Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

lutownica transformatorowa porównanie

14 Gru 2009 00:53 8049 11
  • Poziom 10  
    Witam która lutownica transformatorowa jest lepsza? bo kupiłem tą czarną czy to dobry zakup?mam pytanie dlaczego ta z większą mocą(czerwona ZDZ 125W) ma temperaturę grotu 400 stopni Celsjusza, a ta z mocą 100W ma temperaturę 450 stopni Celsjusza? i ma mniejszą moc. Dziękuję za odpowiedz

lutownica transformatorowa porównanie lutownica transformatorowa porównanie lutownica transformatorowa porównanie lutownica transformatorowa porównanie
  • Poziom 8  
    to jest to samo i nie ma szans zeby mialo inne parametry... jedynie to na papierze ma inne dane napisane a rozni sie obudowa i kolorem przewodu... a zakup jest dobry bo posluzy ci wiele lat tylko zalezy od uzytkowania czy ktos umie sie tym obslugiwac. a jezeli moc naprawde sie rozni no to zalezy do jakich celow przeznaczysz ta lutownice bo im mocniejsza tym latwiej przepalic cos lutując..
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 32  
    Witam!
    Temperatura grota zależy w dużej mierze od jego średnicy. Możesz sprawdzić na grocie o średnicy od 1 mm do nawet 2 mm (jeśli wejdzie pod śrubę).
    Cześć!
  • Poziom 10  
    Motronic napisał:
    Ej ej ej! A na ci lutownica o mocy 100W, bo nie wspomnę o 125W?
    Trzeba naprawdę uwazać, aby nie odgrzać ścieżki od podłoża.

Witam potrzebna mi jest do przewodów o większym przekroju a także do zwykłego lutowania,dziękuje za zainteresowanie,pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Jeśli chcesz lutować tą lutownicą własne płytki świerzo wytrawione to musisz na prawdę uważać bo naprawdę łatwo jest o oderwanie się scieżki mi to na szczęscie zdarzyło sie tylko raz i musiałem pocynować całą scieżkę.... Ale jak dojdziesz do wprawy to spokojnie bedziesz mógł lutować nawet drobne elemnty...Choć w późniejszym czasie jest penie nieuniknione (w elektronice) zakup stacji lutowniczej.
  • Poziom 33  
    Piotr Pajkert napisał:

Temperatura grota zależy w dużej mierze od jego średnicy. Możesz sprawdzić na grocie o średnicy od 1 mm do nawet 2 mm (jeśli wejdzie pod śrubę).

Dobrym sposobem na zmniejszenie temperatury jest też robienie dłuższych grotów 30 - 50mm , stosuję to od dawna z dobrym efektem . :?:
    Pozdrawiam .
  • Poziom 33  
    Motronic napisał:
    Ale są wtedy "podatne mechanicznie"-jeżeli przyciśniesz grot to po prostu zegnie się w szyję łabędzia.
    Ja stosuję inne rozwiązanie-leżeli chcę niższą temeraturę to podłączam lutownicę poprzez regulator.

Każde rozwiązanie jest dobre pod warunkiem , że się ma pojęcie o lutowaniu . :D
    Jest takie stare powiedzenie " hebluj synku hebluj , przyjdzie tata - siekierką poprawi " .
    Wbrew pozorom wykonanie prawidłowego lutu , wymaga jednak wprawy i doświadczenia .
    Można dać komuś sprzęt z najwyższej pułki to i tak posmarka a nie polutuje . :cry:
    Pozdrawiam .