Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[eagle]Kilka problemów z eagle

13 Gru 2009 21:25 3550 15
  • Poziom 10  
    Witam!
    Gdy robię schemat z wzmacniaczem operacyjnym TL072, eagle nie rysuje ósmej i czwartej nogi. Wie ktoś co chodzi?

Jestem początkujący w eagle, pewnie to jakiś drobiazg.

Z góry dzięki!
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Poziom 10  
    Dzięki!
    A wie może ktoś jak z gotowej płytki dwustronnej[*brd] zrobić płytkę jednostronną?
  • Poziom 15  
    Witam!
    Opcje są trzy, zależy co kolega chce uzyskać:

1. Przeniesienie ścieżek na inną warstwę:
    -Change: Layer... i wybrać odpowiednią warstwę, kliknąć OK,
    -Define a group ( ikona po lewej od Change ), zaznaczyć obszar klikając lewym przyciskiem myszy i zamknąć klikjając dwukrotnie lewym przyciskiem. Następnie kliknąć prawym i wybrać Change: Group.
    Ta opcja przenosi tylko ścieżki przy THT to nie przeszkadza, ale przy SMD już tak.

2. Jeśli ścieżki mają być na jednej warstwie przy wydruku ( np. do metody termotransferowej ) to trzeba w Show/hide layers zaznaczyć obie warstwy i przy wydruku zaznaczyć drukowanie na czarno.

3. Przy wykonywaniu plików Garber trzeba zaznaczyć odpowiednie warstwy w oknie po prawej stronie CAM Processora.
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Poziom 39  
    MELP napisał:
    Witam!
    Opcje są trzy, zależy co kolega chce uzyskać:

1. Przeniesienie ścieżek na inną warstwę:
    -Change: Layer... i wybrać odpowiednią warstwę, kliknąć OK,
    -Define a group ( ikona po lewej od Change ), zaznaczyć obszar klikając lewym przyciskiem myszy i zamknąć klikjając dwukrotnie lewym przyciskiem. Następnie kliknąć prawym i wybrać Change: Group.
    Ta opcja przenosi tylko ścieżki przy THT to nie przeszkadza, ale przy SMD już tak.

2. Jeśli ścieżki mają być na jednej warstwie przy wydruku ( np. do metody termotransferowej ) to trzeba w Show/hide layers zaznaczyć obie warstwy i przy wydruku zaznaczyć drukowanie na czarno.

3. Przy wykonywaniu plików Garber trzeba zaznaczyć odpowiednie warstwy w oknie po prawej stronie CAM Processora.

Witam
    Odpowiedzi od początku wprowadzają w błąd i dlatego te porady są bezwartościowe, bo kolega nie zastanowił sie zupełnie, co się stanie, gdy ścieżki po przeniesieniu na jedną warstwę będą sie przecinały lub naniesione są warstwy "polygon" na obydwie warstwy. Jak taki układ będzie działał. bo ja nie widzę możliwości. Najprościej, to stworzyć projekt od nowa dla jednej warstwy, bo tak łatwo nie ma.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    No dobrze, a jak scieżki pogrubić wszystkie na raz? Chodzi o to zeby nie robic jedna po drugiej.

Dodano po 56 [minuty]:

Albo chociaz jak ustawic grubosc sciezek rysowanych przez autoroutera?
  • Poziom 39  
    David012 napisał:
    No dobrze, a jak scieżki pogrubić wszystkie na raz? Chodzi o to zeby nie robic jedna po drugiej.

Dodano po 56 [minuty]:

Albo chociaz jak ustawic grubosc sciezek rysowanych przez autoroutera?

Od tego jest moduł "DRC" i tam w zakładce "Cleance" ustawia się ten parametr.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 15  
    Bonkot napisał:
    Witam
    Odpowiedzi od początku wprowadzają w błąd i dlatego te porady są bezwartościowe, bo kolega nie zastanowił sie zupełnie, co się stanie, gdy ścieżki po przeniesieniu na jedną warstwę będą sie przecinały lub naniesione są warstwy "polygon" na obydwie warstwy. Jak taki układ będzie działał. bo ja nie widzę możliwości. Najprościej, to stworzyć projekt od nowa dla jednej warstwy, bo tak łatwo nie ma.
    Pozdrawiam.

Zgadzam się, że jeśli ścieżki się przecinają to układ nie zadziała.
    Punkty 2 i 3 dotyczyły płytek dwuwarstwowych w których ścieżki nie przecinają się po połączeniu warstw ( wiem, że tak się nie robi, ale widziałem takie płytki ).
    Punkt 1 - po przeniesieniu ścieżek jest możliwa zmiana ich przebiegu i uniknięcie zwarć.

Zgadzam się z kolegą Bonkot, że szczególnie punkty 2 i 3 mogą wprowadzać w błąd. Przyjąłem, że kolega David012 pisząc
    David012 napisał:

Dzięki!
    A wie może ktoś jak z gotowej płytki dwustronnej[*brd] zrobić płytkę jednostronną?

miał na myśli modyfikację takiej szczególnie dziwnie zaprojektowanej płytki... Przesadziłem z nadinterpretacją postu... Koniec pisania postów po 23:00...
  • Poziom 1  
    Witam

Czy mógł by ktoś pomóc w opanowaniu eagel 5.6.0. Interesuje mnie jak ze schematu ideowego (już narysowanego w eagle) zrobić jednostronną płytkę??

Z góry dzięki.

Dodano po 1 [godziny] 11 [minuty]:

Już wiem jak ustawić trasowanie ścieżek jednowarstwowych w tej wersji.

Dodano po 1 [minuty]:

[eagle]Kilka problemów z eagle
  • Poziom 32  
    Femen napisał:
    To ja się tak doczepie do tematu...
    Mam problem z eagle, na zakończeniu każdego wyprowadzenia elementu mam zielony, cienki okrąg. Jak go wyłączyć?
    Chodzi Ci o punkty lutownicze? Jeśli tak to menu View-->Display/hide layers...-->znajdź pozycje Pads i ją odznacz -->OK
  • Poziom 26  
    A może mi ktoś powiedzieć czemu między pinami atmegi128 nie da się pociągnąć ścieżek od pinu do pinu tylko przeskakuje nieregularnie pomiędzy?
    Jak to wyregulować ?
    Próbowałem wszystkiego chyba...
  • Poziom 41  
    Należy tak ustawić raster aby środek ścieżki znajdował się w środku między wyprowadzeniami układu atmego128. Jeżeli to układ DIP to wystarczy 0.3175mm (12.5mil). Ustawiasz to po otwarciu okna Grid, znajduje się pod symbolem Open (folder).
  • Poziom 26  
    Dzięki marco47, ale poradziłem sobie z tym już.