Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Switche POE
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows Vista i brak połączenia internetowego po WiFi

13 Gru 2009 15:44 3730 1
  • Poziom 26  
    Witam wszystkich Elektrodowiczów!

Internet kablem trafia do routera (IP 192.168.1.1) i router dzieli Internet do:

- KOMP 1 (STACJONARNY z OS XP) - kablem LAN („A” IP 192.168.1.2)
    - KOMP 2 (LAPTOP z OS VISTA) - poprzez WiFi adapter NETGEAR na USB A („B” IP 192.168.1.3 - taki był zawsze przydzielany przez router, MAC jakiś_tam – znany i poprawny)
    - KOMP 3 (nieważne jaki) - poprzez WiFi adapter NETGEAR na USB B („C” IP 192.168.1.4, MAC jakiś_tam – znany i poprawny)

Zjawisko (problem) polega na tym, że od jakiegoś czasu KOMP 2 (LAPTOP z OS VISTA) przy pomocy WiFi adaptera na USB A nie może się połączyć
    z Internetem – co ciekawsze nawet nie wykrywa żadnych sieci WiFi (których dookoła w powietrzu jest kilka – wykrywa je wbudowana karta WiFi, wcześniej bywało też tak, że nie łączył się z Internetem, ale jednak widział sieci).

Aby wykluczyć możliwe awarie wykonałem tak:

Podłączyłem WiFi adapter NETGEAR na USB A do innego (tzw. „trzeciego” – spoza układu sieci lokalnej) stacjonarnego komputera i zainstalowałem sterowniki do tego WiFi adaptera NETGEAR na USB i wszystko działa poprawnie – Internet chodzi.
    (Wniosek po tej próbie – WiFi adapter NETGEAR na USB A jest sprawny.)

Do KOMPA 2 (LAPTOP z OS VISTA) podłączyłem WiFi adapter NETGEAR na USB B i również nie wykrywa sieci i nie łączy się z Internetem.
    (Wniosek – oba WiFi adaptery NETGEAR na USB są sprawne – bo działają podłączone do KOMP 1 (STACJONARNY z OS XP).
    Prawdopodobnie to coś z oprogramowaniem – np. z OS VISTA na KOMP 2 (LAPTOP z OS VISTA), gdyż na tym komputerze nie działa żaden WiFi adapter NETGEAR na USB.)

KOMP 2 (LAPTOP z OS VISTA) posiada również wbudowaną kartę WiFi, która widzi wszystkie możliwe sieci bezprzewodowe m. In. tę sieć NETGEAR (tą żądaną), jednakże obsługa z UPC (provider Internetu) powiedział, że zbudowana karta WiFi nie jest kompatybilna z ich routerem. (trochę to nie dziwne?, ale faktycznie są jakieś kłopoty z nawiązaniem połączenia z siecią NETGEAR przy pomocy wbudowanej karty WiFi)

Zauważyłem jednak, że problemy z połączeniem się do Internetu nastąpiły po zainstalowaniu aktualizacji OS VISTA.
    Czy problem z połączeniem się do Internetu, może wynikać z zainstalowania ostatnich (ostatnich kilku) aktualizacji?
    Poniżej załączam screeny z aktualizacjami, które ostatnio się zainstalowały i ich statuty powodzenia zainstalowania.

Windows Vista i brak połączenia internetowego po WiFi Windows Vista i brak połączenia internetowego po WiFi Windows Vista i brak połączenia internetowego po WiFi

Co może być przyczyną kłopotów z połączeniem się z Internetem i jak ewentualnie można je usunąć?

Z góry serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
    Kuba
  • Switche POE
  • Użytkownik usunął konto