Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Whirlpool AWG 650-2/WP koło pasowe, wymiana łożysk

AndrzejYankes 14 Gru 2009 08:06 11970 9
  • #1 14 Gru 2009 08:06
    AndrzejYankes
    Poziom 10  

Witam Kolegów. Muszę wymienić łożysko w mojej pralce (po kilkudziesięciu sekundach wirowania zaczyna się odzywać).Niestety, nie wiem jak zdjąć koło pasowe. Czy muszę użyć do tego jakiegoś ściągacza? Koło jest nałożone na jakiś pierścień rozcięty z jednej strony (zaznaczyłem go strzałką na zdjęciu). Proszę kolegów o podpowiedź.

Moderowany przez mrhari:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic595877.html
    Poprawiłem.

Pralka Whirlpool AWG 650-2/WP koło pasowe, wymiana łożysk

0 9
  • #3 14 Gru 2009 08:53
    AndrzejYankes
    Poziom 10  

dzięki za odpowiedź. Czy to jest jakiś specjalny ściągacz dostępny tylko dla serwisantów, czy też dostanę go w sklepie narzędziowym? Jak on ma wyglądać?

1
  • #4 14 Gru 2009 08:56
    nares
    Specjalista AGD

Zwykły, trójramienny - dostaniesz w każdym sklepie z narzędziami.

1
  • #5 14 Gru 2009 09:01
    AndrzejYankes
    Poziom 10  

Dzięki. Możesz mi jeszcze podpowiedzieć, na co muszę zwrócić uwagę przy wymianie łożysk w tej pralce? Co jeszcze kupić oprócz łożysk? Czy stronę bierną wymieniać też?

0
  • #7 14 Gru 2009 09:23
    AndrzejYankes
    Poziom 10  

dzięki za pomoc.

2
  • #8 15 Gru 2009 10:14
    AndrzejYankes
    Poziom 10  

No, pralka rozebrana, bęben wyciągnięty, łożyska zdjęte. Poszło bez problemów. Do łożyska czynnego zaczęła dostawać się woda i pojawił się na nim rdzawy nalot. Oczywiście na zbiorniku i bębnie warstwy kamienia do usunięcia. Ale mechanicznie jest wszystko OK, mimo 10 lat użytkowania.
    Mam jeszcze pytanie dotyczące zakładania V-oringu: wklejać go czy tylko nasunąć? Na forum przeczytałem różne wersje. A jak jest to montowane fabrycznie? Stary V-oring zszedł w miarę łatwo, chyba nie był przyklejony.

1
  • Pomocny post
    #9 15 Gru 2009 17:41
    nares
    Specjalista AGD

AndrzejYankes napisał:
    Mam jeszcze pytanie dotyczące zakładania V-oringu: wklejać go czy tylko nasunąć?

Jeżeli gniazdo v-ringa jest czyste i nie skorodowane (utlenione), to nie należy używać kleju.

0
  • #10 16 Gru 2009 07:11
    AndrzejYankes
    Poziom 10  

Dzięki. Gniazdo jest OK. Nie będę wklejał.

W minioną sobotę wymieniłem oba łożyska na oryginalne komplety. Jak na razie jest dobrze. Pralka przestała nawet trzaskać przy wirowaniu (a ja podejrzewałem zużyte amortyzatory)

Temat możemy już zamknąć.

1
  Szukaj w 5mln produktów