Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

brak jakości cyfrowej z anteny siatkowej sony KDL 40V5500

slawekgala1234 13 Gru 2009 18:18 3009 8
  • #1 13 Gru 2009 18:18
    slawekgala1234
    Poziom 9  

Witam, od jakiegoś czasu tv po przełaczeniu na digital wyświetla mi komunikat <brak sygnału>. Zaraz po kupnie tv działał jeszcze przycisk ,,guide,, , potem odbiornik tracił sygnał co kilka dni na kilka minut ,później godzin, aż stracił sygnał całkowicie. Obecnie jest możliwosć oglądania tylko na analogowym. Dzwoniłem do sony, i po zapoznaniu sie z problemem stwierdzili że wina nie leży po ich stronie. Rozmawiałem ze znajomym który posiada troche starszy model bravii, i okazało sie że u niego jest ok. Mieszka ode mnie ok 10km. Czy mogę coś zrobic w swoim zakresie by wrócic do jakości cyfrowej??

0 8
  • #2 13 Gru 2009 21:52
    And41x1
    Poziom 26  

Spróbuj wyłączyć odbiornik z sieci.. i włączyć.
    Miałem dokładnie taki przypadek, jak opisałeś, ale w Samsungu. Utraty sygnału, potem brak sygnału. Odbiornik podłączyłem miesiąc wcześniej. Wyłączenie pomogło.
    Zapewne jakiś błąd obróbce sygnału cyfrowego, który wymagał resetu.
    Podobny problem spotkałem kilka razy, w odbiornikach TV Trwam - zacinająca się fonia, przy nienagannym obrazie.. wystarczyło wyłączenie na chwilę zasilania.

0
  • #3 14 Gru 2009 13:16
    irekr
    Moderator

Jak chcesz uniknąć kłopotów to zamiast "anteny siatkowej" zainstaluj coś naprawdę porządnego. Siatka do odbioru cyfrowego się zupełnie nie nadaje z uwagi na konstrukcje wzmacniacza oraz beznadziejne parametry fazowe samej anteny.

0
  • #4 15 Gru 2009 09:20
    And41x1
    Poziom 26  

Faktycznie, antena synfazowa (potocznie siatkowa) z założenia nie nadaje się do odbioru DVB-T. Zdecydowanie (!) lepsza zwykła, kierunkowa - dipol Yagi.
    Ale podłączałem odbiorniki DVB-T, przy zastanych instalacjach z anteną "siatkową" uzyskując poprawny odbiór, nawet kiedy ..średniej jakości kabel miał 40 metrów, nadajnik w odległości 20km, zasłonięty budynkiem.
    "Siatkowa" zadziała, ale absolutnie (!) bez wzmacniacza - wyjąć i wstawić symetryzator. ..a najlepiej antenę zmienić.

0
  • #5 15 Gru 2009 18:43
    slawekgala1234
    Poziom 9  

Dzięki za rady, próbowałem numeru z resetem ale nie pomogło. Powiedzcie jak wytłumaczyć zanikanie sygnału, i czy np. możliwe jest że przekręcenie anteny coś da, bo przecież przez kilka miesięcy jednak hulało.

0
  • #7 15 Gru 2009 19:16
    slawekgala1234
    Poziom 9  

irekr, to będzie to o czym piszesz, bo pamiętam że oglądałem jakiś film , i sygnał wyłączyli równo o północy. i teraz kolejne pytanie czy jest sens cokolwiek zmieniać, czy po prostu czekać do 2011 :)).

0
  • #8 15 Gru 2009 20:04
    sebek99
    Poziom 15  

Do 2015 mają wyłączyć całkowicie nadawanie analogowe w całej Polsce. Do tego czasu będzie jeszcze sporo testów ze strony Emitela mimo informacji, że tezsty zostały na danym obszarze zakończone. Koledzy wyżej dobrze radzą co bo wyboru rodzaju anteny...
    Jakość sygnału można ocenić wchodząc w "ustawienia cyfrowe" potem "ustawienia techniczne" informacja o systemie". Wyświetla się pasek oraz stopa błędu (parametr PreViterbi)

0
  • #9 15 Gru 2009 21:55
    irekr
    Moderator

Sławek: nic nie zmieniaj. Jak mieszkasz w części Krakowa, co ma otwarta przestrzeń w kierunku na południowy zachód to ustaw antenę na kierunku Skrzycznego i zobacz co widać na kanale 38mym. Moc tego nadajnika nie jest rewelacyjna ale z dobra antena nie powinno być kłopotu. Od 31 marca z Lubonia Wielkiego będzie emisja DVB na kanale 60tym . W niektórych częściach Krakowa emisja będzie odbierana.

0