Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podłączenie wzmacniacza pod kable głośnikowe

wanted7 14 Dec 2009 03:37 3717 5
    wanted7
    Level 2  
    Witam Koledzy!
    Mam u siebie fabryczne radio Delco CDR500 4x6,5W.. no niestety. Chcę założyć 4 głośniki hertza lub helixa mocy około 2x 120W i 2X 80W. Jak sie domyslam nie zagraja najlepiej pod tym radiem, myslałemo zmianie końcówki mocy na 4x17W ale chyba lepiej było by podłączyć wzmacniacz (nawet alpine z seri iv12 widziałem na allegro za niecałe 200zł) pod zmostkowane 2 lub wszystkie 4 kable głośnkikowe..? Wstawić tu jakis adapter Rca.. Co wy na to? Warto się w to bawić czy bezpośrednio pod radio podłączyć głośniki? Robił ktoś juz takie rzeczy?
    greorgg
    Level 12  
    Warto zainwestować w wzmacniacz, najlepiej taki z możliwością podłączenia pod wyjścia głośnikowe (hi input) nie będziesz musiał bawić się w adapter RCA. Pamiętaj o przewodach zasilających, głośnikowych, oraz dobrym montażu,zgodnie z zasadą "układ jest tak silny jak najsłabsze jego ogniwo"
    wanted7
    Level 2  
    Powiedz mi jeszcze czy w ogóle ma to sens.. podobno będzie o wiele gorsza jakość dźwięku?? Ale skoro mątują we wzmacniaczach hi-input- to musi to czemuś służyć więc nie wiem ile jest prawdy w tej pogorszonej jakości. WArto kłaść nową instalację jeśli będą to np powerbass 2x s6c i 2x s5c +wzmak Przy takiem zestawie będę miał lepszy efekt w 120% niż w przypadku helixów bezpośrednio pod radio?
    herbiasty
    Level 19  
    Na poczatek zmien radio i mozna pomyslec cos dalej..
    bo to nie jest rozwojowa kostrukcja.

No chyba ze bardzo chcesz zostac na fabrycznym..
    greorgg
    Level 12  
    Na 100% ze wzmacniaczem bedzie lepiej, czy helix czy powerbass, trudno powiedzieć najlepiej jakbyś sam posłuchał, na hi input wcale nie musi być gorzej, kup wzmacniacz z hi imput tylko z zapasem mocy, podlacz pod swoje radio, jesli uznasz, ze jest za slabo zmienisz pozniej radio, jesli chodzi o wzmacniacz poszukaj czegos blupunkta, dosc to tanie i nie oszukują z mocą. Nowa instalacja by się przydała.
    matiaudio
    Level 35  
    Używane JVC (200zł) czterokanałowy axton (200zł) i muzyka gra. To dalco to szit.