Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomoc w nagłośnieniu do gitary elektrycznej.

13 Gru 2009 21:15 1786 5
  • Poziom 2  
    Witam. Jest to mój pierwszy post, więc się przy okazji przedstawię. Nazywam się Dominik, mam 13 lat. :D
    Przejdę więc do sedna sprawy. Mam gitarę elektryczną i multiefekt Digitech RP 55. Zamierzam kupić 2 kolumny estradowe czy jak to tam zwą. :D
    Czy kolumny będą działały jeśli podłączę je tak?
    Gitara -> kabel duży jack/duży jack -> multiefekt -> kabel duży jack/2x cinch -> kolumny
    Zawsze mogę podłączyć też tak:
    Gitara -> kabel duży jack/duży jack -> multiefekt -> kabel duży jack/duży jack -> combo gitarowe -> kabel duży jack/2x cinch -> kolumny

Które rozwiązanie jest lepsze?

PS. Proszę nie pisać mi żadnych skomplikowanych schematów, wzorów itp. I tak nic nie zaczaję. :D
  • Poziom 20  
    Powiedz , co chcesz zrobić z tymi kolumnami skoro już posiadasz combo ? jaki to ma miec cel ,bo od razu powiem ze na samym efekcie nie pograsz na nich :P
  • Poziom 16  
    Moim skromnym zdaniem ,,,, kup sobie dobry piec gitarowy , zamiast tych kolumn "estradowych "i podłączysz jak :Gitara -> kabel duży jack/duży jack -> multiefekt -> kabel duży jack/duży jack -> combo gitarowe ,, i będzie " GITARA ".. POzdr....a jeśli chcesz wpiąć jeszcze do tego kolumny to musisz mieć oddzielny wzmacniacz pod te kolumny !!
  • Poziom 20  
    Dokładnie, popieram przedmówcę. niektóre piecyki mają dodatkowe wyjścia na kolumnę ale to na niewielki odsluch i tyle ;)
  • Poziom 25  
    Kolumny estradowe niezbyt nadają się do przenoszenia charakterystyki dzwięku gitary elektrycznej. Do tego służą jedynie piece gitarowe.

Pewnie chcesz wykorzystać efekty stereo?

Aby połączyć kolumny trzeba:
    gitara <jack/jack>multiefekt<jack stereo/ wtyk wzmacniacza> wzmacniacz <przewody na każdą kolumnę> kolumny
    Kolumny pewnie nie są aktywne, więc bez wzmacniacza nie zasilisz ich multiefektem, więc nie ma co.

Sygnał z multiefektu jest zbyt słaby, aby zasilić kolumny pasywne.

RP 70 byłby dużo lepszym wyborem, ma modulacje paczek gitarowych, która przy Twoim pomyśle bardzo by się przydała, do tego zasilacz stabilizowany w zestawie i parę innych bajerów, więcej ustawień. Zakup bardziej opłacałby się.

Zachęcam też do wyszukiwania na forum odpowiednich interesujących Cię tematów i zagadnień, powodzenia w grze.
  • Poziom 2  
    Ok, dzięki wam. Jeszcze to zobaczę u kumpla, on ma cały ten sprzęt. :)