Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

brak jakości cyfrowej z anteny siatkowej sony KDL 40V5500

13 Dec 2009 18:18 3138 8
 • Level 10  
  Witam, od jakiegoś czasu tv po przełaczeniu na digital wyświetla mi komunikat <brak sygnału>. Zaraz po kupnie tv działał jeszcze przycisk ,,guide,, , potem odbiornik tracił sygnał co kilka dni na kilka minut ,później godzin, aż stracił sygnał całkowicie. Obecnie jest możliwosć oglądania tylko na analogowym. Dzwoniłem do sony, i po zapoznaniu sie z problemem stwierdzili że wina nie leży po ich stronie. Rozmawiałem ze znajomym który posiada troche starszy model bravii, i okazało sie że u niego jest ok. Mieszka ode mnie ok 10km. Czy mogę coś zrobic w swoim zakresie by wrócic do jakości cyfrowej??
 • Level 26  
  Spróbuj wyłączyć odbiornik z sieci.. i włączyć.
  Miałem dokładnie taki przypadek, jak opisałeś, ale w Samsungu. Utraty sygnału, potem brak sygnału. Odbiornik podłączyłem miesiąc wcześniej. Wyłączenie pomogło.
  Zapewne jakiś błąd obróbce sygnału cyfrowego, który wymagał resetu.
  Podobny problem spotkałem kilka razy, w odbiornikach TV Trwam - zacinająca się fonia, przy nienagannym obrazie.. wystarczyło wyłączenie na chwilę zasilania.
 • Moderator
  Jak chcesz uniknąć kłopotów to zamiast "anteny siatkowej" zainstaluj coś naprawdę porządnego. Siatka do odbioru cyfrowego się zupełnie nie nadaje z uwagi na konstrukcje wzmacniacza oraz beznadziejne parametry fazowe samej anteny.
 • Level 26  
  Faktycznie, antena synfazowa (potocznie siatkowa) z założenia nie nadaje się do odbioru DVB-T. Zdecydowanie (!) lepsza zwykła, kierunkowa - dipol Yagi.
  Ale podłączałem odbiorniki DVB-T, przy zastanych instalacjach z anteną "siatkową" uzyskując poprawny odbiór, nawet kiedy ..średniej jakości kabel miał 40 metrów, nadajnik w odległości 20km, zasłonięty budynkiem.
  "Siatkowa" zadziała, ale absolutnie (!) bez wzmacniacza - wyjąć i wstawić symetryzator. ..a najlepiej antenę zmienić.
 • Level 10  
  Dzięki za rady, próbowałem numeru z resetem ale nie pomogło. Powiedzcie jak wytłumaczyć zanikanie sygnału, i czy np. możliwe jest że przekręcenie anteny coś da, bo przecież przez kilka miesięcy jednak hulało.
 • Level 10  
  irekr, to będzie to o czym piszesz, bo pamiętam że oglądałem jakiś film , i sygnał wyłączyli równo o północy. i teraz kolejne pytanie czy jest sens cokolwiek zmieniać, czy po prostu czekać do 2011 :)).
 • Level 15  
  Do 2015 mają wyłączyć całkowicie nadawanie analogowe w całej Polsce. Do tego czasu będzie jeszcze sporo testów ze strony Emitela mimo informacji, że tezsty zostały na danym obszarze zakończone. Koledzy wyżej dobrze radzą co bo wyboru rodzaju anteny...
  Jakość sygnału można ocenić wchodząc w "ustawienia cyfrowe" potem "ustawienia techniczne" informacja o systemie". Wyświetla się pasek oraz stopa błędu (parametr PreViterbi)
 • Moderator
  Sławek: nic nie zmieniaj. Jak mieszkasz w części Krakowa, co ma otwarta przestrzeń w kierunku na południowy zachód to ustaw antenę na kierunku Skrzycznego i zobacz co widać na kanale 38mym. Moc tego nadajnika nie jest rewelacyjna ale z dobra antena nie powinno być kłopotu. Od 31 marca z Lubonia Wielkiego będzie emisja DVB na kanale 60tym . W niektórych częściach Krakowa emisja będzie odbierana.