ale to pojemność.

Emilian, jeśli masz te 500zł,. to kup SM58 i po problemie, na pewno będziesz zadowolony, tylko kup w firmie która jest dystrybutorem SHURE, znajdziesz ich listę na stronie polsoundu.

Różnica pomiędzy PG58, a SM58, jest taka jak pomiędzy maluchem a mercedesem.
  • Poziom 10  
    Myślę że jak kupię w slkepie muzycznym to nie będzie podróba prawda??

Dodano po 3 [godziny] 50 [minuty]:

Czy wersje Shura SM58 o symbolach LCE, SE różnią się tylko tym że jeden nie ma włącznika a drugi ma??
  • Poziom 41  
    Tak, tylko tym. Zanim kupisz, sprawdź w polsoundzie, czy sklep jest dystrybutorem Shure.
  • Poziom 21  
    Ja ze swojej strony mogę polecić SENNHEISER e 845-S
    A najlepiej idź do sklepu poproś sprzedawce o możliwość wypróbowania
    a w tedy się przekonasz jaki jest najlepszy dla Ciebie mikrofon .
    Ja tak zrobiłem i wybrałem w/w model .
  • Poziom 10  
    Właśnie nadal zastanawiam się nad shure SM58 i sennheiser e 845
  • Poziom 19  
    emilian92 napisał:
    Myślę że jak kupię w slkepie muzycznym to nie będzie podróba prawda??

To źle myślisz - kolega niedawno kupił w 'normalnym' sklepie muzycznym podróbe, o czym go poinformowałem. Potwierdzenie uzyskał w Polsound.

dj-MatyAS napisał:
    Mikrofony pojemnościowe na wokalu, na scenie - nie polecam.

No to już ciekawostka...
    Duża część czołówki artystów formatu światowego wykorzystuje takowe mikrofony, nie sądzę aby się mylili. Przykład: spora gromada serii Artist Elite firmy Audio-Technica (przykłady porządnych pojemnościówek do wokalu możnaby pomnożyć przez ilość porządnych firm produkujących mikrofony)
  • Poziom 10  
    A co myślicie o mikrofonach marki Audio Technika??
  • Poziom 10  
    Witam
    Audio Technika to bardzo dobre mikrofony. Choć moje zdanie trochę zbacza z tematu ponieważ miałem okazję korzystać w domowym studio z mikrofonu studyjnego, pojemnościowego tejże firmy. Nie orientuję się natomiast jak sprawa AT wygląda w dynamicznych scenówkach. Niemniej jednak polecam Audio Technikę. Myślę że na scenę też mają jakieś modele dobre niedrogie niestety przykładu żadnego nie podam bo ja siedzę w studio nie na scenie :) Pozostaje ci wybrać się chyba do dobrego sklepu i wypróbować kilka mikrofonów. Moim zdaniem jeśli masz ok. 500 zł na ten cel to kupuj SM58. Ze swojej strony dodam argument, że trudno go "zniszczyć" przez jakieś upuszczenie czy coś.
    Pozdrawiam

Zapomniałem dodać. 10 razy sprawdź czy sklep, w którym będziesz nabywał Shura (jeśli będziesz) jest wpisany na stronie Shura jako oficjalny dealer marki.
  • Poziom 9  
    Witam.
    Gram w zespole na weselach i korzystam z mikrofonu dynamicznego Shure 565sd mój jest kupiony w USA, Bardzo dobry sprzęt ale jeśli chcesz kupic, to najlepiej porównaj z innymi sam w sklepie, np. z sm 58(ja ich nie porównywałem)
  • Poziom 19  
    nsbns napisał:
    Witam
    Audio Technika to bardzo dobre mikrofony. Choć moje zdanie trochę zbacza z tematu ponieważ miałem okazję korzystać w domowym studio z mikrofonu studyjnego, pojemnościowego tejże firmy. Nie orientuję się natomiast jak sprawa AT wygląda w dynamicznych scenówkach. Niemniej jednak polecam Audio Technikę. Myślę że na scenę też mają jakieś modele dobre niedrogie.

Audio-Technica robi jedne z najbardziej prestiżowych mikrofonów estradowych na świecie - przykładem jest model AE5400 - pojemnościówka z której korzysta czołówka artystów światowych, minusem jest to, że kosztuje ponad 1700 PLN.
    Mimo całej 'riderowości' Shure SM58 na rynku lokalnym - nie znam gwiazd które używają tego modelu Shure'a tak naprawdę. Z drugiej strony niezaprzeczalnym jest również fakt, że jest to legendarna konstrukcja i obowiązkowo wymagane jest jej posiadanie, przynajmniej w moim wypadku, obsługując rynek bardziej lokalny.
  • Poziom 13  
    Jezeli o Shura w orginale to pamietajcie ze robiony jest podobno w Meksyku
  • Poziom 10  
    Witam. Byłem dziś w sklepie muzycznym i sprawdziłem Shure SM 58, Sennheiser E 845 i Electro Voice RE 410 i muszę przyznać że EV bije je na głowę. Zupełnie inna, lepsza dynamika, dużo lepsza jakość. Także wybrałem EV.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 34  
    Z SM58 jest tak że na pewno nie jest to najlepszy mikrofon wokalowy bo jest wiele lepszych, jednak jeżeli zespół przyjeżdża bez własnych mikrofonów (jakiś perełek typu neumann) to na pewno nie będą na niego psioczyć (chyba że jest wyraźne obwarowanie w rider'ze). Nie robiłem może do tej pory jakiś wielkich gwiazd ale zdarzały się zespoły znane, grające na imprezach typu woodstock i nie przypominam sobie aby ktoś powiedział że na nim nie zaśpiewa. To tyle komentarza.
  • Poziom 43  
    Miało być do 500 zł.
    Miałem styczność z tym RE-410. W sumie niezły wybór, chociaż mnie nie przypadł do gustu. Za mocno podbijał wyższe pasmo, zwłaszcza mocno uwypuklał głoski ś,ć i zbierał nie tylko wokal, ale i wszystkie śmieci. Trochę podatny na sprzężenia. Fakt, jest - że się tak wyrażę - bardziej dynamiczny (głosniejszy) od SM-58. Tak go zapamiętałem.
    Z pojemnościówkami zdarzają się problemy na estradzie, zwłaszcza jeśli współpracują z nie najwyższej jakości mikserem.

Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Jednak postanowiłem dołożyć to 100 zł i kupić EV. Posiadam mikser Yamaha i mikrofon spisuje się rewelacyjnie.