Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zmienic napięcie z12V aku,Żelowego na 9V Min 20A ?

KoperSlupsk 13 Gru 2009 19:30 1512 6
  • #1 13 Gru 2009 19:30
    KoperSlupsk
    Poziom 10  

Witam. szukam wskazowek,informacji a najlepiej schematu jak zrobić przetwornice lub co kolwiek najprostszym i najlepszym sposobem. aby zmienić napięcie z "AKUMULATORA ŻELOWEGO 12V 1,3Ah" na napiecie 8,6 V max 9,6V Min 20A. (przetwornica nie musi byc jakas super mocna,dobra nie interesują mnie jakie kolwiek zakłócenia itp. Przetwornica ma byc zastosowana do repliki broni elektrycznej czyli porpostu: Akumulator -> prztwornica -> bezpiecznik -> wlacznik -> silnik)

0 6
  • #2 13 Gru 2009 19:33
    gonzalo
    Poziom 31  

Zastosuj jakiś stabilizator napięcia. Np. LM317 pamiętając o jego ograniczeniu prądowym.

0
  • #3 14 Gru 2009 17:05
    KoperSlupsk
    Poziom 10  

Zastosowalem Stabilizator LM7809. ale niestety nei daje rady na ten silnik. dopiero teraz zobaczylem ze w broni jest bezpiecznik 20A wiec o takich malych stabilizatorach nie ma mowy. stabilizator musi miec ok 9V przeplywu pradu i min 20A przepustowosci. aby silnik zamruczal. moze macie jakies pomysly ?

0
  • #4 14 Gru 2009 17:11
    gonzalo
    Poziom 31  

Połącz w szereg 4 diody. Na każdej z nich uzyskasz spadek ok. 0,7V co daje w sumie 2,8V. Jednakże muszą być na większy dopuszczalny prąd.

0
  • #5 14 Gru 2009 17:20
    KoperSlupsk
    Poziom 10  

Aha. ok. to w takim razie jakie mam zastosowac diody (Prosil bym dokladnie o podany model" (oczywiscie chodzi o diody prostownicze tak ?) jesli tak to dokladnie prosil bym jaka to ma byc dioda bo nie mam w tym zbytnio wielkiego doswiadczenia.

a nie ma mozliwosci zastosowania innego Stabilizatora ?

0
  • #6 14 Gru 2009 17:34
    KaW
    Poziom 34  

Trzeba iść do sklepu i poprosić o diody krzemowe mocy - na napięcie robocze ok.
    3x12V=36 -czyli może być 50V. i prąd przewodzenia rzędu 50 Amperów .
    A to dlatego, że w trakcie załaczania/wyłączania silnika bedą jakieś przepiecia i przetężenia.Wymagania na włącznik tez nie będa byle jakie ,ale poważne -nadmiarowe-zatem włacznik na 35A ale ma mieć styki srebrne .Moze nawet jakiś
    stycznik elektryczny.A załączanie stycznika jakims tańszym włącznikiem.
    Trzeba jeszcze poprosić elektryka, aby na to spojrzał fachowo i starannie przemyslał
    to rozwiązanie.Bo 20 amperów z 12V w ciągu 6h - to AKUMULATOR będzie bedzie taki "od traktora "-duży i ciężki.A ile godzin pracy ciągłej takiego zestawu?.

0
  • #7 14 Gru 2009 18:28
    KoperSlupsk
    Poziom 10  

tzn. to ma wygladac tak. mam bron "http://www.taiwangun.com/shop,show,591" w kolbie jest miejsce na baterie standardową o mocy 7,4 - 9 V. lecz Standardowe baterie mi nie wystarczaly i sie zbyt szybko wyczerpywaly. wiec chce wyprowadzic kable i bezposrednio podlaczyc do akumulatora zelowego,( tylko ze 12V jest za duzą moca dla tej broni wiec dlatego chce zmniejszyc do max 9V) wszelkie wlaczniki sa mi zbedne poniewaz (spust dziala jako wlacznik i w chwili nacisniecia silnik zaczyna pracowac) moze w poprzednich postach troche zle to opisalem.

czyli tak mam kupic 3x diody krzemowe o mocy 50V o prądzie przewodzenia 50A. mam je przylutowac szeregowo i powinno byc ok ;> ?
    dobrze zrozumialem ?

co do czasu pracy zestawu trudno powiedziec bo to zalezy od dlugosci strzelanki to sie nie strzela seria i ciągiem tylko jezeli chce kogos zabic ;]
    Tzn. jak bym te wszystkei strzaly zsumował to wydaje mi sie ze strzelanie ogniem ciąglym nie przekraczyło by 30 min

0