Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dwóch użytkowników za NAT chce przegrać sobie dane? Czym?

8850 13 Gru 2009 22:14 999 6
  • #1 13 Gru 2009 22:14
    8850
    Poziom 21  

Witam. Dwóch użytkowników w różnych miastach będących za NAT chce przegrać sobie jednorazowo kilka GB danych. Jakim klientem P2P to zrobić najlepiej aby tylko oni widzieli się nawzajem (oba komputery pracują pod Windows) w sposób bezpłatny (open source) z pełną mocą sieci, bez ograniczeń softwarowych?

0 6
  • #3 14 Gru 2009 00:29
    8850
    Poziom 21  

OK, jestem za NATem i za dwoma routerami dlatego nie mam mozliwości przekierowania portów (brak dostępu do hasła roota) aby drugiej osobie udostępnić coś do ściągnięcia. Jak tą sprawę rozwiązać?

0
  • #5 14 Gru 2009 06:41
    konjo123
    Poziom 12  

Program hamachi rozwiąże sprawę.

0
  • #6 14 Gru 2009 11:15
    8850
    Poziom 21  

Hamachi jest komercyjny i płatny, bezpłatna wersja podobno jest kijowa i sieć bardzo powoli działa. Właśnie myślę że najlepszym rozwiązaniem będzie VPN instalowany z pakietu teamviewer, wtedy VPN ma sieć lokalną i olewa nasze NATy. Transfer plików przez TeamViewer w podstawowej wersji przypuszczam, że nie przejdzie z racji braku możliwości ciągnięcia plików jak zerwie nam połączenie. Trzeba to raczej zrobić na zasadzie klientów które pozwalają na dociąganie plików po zrywaniu połączeń.

0
  • Pomocny post
    #7 14 Gru 2009 14:10
    konjo123
    Poziom 12  

Cytat:
    Hamachi jest komercyjny i płatny, bezpłatna wersja podobno jest kijowa i sieć bardzo powoli działa

Jak nie spróbujesz, to się nie dowiesz :)

Ale jak już będzie VPN zestawiony, to są jakieś programy do ściągania po LANie z opcją wznawiania. Langet czy jakoś tak. Musisz poszukać.

0