Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ferguson 7900 vs Opticum 7300

13 Gru 2009 21:03 10231 67
  • Poziom 14  
    Witam tak jak w temacie czy ktos mizal do czynienia z tymi tunerami?? Sa w podobnych cenach i zastanawiam sie nad zakupem jedego z nich, bardzo mnie ciesza zlacza hdmi, i nagrywanie obrazu, czy beda dobrze wspolgrac ze splitterem i C+ ? W ktorym latwiej wgrywac soft itp itd Z gory dziekuje za odpowiedz pozdrawiam.
  • Poziom 16  
    Nie ma sensu znowu rozpisywać się na temat, który jest lepszy, opinie obydwu firm są dostępne TUTAJ.
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Z Opticum na pewno będziesz zadowolony. Z doświadczenia wiem, że na Fergusonach na kanałach Cyfry+ są przycięcia obrazu i dźwięku co jakiś czas. Z splitterem na pewno oba tunery sobie poradzą. Jeśli chodzi o zmianę oprogramowania, lepiej jest w Opticum, gdyż zawsze możesz wrócić bez problemu do wersji poprzedniej. Ale jest mały problem. Aby Opticum czytał kartę Cyfry+, potrzebna jest odpowiednia zmiana oprogramowania. Fabrycznie czyta tylko Conax.
    Opticum ma lepszą jakość obrazu i na pewno szybciej przełącza kanały.
  • Warunkowo odblokowany
    Ferguson 7900 to mój typ, jest niezniszczalny przy normalnym użytkowaniu i można wgrać nowe softy.
  • Poziom 16  
    Waluś90 napisał:
    i można wgrać nowe softy.

Ale do wcześniejszego tak łatwo już się nie wróci. A wiadomo, że z kolejnymi wersjami Ferguson funkcjonuje coraz gorzej.
  • Warunkowo odblokowany
    Przycięcia obrazu zdarzają się na każdym sprzęcie.

Dodano po 5 [minuty]:

burli napisał:
    Waluś90 napisał:

Ale do wcześniejszego tak łatwo już się nie wróci. A wiadomo, że z kolejnymi wersjami Ferguson funkcjonuje coraz gorzej.

Prawda.
    Ale zależy, co wprowadza dana aktualizacja oprogramowania.
  • Poziom 16  
    Waluś90 napisał:
    Ale zależy, co wprowadza dana aktualizacja oprogramowania.

Akurat Ferguson dowolną zmianą potrafi znacznie odbiornik upośledzić.
  • Poziom 14  
    Dziekuje Wam za odpowiedzi. Burli widze ze jestes obcykany w temacie. Chyba skusze sie na opticum. Prosze mi tylko powiedziec jaki kabel bede musial kupic do zmiany tego orogramowania. I jakiekie musze miec wyjscie w kompie.

Ogolnie to sprzed bedzie chodzil na plazmie 42 Panasonic X10Y i bardzo chce aby tuner dzialal przez hdmi. Chodzi mi rowiez o to aby szybko przelączal kanaly i zeby sie nie zacinal. A tanszego urzadzenia z hdmi od tych to raczej nie znajde w miare konkretnego.
    mam teraz podlaczona Nke przez hdmi obraz niektorych kanalow nawet fajny ale sie zacinaja co 5 minut tak na 1-2 sekunde i leci dalej. Mam nadzieje ze nie bede mial czegos takiego w Opticum
    Czyli bede musial od razu wgrac nowe oprogramowanie pod C+ Ciezko jest ?? Moze powiem w sklepie internetowym aby to zrobili ...
  • Poziom 16  
    Oprogramowanie zmieniasz przez RS-232. Wszystkie potrzebne aplikacje do zmiany znajdziesz na www.globo.com.pl
    O soft na kartę Cyfry+ będzie trudniej, bo będziesz musiał poszukać w sieci. Jeśli w sklepie zaznaczysz, że zależy Ci na Cyfrze+, może od razu zmienią. Jak wspomniałem, fabrycznie obsługuje tylko system Conax. Cyfra+ koduje w Mediaguard.
  • Poziom 21  
    burli napisał:
    Waluś90 napisał:

Do wcześniejszego softu łatwo wrócić,plik uptgrade key na pusty pędrak,i soft oryginał,do tunka,potem jaki się chce,pozdrawiam.
  • Poziom 16  
    ferguson6600 napisał:
    burli napisał:
    Waluś90 napisał:

Do wcześniejszego softu łatwo wrócić,plik uptgrade key na pusty pędrak,i soft oryginał,do tunka,potem jaki się chce,pozdrawiam.

No i jak ma się kartę Cyfry+ to nie trzeba kombinować, bo dekodery Ferguson mają uniwersalne czytniki kart (z innego forum o tematyce TV-Sat wyczytałem, że nawet nagravision obsługują). W Opticum trzeba wgrywać oprogramowanie alternatywne, bo oryginalne od producenta po za Conax'em nie obsługuje żadnego innego systemu, co w najgorszym przypadku może skutkować utratą gwarancji.

Polecam Fergusona.
  • Poziom 16  
    Przycinek na Opticum nie ma. A są na Fergusonie. Zmiana softu na nieoficjalny nie powoduje utraty gwarancji.
  • Poziom 16  
    burli napisał:
    Przycinek na Opticum nie ma. A są na Fergusonie.

Akurat u mnie było zupełnie na odwrót, ale niech tam...

burli napisał:
    Zmiana softu na nieoficjalny nie powoduje utraty gwarancji.

Przed chwilą wysłałem maila do producenta odbiorników Opticum w tej sprawie, zobaczymy co odpowie, o czym poinformuję niezwłocznie po otrzymaniu odpowiedzi.

Treść wysłanego maila:

Witam.
    Chciał bym się zapytać, jak sprawa wygląda z wgrywaniem do odbiorników marki Opticum oprogramowania alternatywnego tak, żeby mogły obsługiwać karty Cyfry+. Czy po wgraniu takiego oprogramowania można utracić gwarancję ???

Proszę o odpowiedź w tej sprawie.

Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Musiałeś trafić na przypadek. Ja już naprawiłem swojego Opticuma, więc porównałem. Opticum - cały dzień bez przycinek. Ferguson - przycinki co 30-40 minut.

Znalazłem odpowiedź, jaką otrzymałem kiedyś od Globo:
    Cytat:
    Jeżeli chodzi o inne wersje oprogramowania do tego tunera to jest to w sprawa sprzedawcy z jakim oprogramowaniem sprzedaje swoje produkty.
  • Poziom 16  
    burli napisał:
    Musiałeś trafić na przypadek. Ja już naprawiłem swojego Opticuma, więc porównałem. Opticum - cały dzień bez przycinek. Ferguson - przycinki co 30-40 minut.

No to trafiłem na trzy przypadki:
    seria: 4060, seria:7100 i seria: 7300

burli napisał:
    Cytat:
    Jeżeli chodzi o inne wersje oprogramowania do tego tunera to jest to w sprawa sprzedawcy z jakim oprogramowaniem sprzedaje swoje produkty.

Poczekamy co odpowie producent, jeżeli będzie trzeba, to wrzucę printscreena, żeby nie było wątpliwości związanych z przeróbką treści maili na swoją korzyść. Wtedy będzie wszystko jasne i nie będzie powodów do następnych kłutni.
  • Poziom 21  
    soundmaxxx napisał:
    burli napisał:

burli napisał:
    Cytat:

Poczekamy co odpowie producent, jeżeli będzie trzeba, to wrzucę printscreena, żeby nie było wątpliwości związanych z przeróbką treści maili na swoją korzyść. Wtedy będzie wszystko jasne i nie będzie powodów do następnych kłutni.

Najpierw zapoznaj sie z warunkami gwarancji producenta oraz warunkami gwarancji i rękojmi sprzedawcy nim zaczniesz pisać swoje dziwne i śmieszne dziecinne teorie.
    W poprzednim temacie-zamkniętym popisałeś się twórczością literacka i wyjątkowym tokiem myślenia o nielegalnym procederze z softami.Myślenie jest przyszłością

Moderowany przez Mirek Z.:

Kolejny dziś post Kolegi całkowicie zbędny, nic nie wnoszący, psujący atmosferę dyskusji.
    Ostrzeżenie - p.10.4 regulaminu.

• Poziom 12  
    biber40 napisał:
    soundmaxxx napisał:
    burli napisał:

burli napisał:
    Cytat:

Najpierw zapoznaj sie z warunkami gwarancji producenta oraz warunkami gwarancji i rękojmi sprzedawcy nim zaczniesz pisać swoje dziwne i śmieszne dziecinne teorie.
    W poprzednim temacie-zamkniętym popisałeś się twórczością literacka i wyjątkowym tokiem myślenia o nielegalnym procederze z softami.Myślenie jest przyszłością

A co ??? Boisz się że przyjdzie odpowiedź negatywna obalająca Twoje teorie ???
    Może lepiej warto poczekać na odpowiedź producenta, niż prowokować swoimi wypowiedziami innych na forum do niepotrzebnych konfliktów (i przy okazji obrażając się na wzajem).
    PS
    To również tyczy się usera soundmaxxx.
  • Poziom 22  
    Mam fergusona 6900cr czyli bardzo podobny tylko bez HDMI i powiem że te przycinki to jakaś bujda bo u mnie takie coś nie występuje, zmiana softa banalna bez żadnych kabli i kompów po prostu wrzucasz soft na pena i w menu bierzesz aktualizacje, powracać można wstecznie bez problemu tylko wrzucamy na pena jeszcze plik specjalny, ferguson fabrycznie ma wgraną listę pod cyfre przynajmniej ja tak miałem i śmiga aktualne ładnie z TNK przy okazji w ramach zabawy zmieniałem ponad 5 razy softa porównując alternatywne z fabrycznymi i zawsze ładnie chodzi, osobiście bał bym się opticuma bo ten tuner fabrycznie nie jest przystosowany do cyfry więc jak ci zaczną się zaczną dziać cuda na alternatywnych softach to będziesz szukał pocieszenia na forach a nie w gwarancji bo nikt ci jej nie uzna...
  • Poziom 16  
    Mihas66 napisał:
    Mam fergusona 6900cr czyli bardzo podobny tylko bez HDMI i powiem że te przycinki to jakaś bujda bo u mnie takie coś nie występuje

Mam identyczny model. TNK spisuje się wzorowo. Cyfra+ tnie.

Mihas66 napisał:
    osobiście bał bym się opticuma bo ten tuner fabrycznie nie jest przystosowany do cyfry więc jak ci zaczną się zaczną dziać cuda na alternatywnych softach to będziesz szukał pocieszenia na forach a nie w gwarancji bo nikt ci jej nie uzna...

Wystarczy, że sklep wgra odpowiednie oprogramowanie. Wtedy nic nie trzeba ruszać. Przy zakupie trzeba zaznaczyć, że pod Cyfrę+.
  • Poziom 21  
    Panowie a może łatwiej będzie jak kupi jakiś moduł pod seca,jak się boi wgrać coś edukacyjnie.
  • Poziom 12  
    Nie wiem jak jest w FK-6900CR ale na Arivie 200 cyfra+ działa idealnie, nawet kanały HD.

A apropo grwarancji.
    Znalazłem kartę gwarancyjną z Opticum 7300 w której piszę, że:
    Gwarancja nie obejmuje uszkodzeń powstałych w wyniku wgrania oprogramowania z innego modelu odbiornika satelitarnego, lub wgranie oprogramowania niewiadomego pochodzenia.
    Gwarancja nie obejmuje uszkodzeń powstałych w wyniku wgrania oprogramowania niezgodnie z instrukcją producenta.

Po za tym na Opticum i sofcie alternatywnym przycina u mnie cyfre+, TNK działa dobrze.
  • Poziom 16  
    wojtek_1985 napisał:
    Nie wiem jak jest w FK-6900CR ale na Arivie 200 cyfra+ działa idealnie, nawet kanały HD.

Na FK-6900CR Cyfra + OK, TNK OK (soft 116)
  • Poziom 16  
    wojtek_1985 napisał:

Znalazłem kartę gwarancyjną z Opticum 7300 w której piszę, że:
    Gwarancja nie obejmuje uszkodzeń powstałych w wyniku wgrania oprogramowania z innego modelu odbiornika satelitarnego, lub wgranie oprogramowania niewiadomego pochodzenia.
    Gwarancja nie obejmuje uszkodzeń powstałych w wyniku wgrania oprogramowania niezgodnie z instrukcją producenta.

Wgranie softu UCAS nie powoduje utraty gwarancji ponieważ wszystko to samo jest, tylko wbudowany moduł ma więcej opcji. Pochodzenie jest wiadome. Mówiłem już, że w sklepie mogą soft wgrać.
    Każdy normalny człowiek wgrywa software zgodnie z instrukcją. Wtedy nie stanie się nic. Chyba, że zabraknie prądu lub zawiesi się komputer. Ale wtedy samemu można odbiornik uratować.

@soundmaxxx A jak masz na tvn24 albo Mezzo?
  • Poziom 21  
    wojtek_1985 napisał:
    biber40 napisał:
    soundmaxxx napisał:
    burli napisał:

burli napisał:
    Cytat:

A co ??? Boisz się że przyjdzie odpowiedź negatywna obalająca Twoje teorie ???
    Może lepiej warto poczekać na odpowiedź producenta, niż prowokować swoimi wypowiedziami innych na forum do niepotrzebnych konfliktów (i przy okazji obrażając się na wzajem).
    PS
    To również tyczy się usera soundmaxxx.

Nie boje się obalenia,jestem po drugiej stronie barykady,znam od podszewki procedury gwarancyjne,chyba to dużo wyjaśnia
  • Poziom 14  
    Witam jednak zdecydowalem sie na Opticum 7300 Czarny PVR za 180 zl z wgranym softem 1.0.78. Na dniach napisze jak to sie sprawuje, dzieki za wszelkie informacje, mam nadzieje ze sie nie zawiode.
  • Poziom 16  
    Myślę, że będziesz zadowolony. Mam nadzieję, że zaznaczyłeś przeznaczenie tunera do Cyfry+.
  • Poziom 14  
    Tak tuner kupilem od uzytkownika ktory mial wlasnie C+ na nim i TNK. Jeszcze jedno pytanie mam telewizor plazme 42' hd ready czy moge podlaczyc za pomocy kabla hdmi i bedzie wszystko dobrze dzialac bo to w koncu tuner sd ??
  • Poziom 21  
    TheGreK napisał:
    Witam jednak zdecydowalem sie na Opticum 7300 Czarny PVR za 180 zl z wgranym softem 1.0.78. Na dniach napisze jak to sie sprawuje, dzieki za wszelkie informacje, mam nadzieje ze sie nie zawiode.

Załaduj soft 1.0.75 jest najstabilniejszy,tylko jest ze starym botloaderem (1.1.1),a soft 1.0.78 ma nowy botloader 1.1.2.
    Podlączenie przez HDMI dobry wybor,obrazik super
    Dobry wybór zrobiłeś!
    Informacja dla Mirek Z najpierw zapoznaj się z tematem,a prezenty to rozdawaj demokratycznie,ja nie muszę pomagać na forum,a głupotę co nie których,którzy piszą bzdury userów np.soundmaxxx należy piętnować!
  • Poziom 16  
    TheGreK napisał:
    Jeszcze jedno pytanie mam telewizor plazme 42' hd ready czy moge podlaczyc za pomocy kabla hdmi i bedzie wszystko dobrze dzialac bo to w koncu tuner sd ??

Będzie działać. SD będzie w lepszej jakości.
  • Poziom 14  
    A wyczytalem jeszcze ze przy oprogramowaniu 1.0.77 (i nowszym) jest informacja, że nie można wrócić do starszej wersji z powodu zmiany bootloadera. Czy to prawda?