Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
OptexOptex
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Aparat cyfrowy do 600 zł - jaki?

13 Dec 2009 23:38 6160 11
  • Level 24  
    Witam!

Niedługo prawdopodobnie będę kupował aparat cyfrowy do kwoty powiedzmy max 600zł (tańszy jak najbardziej).

Będę go używał okazjonalnie nie zbyt często także nie potrzebuję żadnego profesjonalnego sprzętu.

Jedynym sprzętem jaki miałem okazje porządnie przetestować (zdjęcia mi się bardzo podobają) to był taki aparat
    http://a.img-dpreview.com/news/0502/Panasonic/lz2-frontback.jpg

Panasonic DMC-LZ1 (tak się chyba nazywa)

Mój problem polega na tym iż kompletnie się nie znam na fotografii i nie mam zielonego pojęcia jaki aparat i do czego jest lepszy.

Udało mi się znaleść taki:

http://www.oleole.pl/kompakty/panasonic-dmc-l...m=cpc&utm_campaign=2009-12&utm_content=502813

Ale czy jest on dobry?
    Może doradzili byście mi jakiś inny (o ile ten nie jest dobry).

Dzięki z góry!
    [30.03.2021, webinar elektroda] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • OptexOptex
  • OptexOptex
  • Level 32  
    Witam .
    Ponad rok temu kupiłem Canona 2000 IS , bardzo dobry - polecam .
    Aparat cyfrowy do 600 zł - jaki?
    Zasilanie dwa paluszki R6 , na jednych bateriach zrobiłem ok. 400 zdjęć . :?:
    Pozdrawiam .
  • Level 24  
    korrus666 co do sprzetu używanego nie jestem w 100% przekonany...

Wolałbym wybór z czegoś nowego na gwarancji w tej cenie.

Mógłbyś coś zaproponować?

I powiedz na jakie parametry (jakie powinny mieć wartości) patrzeć żeby nie zrobić się w ...... ?

Co sądzisz o tym pokazanym przeze mnie?
  • Level 40  
    Najważniejszy w aparacie jest obiektyw a matryca i ilość Mpix to sprawa drugorzędna. Niestety na podstawie podawanych parametrów o obiektywie możesz się dowiedzieć tylko tyle czy jest jasny czy ciemny. Nie dowiesz się jak jest z jego ostrością i jakością ogólnie. To co wybrałeś nie jest może złe ale szału też nie robi. Szumy dosyć spore już przy ISO 200. Ja jak już wcześniej wspomniałem za te pieniądze brałbym używkę (Canon S3 IS, FUJI S5700-S5600, MINOLTA DIMAGE A200) Ten ostatni jak na kompakt ma ogromne możliwości. Ale rób jak uważasz.
  • Level 43  
    Dla celów praktycznych mogą się okazać istotne 3 parametry:
    - ilość megapiksli - jeśli > 4MPx, to na zdjęciach 10x15cm (główny format amatorski) nie widzisz różnicy, w tym formacie wcale 8MPx nie jest 4 razy lepszy od 2MPx,
    - zoom - tu bym polecał możliwie duży i od możliwie małej wartości, np. 10x i od 28mm jest o niebo lepszy (a nawet o 2), niż 5x od 38mm.
    Zoom od 28mm umożliwia Ci robienie zdjęć uczestników spotkania na urodzinach, bez wychodzenia z pokoju,
    - makro od możliwie mało cm, niektóre aparaty oferują od 5cm - REWELACJA!
    Gdyby nie to, że żona mi kupiła prezent (Samsung), wybrał bym Panasonic - LUMIX.

Fakt, że używany, za te pieniądze może być znacznie bardziej wartościowy niż "nówka", zwłaszcza, że wiele aparatów "kończy służbę" u poprzedniego właściciela w pełnej sprawności technicznej ...
  • Level 2  
    Ja również miałem podobny problem, sporo szukałem i w końcu zdecydowałem się na Sony DSC H7.
    Na Alegro można kupić za około 600 zł.
    Fakt że model sprzed 2 lat, ale parametry nie odbiegają za bardzo od najnowszego modelu który kosztuje około 1800 zł.
    Zoom 15 X, 8 MPx, obiektyw bardzo jasny 2,7-4,5, ful manual i świetne filmy.
  • Level 24  
    Zapytam ponownie:

Co myślicie o Panasonic DMC LZ10 ???
  • Level 24  
    Jak dzisiaj po południu wróce to poczytam dokładniej o nim.
    Z tego co narazie udało mi się znaleść (na szybko) to ten aparat ma te same funkcje tylko że lepsze.
    Piksele - porównywalne
    Zoom optyczny - 5 do 12 więc większy lepszy
    Pamięć- rzecz względna gdyż karta pamięci będzie.
    nagrywanie z dźwiękiem- mają oba (ważne) ;)

Powiedz mi jak wygląda sprawa z cena/jakość?
    Chodzi mi że słyszałem iż przy takiej kwocie (600zł) lepiej kupić mniejszy = lepszy aparat niż większy (Twoja propozycja) a gorszy?

Wolę zapytać byś mi doradził i żebym nie załował zakupu:)
  • Level 24  
    Dobra widzę że temat nie ma sensu dalszego ciągnięcia.

Dzięki

Zamykam