Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ferguson 7900 vs Opticum 7300

TheGreK 15 Gru 2009 20:00 9838 67
  • #61 15 Gru 2009 20:00
    wojtek_1985
    Poziom 12  

Jeżeli chodzi o padające głowice w Arivach to wyczytałem z forum DVHK, że problem dotyczył wadliwej serii (z czym zresztą firma Ferguson nie ma nic wspólnego, winny jest producent głowic), wszystkie modele wyprodukowane po 5 listopada 2009r. są wolne od tych wad, a te wcześniejsze są od ręki wymieniane na nowe.

A jak wytłumaczyć ciągłe zwiechy opticum 7300 ??? Był 2 razy w serwisie i stwierdzili że odbiornik jest sprawny, jeszcze musiałem zapłacić za usługę !!! Producent opticum zapewnia gwarancj doo-to-door, jak dla mnie to czysta fikcja !!!

Generalnie widzę, że każda firma zalicza wpadki, u mnie nie popisała się firma opticum i odradzam wszystkim jej produkty. Z Arivy rodzice są zadowoleni, ja również zamierzam w najbliższym czasie ją kupić.

A co do jakości obrazu to Opticum 7300 nawet nie może równać się z Arivą 200.
    Wniosek: Jakość obrazu jest wprost proporcjonalny do ceny dekodera.

• #62 15 Gru 2009 20:20
    190175
    Użytkownik usunął konto  
  • #63 15 Gru 2009 20:40
    wojtek_1985
    Poziom 12  

oloam napisał:
    Dlaczego porownujesz glowice od opticuma sd z fergusonem hd? jezeli ,to porownuj sd z sd, hd z hd.

To ze byla wadliwa cala seria to swiadczy o uzywanych komponentach do budowy odbiornika, jest wieksze prawdopodobienstwo , ze za 0,5 roku wyjdzie znowu babol w innym komponencie...

Jak wczesniej napisalem odbiorniki sd fergusona sa naprawde dobre , niestety hd ,to sprzet z niskiej polki (w porownaniu z hd innych firm - chyba kazdej)

Porównanie SD SD masz wcześniej.

Co do użyuych komponentów to również mogę się doczepić opticum 7300 i kondenatorach w nim siedzących (o czym zresztą sam pisałeś), podejrzewam, że w całej reszcie są niewiele lepsze.

Jeżeli chodzi o odbiorniki HD fergusona to narazie nie mogę narzekać, zobaczymy po czasie (wyprodukowany był 9 listopada, więc już nie ten z wadliwej serii).

• #64 15 Gru 2009 20:53
    190175
    Użytkownik usunął konto  
  • #65 15 Gru 2009 21:15
    soundmaxxx
    Poziom 16  

A co proponujesz na opticum 7300, zawiesza, gubi sygnał i restartuje sie cały czas na kanałach kodowanych, na FTA jest OK. Był już w serwisie ale nie słusznie została cofnięta gwarancja ze względu na rzekomo uszkodzone plomby (dziwne bo w chwili przyjmowania plomby były całe, ale serwis jak widać olewa swoich klijentów i trzeba sprawy wziąść w swoje ręce).

• #66 15 Gru 2009 21:38
    190175
    Użytkownik usunął konto  
  • #67 15 Gru 2009 21:49
    soundmaxxx
    Poziom 16  

oloam napisał:
    soundmaxxx napisał:
    A co proponujesz na opticum 7300, zawiesza, gubi sygnał i restartuje sie cały czas na kanałach kodowanych, na FTA jest OK. Był już w serwisie ale nie słusznie została cofnięta gwarancja ze względu na rzekomo uszkodzone plomby (dziwne bo w chwili przyjmowania plomby były całe, ale serwis jak widać olewa swoich klijentów).

nie mialem do czynienia z 7300 dlatego sie nie wypowiadam na jego temat, natomiast z globo mialem (mam) 5000 na 5518 i 4000 na ali .nic (poza kondensatorami w 5000 ,ktore wymienilem sam ) nie mam im do zarzucenia, ba nawet za wzgledu dosc intensywnego uzytkowania - na 5000 napisalem edytor kanalow a na odbiornik z ali chyba jako pierwszy napisalem tutorial programowania przez interfejs jtag. na 8800/8900 tez pisalem edytor na wzor wczesniejszego ale ze wzgledu na ciagle restarty odbiornika zarzucilem projekt (poprostu sie wkurzylem).odbiornik mozesz mi wyslac bo albo masz pecha albo poprostu na twojej instalacji antenowej nie pracuje za dobrze (moze w serwisie pracowal ok ,dlatego nie uzasadnili reklamacji),sprawdze i powiem ci co bylo nie tak. aktualnie mecze 9500, mam mozliwosc meczenia 9600 (ale chyba zostane przy 9500 ze wzgledu na to ,ze ze poza jednym szczegolem ,mam to co wymagam od odbiornika). mialem mozliwosc porownania obrazu z ariva na tej samej instalacji sat/tv (zamiana odbiornikow) i sorry co z tego ,ze ariva tania - obraz ma jak kupa, u mnie odbiornik ma wyswietlac ostry obraz ,bez zaciec, to ze ma dodatkowe funkcje w stylu 'zrobie ci sniadanie' mnie nie obchodzi (chociaz powiem ,ze w 9500 dla wlasnej wygody zamontowalem dysk sata w srodku), mam to co chce w 9500 wiec nie wiem kiedy nastepnym razem wymienie odbiornik. Wtracilem sie do tematu tylko dlatego ,ze zaczeliscie porownywac glowice sd z glowicami hd . sprzet SD juz sobie odpuszczam ,ze wzgledu na to ,ze to technologicznie umniera ,po drugie wychodzi coraz wiecej kanalow hd (wiem ,ze o naszych platformach trudno powiedzic o jakosci hd ale z astry mozna dokupic niemiecka karte hd+ ,ktora 9500 obsluguje)

Oki dzięki za odpowiedź.
    Co do opticum ze względu na 3 felerne odbiorniki zakupione pod rząd i olewanie klienta w serwisie zdania już nie zmienię, no chyba że feruson mocniej mnie wkurzy, ale jak narazie na to się nie zapowiada.
    Co do Arivy to idzie w ustawieniach ustawić jasność, kontrast i kolory według własnego widzi mi się (domyślnie wszytko jest ustawione na połowę).

PS
    Z tego o wyczytałem to ferguson 8800/8900 i opticum 9500 mają te same procki, głowice itp.

• #68 15 Gru 2009 23:25
    Mirek Z.
    Moderator

Zbędnych postów i dyskusji nie na temat jest już zbyt wiele - autor dawno podjął decyzję. Tylko - czy ktoś to zauważył? ;)
    Cytowanie całości poprzedzającego postu to też jakaś cudaczna maniera.

Zamykam.

Szukaj w 5mln produktów