Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mondeo mkI po krótkiej jeździe znikają biegi w automacie

13 Gru 2009 11:58 1558 6
 • Poziom 11  
  Witam
  W moim mondeo 1994 rok 2.0 16V na całkowicie zimnym samochodzie biegi się załączają ale po chwili znikają i już nic sie nie da zrobić. Jak się go zgasi i odczeka aż całkowicie ostygnie to historia się powtarza. Czy wiecie co to może być? Chyba trochę dziwne objawy na to żeby to było coś poważnego?
 • Poziom 18  
  sprawdź ile masz oleju w skrzyni
 • Spec Automatyczne skrzynie biegów
  Nie są to dziwne objawy, raczej typowe w skrzyniach montowanych do 1996r. Aby się upewnić, należy wykonać pomiar ciśnienia liniowego (śruba na klucz 13 w korpusie skrzyni, z lewej strony pompy oleju). Uszkodzeniu ulega blacha separacyjna pompy oleju. Blachę należy zmienić wraz z uszczelką, stator pompy nie koniecznie. W latach dziewięćdziesiątych przypadki takie występowały w Fordach Mondeo nawet przy przebiegu 50 tyś, km.
 • Poziom 11  
  A czy da się to wymienić we własnym zakresie czy trzeba wybebeszać skrzynie? No i ile takie coś kosztuję no bo nie ma się co oszukiwać, to auto nie jest więcej warte niż ok. 2000zł także czy opłaca się to robić?

  Dodano po 1 [minuty]:

  olej mam prawie na maksimum no i jest ładny czerwony podobno nie dawno zmieniany
 • Spec Automatyczne skrzynie biegów
  Napisałem, aby się upewnić należy wykonać pomiar ciśnienia.
  Jeżeli zajdzie konieczność wymiany blachy separacyjnej to skrzyni nie trzeba demontować od silnika. Blacha wraz z uszczelką to kwota ok. 160 zł. Czy dasz radę sam wykonać naprawę, nie wiem.
 • Poziom 11  
  czy do zmierzenia ciśnienia wystarczy wkręcić zwykły manometr w miejsce tej śruby? Jakie może tam być ciśnienie bo nie wiem jaki duży manometr tam wkręcić?