Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Aspire 9300 - po wł. 3 beepy i ciemność na matrycy

bertarz 13 Gru 2009 10:26 8121 13
  • #1 13 Gru 2009 10:26
    bertarz
    Poziom 2  

Tak jak w temacie mam problem laptop nie daje sygnału na matryce sprawdzałem równiez na monitorze po włączeniu laptopa słychać 3 sygnały 1 długi ok 1s i 2 krótkie po 0,5s kupilem laptopa na allegro używanego juz raz miałem ten problem odesłałem na gwarancje i mi go zrobili teraz rozebrałem laptopa i nic nie widać żeby było tam coś lutowane wymieniane
    Proszę o odpowiedź Pozdrawiam

0 13
  • #2 13 Gru 2009 16:49
    profiso
    Poziom 14  

Witam, popularna usterka (proszę przeszukać archiwum), uszkodzeniu uległ układ grafiki lub połączenie układu z płytą (kulki), polecam reballing układu grafiki (nie samo przelutowanie).

0
  • #3 14 Gru 2009 14:02
    Dzióbel
    Poziom 11  

A ja uważam że nie.
    Miałem identyczny problem jak update-owałem BIOS .
    Sugeruję wrzucić nowy BIOS za pomocą FDD.
    Jeśli to nie pomoże to post kolegi wyżej.

0
  • #4 14 Gru 2009 14:32
    bertarz
    Poziom 2  

Dzióbel BIOS za pomocą FDD jak to się robi ja tu nic nie robiłem z biosem ale mysle że to nic z kartą graficzną bo laptop jest używany tak jak napisałem wyżej gdy miałem już ten problem to odesłałem go zrobili mi go i jak laptop przyszedł to po 2 dniach dalej ten sam problem rozkręciłem go na części pierwsze i nic nie widać żeby cos lutował ani wymieniał

0
  • #5 14 Gru 2009 19:26
    Dzióbel
    Poziom 11  

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1321642.html
    jak to nie pomoże to jw. grafika

Rozumiem, że jak włączasz acerka to zachowuje się tak :
    - mignięcie kontrolki napędu -> wiatrak pracuje na maxa ->nasze sygnały i później cisza(tj wiatrak pracuje , świeci się kontrolka on lapka )

Napisałeś, że lap był już w serwisie -> to wyślij go jeszcze raz :| W czym problem ? Sugeruję byś się sam w to nie bawił :roll:
    W google znalazłem dużo informacji na ten temat , większość przemawia za uszkodzonym układem GPU, ale niektórym pomógł flash BIOS-u.
    Możesz też zadzwonić do serwisu i zapytać co było przyczyną uszkodzenia sprzętu (popatrz w papierach tam powinieneś mieć jakiś opis lub numer naprawy etc. )

0
  • #6 17 Gru 2009 19:34
    bertarz
    Poziom 2  

włączam acerka to zachowuje się tak :
    - mignięcie kontrolki napędu -> wiatrak pracuje na maxa ->nasze sygnały i później cisza wiatrak jak by przestał pracować , świeci się kontrolka on lapka )

No właśnie o to chodzi ,że kupiłem go używanego a serwis to nie acera tylko ten który prowadzi przez siebie a w osatnim czasie tkz. w ostatnich 3 tygodniach koleś
    nałapach tyle negatywów że głowa boli 20 przez 20 tygodnie i ludzie piszą że ich okrat więc wole nie ryzykować praktycznie nie amm z nim kontaktu a orjentuje się
    może ktoś ile może kosztować wgranie biosa do tego lapka już nei mówie o serwise acera ale zwykłego serwisu albo sklepu komputerowego tam też prowadza jakiś serwis
    Pozdrawiam ps. spróbuje jeszcze sam wgrać tego biosa

0
  • #7 12 Sty 2010 22:18
    lendyn
    Poziom 9  

Witam,mam identyczny problem z w/w modelem z tym ze wiem ze napewno siadla grafika.Poszukuje serwisu w Bydgoszczy ktora wykona reballing z gory dziekuje.

0
  • #8 28 Sty 2011 01:50
    pesbe
    Poziom 1  

Miałem to samo problem rozwiązałem następująco:

Crisis Disk fn ESC ale tak nie chcialo dzialac.
    Zadziałało następująco:
    Sprawdziłem na fdd i usb flash.

ylaczony lapek bez bateri podlaczam pen lub fdd do usb naciskam fn esc i przycisk power trzymam kilka sekund lapek sie wlacza swieca sie 3 diody zielona i pomaranczowa trzecia pomaranczowa miga pendrive zaczyna miga puszczam fn ecs czekam do 10 minut az sie zfleszuje. Gdy bios sie wgra plyta wylaczy sie. Wlaczam plyte :)

0
  • #9 28 Sty 2011 11:55
    _1KOKO
    Poziom 32  

W tym modelu akurat inaczej objawia sie usterka grafiki... tzn. najczęściej są krzaki na matrycy lub matryca rozlewa sie na szaro. a 3 bipy to wymiana mostka północnego nf-6100

0
  • #10 15 Kwi 2011 23:43
    pierzuns
    Poziom 11  

Witam
    przepraszam ze odświeżam temat, ale ja właśnie mam taki problem jak opisuje kolega wyżej.
    Co jakiś czas mam krzaki, poziome linie skaczą, pionowy pasek cieniutki na 2pixele przez środek, ale głównie w biosie. Windows się ładuje do pewnego momentu i staje. Restart no i komunikat o błędnym wyłączeniu komputera i jak uruchomić komputer jak dam normalnie to historia się powtarza jeżeli awaryjny włączy się normalnie bez krzaków jedynie pasek cieniutki. gdy wyłączę normalnie w trybie awaryjnym lub dam uruchom ponownie Windows włączy się normalnie. Wydaje mi się wiec że to wina software. Czy pomoże wymiana biosu ??

0
  • #11 16 Kwi 2011 12:12
    Dzióbel
    Poziom 11  

Moim zdaniem grafika...mam podobny objaw (laptop już w szafie się kurzy :D )

0
  • #13 17 Kwi 2011 22:08
    REVISOR
    Poziom 25  

Na chwilę i to tez nie zawsze skutkuje, jak wyżej pisali koledzy wada fabryczna chipu bga, jedynie wymiana na układ bez wady nowy lub rebolowany.

0
  • #14 06 Sty 2013 11:23
    konrad100
    Poziom 1  

BIOS AWARD i PHOENIX AWARD

1 krótki - wszystko w porządku.
    1 długi - błąd pamięci
    1 długi, 2 krótkie - błąd parzystości RAM
    1 długi 2 krótkie - błąd karty graficznej
    1 długi 3 krótkie – błąd pamięci karty graficznej lub jej brak
    Powtarzający - błąd pamięci RAM
    Zmienny niski i wysoki - błąd procesora
    Podczas pracy komputera – przegrzanie procesora

BIOS PHOENIX (słowo wytłumaczenia np.: 1-2-1 oznacza że wystąpił jeden sygnał później była pauza kolejno dwa sygnały, znowu pauza i jeden dźwięk)

1-1-2 – błąd procesora lub gdy niski ton błąd płyty głównej
    1-1-3/4-2-2 – błąd pamięci CMOS
    1-1-4 - błąd parzystości pamięci RAM
    1-2-1 - błąd zegara systemowego
    1-2-2 - błąd kontrolera DMA
    1-2-3 - błąd kontrolera DMA
    1-3-1 - błąd dotyczący odświeżania pamięci RAM
    1-3-2 – błąd testu pamięci RA
    1-3-3 - błąd pierwszego wtyku pamięci RAM
    1-3-4 - błąd parzystości pamięci RAM w pierwszych 64 KB
    1-4-1 - błąd lini adresowej pamięci
    1-4-2 - błąd parzystości pamięci RAM
    1-4-3/1-4-4 – błąd magistrali EISA
    2-x-x - błąd pamięci RAM
    3-1-1 - błąd kontrolera DMA (Slave)
    3-1-2 - błąd kontrolera DMA (Master)
    3-1-3 – błąd kontrolera przerwań (Master)
    3-1-4 – błąd kontrolera przerwań (Slave)
    3-2-4 - błąd kontrolera klawiatury
    3-3-1 – wyczerpała się bateria CMOS
    3-3-2 – błąd pamięci CMOS
    3-3-4 - błąd karty graficznej
    3-4-1 - błąd karty graficznej
    4-2-1 - błąd zegara systemowego
    4-2-3 - brak połączenia z klawiaturą
    4-2-4 - przerwany test procesora
    4-3-1 - błąd podczas testu pamięci RAM
    4-3-3- błąd zegara systemowego
    4-3-4 – błąd zegara czasu rzeczywistego
    4-4-1 - błąd portu szeregowego