Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

technics se-a800s wywala bezpiecznik

bob3r 13 Dec 2009 20:58 1689 13
    bob3r
    Level 10  
    Mam taki problem z tym wzmacniaczem że po podłączeniu zasilania momentalnie wywala bezpiecznik co może być tego przyczyną prosze o pomoc lub przekierowanie na podobny temat gdyż jestem świeży w tych tematach
    Qbuś
    Level 38  
    A konkretniej, który bezpiecznik, w sprzęcie, czy w instalacji domowej ?
    JEDD
    Level 29  
    Może być uszkodzone wiele rzeczy, zaczynając od mostka Graetz'a na końcówce mocy kończąc. Przydało by się coś pomierzyć.
    000andrzej
    Level 37  
    Zależy jaki bezpieznik. Jedno jest pewne - masz za duży pobór padu, a przyczyn może być wiele. Najbardziej prawdopodobne, że masz uwaloną końcówkę mocy. Ale to tylko wróżenie z fusów.
    bob3r
    Level 10  
    Wywala bezpiecznik w sprzęcie to powiedzcie co mam pomierzyć bo za bardzo nie wiem za co się zabrać.
    Moderated By Grzegorz Markowski:

Przenoszę do bardziej właściwego działu.
    GM

000andrzej
    Level 37  
    Główny bezpiecznik czy te od końcówek mocy? Jeśli główny - do sprawdzenia mostek Graetz'a oraz końcówka mocy. Wypnij zasilanie od końcówek mocy i zobacz czy Ci wywala, jeśli nie - problem w końcówce mocy. Najpierw zdobądź sobie schemat, bo obawiam się, że bez schematu nie zidentyfikujesz układu.
    bob3r
    Level 10  
    a jak sprawdzić mostek gretz'a??

Dodano po 11 [minuty]:

i takie pytanie mam czy został wsadzony bezpiecznik 5amper 250v a zalecany jest 2,5 ampera?? czy to ma jakiś wpływ??

Dodano po 13 [minuty]:

znalazłem schemat ale i tak nie rozkminiam które to końcówka mocy i jak to wypiąć
    JEDD
    Level 29  
    bob3r wrote:
    a jak sprawdzić mostek gretz'a??

Dodano po 11 [minuty]:

i takie pytanie mam czy został wsadzony bezpiecznik 5amper 250v a zalecany jest 2,5 ampera?? czy to ma jakiś wpływ??

Dodano po 13 [minuty]:

znalazłem schemat ale i tak nie rozkminiam które to końcówka mocy i jak to wypiąć

To może by serwis spróbował?
    bob3r
    Level 10  
    ja wiem ale nie stać mnie na razie a chciałbym spróbować sam pomóżcie proszę powiedzcie które to ta końcówka mocy i jak ja wypiąć :)
    000andrzej
    Level 37  
    Mostek Graetz'a to po prostu 4 diody. Statycznie sprawdzasz tak jak się sprawdza diody pomiędzy wyprowadzeniami. Na omomierzu w jednym kierunku przejście w drugim zapora, ewentualnie na multimetrze możesz mieć opcję mierzenia diód. Jeśli będziesz miał w obu przejście lub zaporę oznacza, że element zepsuty. Jak nie umiesz mierzyć to kup nowy mostek i podmień (ewentualnie wcześniej porównaj pomiary).

Z bezpiecznikiem trochę przesadziłeś. Jeśli było przeciążenie to półprzewodniki mogły zadziałać jako bezpiecznik :D Tylko trochę droższy i trudniejszy w wymianie. :D
    bob3r
    Level 10  
    oki temat ogarnię ty sprawy leżała w mostku gretz'a jedna dioda wysiadła:)
    JEDD
    Level 29  
    Skoro wszystko śmiga. Podziękuj i zamknij temat klikając kłódeczkę :D
    bob3r
    Level 10  
    w takim razie dziekuje za pomoc i zamykam