Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Aspire 5738ZG - brak ładowania baterii

13 Gru 2009 17:06 4833 6
  • Poziom 2  
    Witam, mam laptopa od miesiąca, jest nowy, kupiony w sklepie. Gdy podłączę go do prądu to mi się nie ładuje. Ładowarka na pewno działa, bo ciągle stoi na 97%, gdy jest pod prądem. Gdy najadę myszką na ikonę baterii to jest napisane - Pozostało: 96% (podłączony, nie ładuje). Kontrolka świeci na niebiesko czyli tak, jakby była bateria naładowana do końca. No więc pytanie, dlaczego nie ładuje?
  • Poziom 15  
    Jak jest nowy, dopiero co kupiony, to niech zdiagnozują w ramach gwarancji.
  • Poziom 2  
    A jak wziąłem go na paragon to mi zobaczą??
  • Poziom 15  
    Paragon jest dowodem zakupu. Więc jeśli nie wiedzieć dlaczego nie otrzymałeś karty gwarancyjnej przy zakupie, to sprzedawca powinien uwzględnić wszelkie reklamacje na podstawie paragonu...
  • Poziom 21  
    Witam! Może odświeże temat ! Mam identyczny problem co jakiś czas ikonka powiadamia mnie (ok co 2 tyg) że Pozostało 98%-podłączony nie ładuje !!! W tedy odłączam od zasilania do całkowitego rozładownia i podłączam żeby się ładowała i znów po dwóch tygodniach ten sam komunikat wyskakuje z paska???! Może teraz więcej osób ma taki sprzęt i wie o co chodzi ??!
  • Poziom 9  
    Mam to samo, z tym,że mój ma 71% i z dnia na dzień maleje. Acer aspire 5741G
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Kolego <siedlec-s1> - to jest normalny objaw. Przy 98% pojemności bateria nie będzie się ładować. Ładowanie się rozpocznie, gdy pojemność spadnie poniżej 95% lub 90% - w zależności jak jest ustawione we wsadzie. Nie musisz jej rozładowywać co dwa tygodnie. Powinno się to robić co 2 miesiące.

Kolego <Shuzo> - Twoja bateria natomiast kończy już żywot. Możesz spróbować ją skalibrować, ale najprawdopodobniej będzie trzeba wymienić ogniwa.