Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ptasie kupy w łazience :)

groovee 13 Gru 2009 18:03 1382 5
  • #1 13 Gru 2009 18:03
    groovee
    Poziom 20  

Witajcie,

Mam taki nietypowy jak dla tego działu problem, może jakiś specjalista mi poradzi co zrobić.

Mam łazienkę na ostatniej kondygnacji, wentylator w suficie i tylko ok metra szybu wentylacyjnego, pionowo w górę.

Komin ma "daszek", więc woda nie leci, ale latem ptaki tam chyba gniazda zakładają i... walą w komin :) Wszystko jest upaprane w kupie. Jest zima i ptaków nie ma, ale wentylator jest do wymiany a jak go wyjąłem to z kanału posypały się ptasie odchody...

Myślałem o włożeniu tam rury pcv ze zrobionymi "półeczkami" aby powietrze przepływało a kupy zostały, ale nie wiem cy nie zacznie śmierdzieć i jak często trzeba to będzie czyścić.

Druga opcja to kupić takie kolce jak montuje się na zabytkach/dworcach. Czy mogę na własną rękę coś takiego zamontować na moim kominie (w bloku)?

Kominiarze sprawdzają/przetykają takie zwykłe kanały wentylacyjne w bloku bez gazu/pieców?

Pomijam samo wdrapanie się na dach i montaż, bardziej chodzi mi o aspekt prawny takiego rozwiązania.

Pozdrawiam!

• #2 13 Gru 2009 18:21
    Czarlim87
    Poziom 13  

Jeśli mieszkasz w bloku to zgłoś ten fakt do administracji budynku i niech sie oni tym zajmą.To ich obowiazek chyba.jeśli masz mieszkanie na własnosć to masz prawo montowac sobie co chcesz na wsoim kominie wentylacyjnym jak również masz prawo wstępu na dach budynku.I w Twojej obecności może ktoś załozyc jakiegoś stracha na ptaszyska:)Najprostszym sposobem było by przerobienie samego kominka.Załozenie specjalnego grzybka wentylacyjnego.

• #3 13 Gru 2009 18:26
    ajpier
    Poziom 37  

Jak znam administrację w tym kraju to prędzej kupisz jakąś siatkę z "drobnym oczkiem" i sam to owiniesz wokół komina niż ruszysz tę sprawę w spółdzielni. Aczkolwiek powiadomić ich o tym fakcie nie zaszkodzi, przynajmniej będziesz miał konkretną odpowiedź, a lepsze to niż domysły userów na forum.

• #4 13 Gru 2009 18:50
    ANUBIS
    Administrator

Witam

W zależności od tego czy jesteś właścicielem czy najemcą mieszkania / a wtedy musisz mieć zgodę spółdzielni - administratora / możesz zrobić takie rozwiązanie -- zdemontować daszek na wylocie kominowym-wentylacyjnym i zamontować tam podane w linku nasady kominowe np typu "kula " lub "strażak " nie tylko dadzą dobrą wentylację ale i ptaszyska nie założą gniazda :)

Nasady kominowe

• #5 13 Gru 2009 19:07
    groovee
    Poziom 20  

Witam,

Mieszkanie jest moje (wspólnota mieszkaniowa). Kupiłem je niedawno. Nie wiem, czy poprzedni właściciel (który je wykańczał) nie wybił kanału wentylacyjnego aby zrobić dodatkowe półki (teraz wentylator jest w suficie, podejrzewam, że na początku był w ścianie, a kanał wentylacyjny szedł niżej, do podłogi) . Dlatego nie wiem, czy iść z tym od razu do zarządcy wspólnoty.

Ten komin na dachu ma ok metra szerokości (połączone kominy sąsiadów) i przykryty jest wspólnym betonowym daszkiem. Wogóle to są dwa i najpierw muszę namierzyć który to (zaraz spróbuję z latarką:).

W dzień zrobię zdjęcie, abyście mogli mieć wyobrażenie jak to wygląda. W każdym razie nie ma szans aby zdemontować daszek.

Siatka to niezła opcja, ale myślę, że trudna w montażu. Jeśli takie kominy nie są okresowo przeglądane przez kominiarza, to myślę, że najlepszą opcją będą kolce. Tylko nie wiem jakiej długości i gęstości dobrać kolce aby ptaki nie przełaziły przez nie (nad nimi).

• #6 30 Gru 2009 13:41
    Eaglee
    Poziom 10  

Myślę że tylko siatka. Są metalowe, drobne itp. Ja zastosowałem worek z siatki plastikowej /owoce niekiedy w takie pakują/.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME