Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amplituner do ZG40C115 za ok 150zł

dawidus 14 Gru 2009 00:54 2439 9
  • #1 14 Gru 2009 00:54
    dawidus
    Poziom 20  

Witam,
    poszukuję od dwóch dni jakegoś amplitunera w tej kwocie.
    Na alledrogo dostępne są w tej cenie Onkyo (np 7430), różne Sansui, Denony...
    Polskich amplitunerów do 150zł nie zamierzam kupować.
    Szukam miękkiego brzmienia. Bez czegoś na wzór loudness.
    Mam też gramofon Unitra GS-434 i chciałbym móc go podłączyć bez dodatkowego przedwzmacniacza.
    Wiem, że powinienem się rozglądać za japońcami.
    Ale którymi?
    A może ktoś z forumowiczów ma coś i mieszka w łodzi?
    Pozdrawiam.

0 9
  • #2 14 Gru 2009 14:16
    zbychmg
    Poziom 28  

Mam poczciwego Pioniera i Sony, ale w Krakowie ...

0
  • #3 14 Gru 2009 16:03
    dawidus
    Poziom 20  

To napisz co to za modele i wypowiedz się jak grają :) Może mi to pomoże w wyborze.
    Są jacyś chętni do pomocy?
    Albo niech ktoś mnie nakieruje na jakiś ciekawy temat, artykuł, szukałem poprzez google ale niewiele osób ma takie wymagania i tak niski budżet :)

0
  • #4 23 Gru 2009 19:05
    ambitioushunter
    Poziom 11  

Witam, te kolumny bardzo fajnie napędza Pioneer VSX-505RDS. Co prawda to sprzęt do kina domowego i ma funkcję "loudness", jednak brzmienie jak dla mnie jest bardzo dobre, do tego możesz go dorwać za ok. 250zł - ja taki właśnie kupiłem za tyle, w dodatku z pilotem. Wcześniej grały na amplitunerze Diora Merkury, tam brzmienie było bardzo fajne, ale za słaby on jest na te kolumny, nie dawał rady z nich wycisnąć tego co zdołał zrobić Pioneer. Generalnie kolumny są super, klasyki, w dobrej cenie i (jeśli są tam wstawione oryginalne głośniki)- super brzmieniu.

0
  • #5 23 Gru 2009 19:30
    dawidus
    Poziom 20  

Wszystkie głośniki noszą na sobie znamię Unitry ;)
    Niskotonowce po regeneracji. Zawieszenie piankowe a membrana papierowa.

Dziękuję za odpowiedź bo to nareszcie jest jakiś konkret. Czy jest ktoś jeszcze kto mógłby mi polecić jakiś amplituner?

0
  • #6 24 Gru 2009 22:01
    ambitioushunter
    Poziom 11  

Niskotonowce masz po regeneracji? Ja w swoich też miałem do wyboru: albo regeneracja, albo kupno nowych, oryginalnych. Wybrałem tą drugą opcję (po przeczytaniu kilku postów na temat głośników regenerowanych) bo kolumny robiłem dla siebie, dodatkowo te GDN-y które Tonsil teraz produkuje są nieco mocniejsze od tych starych. Drogo bo drogo, ale świetnie grają. A stare sprzedałem na allegro. Do 150zł ciężko będzie Ci coś dobrego wybrać. Onkyo kiedyś miałem, całkiem fajnie grał, niestety się sfajczyło trafo. Generalnie próbuj dorwać jakiegoś Radmora, jeśli Ci się nie podobają to zostają się japońskie sprzęty z lat 1990-1998 w tej cenie. Powodzenia

0
  • #7 25 Gru 2009 11:50
    dawidus
    Poziom 20  

Co do kupna nowych GDNów... za regenerację zapłaciłem 2x30zł czyli poniżej kosztu jednej sztuki nowego GDNa 20/40 :) A grają świetnie.
    Dlaczego akurat lata 90' ?
    myślałem, że rocznik 80' to były dobre sprzęty. No ale ja się nie znam i dlatego pytam :).
    Miałem kiedyś radmora 5102-te z kolumnami Unitra fonica A40. Grało to nawet nieźle... tylko że każdy 100% sprawny radmor z allegro do 150zł nadaje się do poprawek.

0
  • #8 29 Gru 2009 08:20
    ambitioushunter
    Poziom 11  

Dlaczego lata '90? Bo sprzęty z tych lat są w znośnym stanie jeszcze. Te z lat '80 są już do poprawek, w końcu te prawie 30 lat w przypadku niektórych zrobiły spustoszenia wśród elektrolitów- do wymiany bywa niekiedy duża większość, w tym na 1szym miejscu te 2*4700µF itp, w sekcji przedwzmacniacza. Grać to one grają, ale to już nie to. Sam miałem kiedyś PW8010, potem Merkurego i było to dosyć mocno widoczne. Także mój wybór padł na lata '90 i takich sprzętów szukałem. Wtedy weszły już takie bajery jak te wyświetlacze, wejścia optyczne, sterowanie z pilota i inne. Ale za 150zł to nie kupisz w 100% sprawnego amplitunera dobrej jakości. Stówkę musisz dorzucić jeśli chcesz coś dla siebie na dłużej niż kilka miesięcy.

0
  • #9 29 Gru 2009 10:32
    wariato
    Poziom 43  

Witam. Do tych kolumienek nadawałoby się coś niedużego i niemocnego. Posiadam na sprzedaż wzmacniacz JVC A-S3. Bardzo ładny klasyczny wygląd. Czyściutko gra, w 100% sprawny wszystkie potencjometry działają, nic nie trzeszczy. Zdjęcia i opisy są na googlach. Także zapraszam. Pozdrawiam :)

0
  • #10 03 Sty 2010 13:03
    dawidus
    Poziom 20  

Chwilowo cierpię na brak kasy ;) Wpakowałem się w remont kolumn. Nowy fornir, przewody, regeneracja głośników.
    Jak będę miał kasę to będę się rozglądał.
    Mimo to nadal czekam na jakieś konkretne opinie na temat amplitunerów dobrych do tego typu kolumn. Cena max to gdzieś w okolicach 250zł. Więcej mieć nie będę ;)

0