Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ulrich KO21 - kod usterki E16

14 Gru 2009 08:47 15723 20
  • Poziom 9  
    Jak w temacie. Non stop taki komunikat czyli "Brak odbioru ciepła". Chciałem zapytać czy ktoś z forumowiczów miał podobny problem z tym kotłem. 2 lata temu ustawiał mi piec serwis z Krakowa, ale teraz jest po gwarancji więc nie wyobrażam sobie, żeby do pieca miał przyjeżdżać serwis aż z Krakowa
    Poszukuję również instrukcji serwisowej pieca Ulrich Kondensich KO 21. Mam kumpli serwisantów w Vissmanie to może z intrukcja serwisową dają radę.

Dodano po 35 [minuty]:

Zapomniałem dodać , że oprócz E16 często pokazuje się tez błąd E03.
    Taki urok tego pieca :(
  • Poziom 9  
    Chyba pomogło, chociaż na 100% nie jestem pewien.
    Poza tym zmieniłem wszystkie ustawienia w czym wielce pomogła mi "Instrukcja obsługi automatyki kotła" przesłana mi bezpośrednio przez biuro Ulricha w Warszawie.
  • Poziom 9  
    No właśnie tak zrobiłem. No ale... Trzy lata używany kocioł i takie jajca?

• Moderator na urlopie...
    Kocioł tu niczego nie jest winien. Powinieneś po zamontowaniu go i instalacji, przepłukać całość na zimno i gorąco, a na koniec można by uzdatnić wodę.
  • Poziom 39  
    Krivy napisał:
    No właśnie tak zrobiłem. No ale... Trzy lata używany kocioł i takie jajca?

W moim urlichu "stanoł" przepływ po 5,5 sezonach grzewczych, oczywiście w najzimniejszy dzień roku ( ot taka złośliwość natury) , bo oczywiście nigdy nie mogłem się zebrać do przeglądu tego kotła. Dla zasady rozebrałem całego na części i po wymianie uszczelek, odkamienieniu wymiennika płytowego oraz oczyszczeniu wymiennika pierwotnego z "zieleniny" ( tlenki miedzi) kociołek działa bezawaryjnie już 7-my rok- oby tak dalej...
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Oczywiście bez wizyt serwisanta.... ?
  • Poziom 2  
    Witam
    Czy praca kotła KO 24 w zapylonym środowisku może powodować pojawienie się błędu E16?
    Kocioł pracował podczas remontu pomieszczenia (6 dni). Po zakończeniu remontu pracował normalnie (ok. 7 dni), po czym zaczął pojawiać się błąd E16. Montażysta kotła stwierdził, że przyczyną jest zanieczyszczenie pyłem, tylko czy na pewno? Przecież gdyby tak było, to piec nie pracowałby poprawnie jeszcze przez 7 dni. A jeśli faktycznie przyczyną jest zapylenie to co należałoby zrobić, żeby piec pracował poprawnie?
    Pozdrawiam

• Moderator na urlopie...
    Nie prawda.
    E16, to brak odbioru ciepła.
    Musisz wyczyścić filtry i wymienniki. Wszystko po stronie CO
    Przyczyną jest m.in. niewypłukanie instalacji po jej wykonaniu.
  • Poziom 10  
    Witam, u nie występuje ten błąd w piecu Ulrich Kondensich KO 24 kw

Czas mam błąd E16, nic kompletnie nie pomaga, serwisanci czyścili cały obieg, wymienniki itp... Nikt nie potrafi sobie z tym poradzić.

Najczęściej wyskakuje jak piec jest nagrzany, przy zimnym pochodzi może z 35 min. Jak się nagrzeje to jest różnie, czasem chodzi 10min a czasami nawet 20. Poźniej błąd E16 i znowu trzeba resetować
  • Poziom 11  
    Czasami błąd E16 sygnalizuje zdmuchnięcie płomienia w trakcie pracy palnika co spowodowane jest niezbyt dokładnym wyregulowaniem bloku gazowego.
  • Poziom 2  
    Mistrzowie mam ten sam problem co wszyscy, ktorzy sie zwracaja do Was w tym temacie?
    E16 wyskakuj po jakims czasie w trakcie pracy kotła. Czyszczona byla komora spalania, filtry CO, wymiennik czyszczony Kamixem. Wymianialem nawet elektrode zaplonowa
    I nic problem dalej jest, ma ktos jakis pomysl?

Qbolezo jak to rozwiazales?

Dzieki wielkie
  • Poziom 39  
    A filtr na powrocie z instalacji wyczyszczony?
  • Poziom 2  
    Czyszczone obydwa filtry.... tez nic nie pomoglo
  • Poziom 39  
    Błąd E16 to zadziałanie zabezpieczenia przed przegrzaniem STB. Ten czujnik to zwykły bimetal z konektorami, być może jest uszkodzony, przegrzany. Należało by umocować w to samo miejsce termometr z czujnikiem i zweryfikować , czy dobrze działa. Jeśli tak to są problemy z przepływem, za mała wydajność pompy : jej uszkodzenie. Warto tez sprawdzić dodatkowym termometrem faktyczne wskazania aktualnej temperatury czynnika grzewczego, bo może też być problem z termistorem pomiaru tego parametru. Gdyby z jakiś powodów zaniżał faktyczną temperaturę mierzoną wtedy wcześniej zadziała zabezpieczenie przegrzania
  • Poziom 2  
    andrzej lukaszewicz napisał:
    Błąd E16 to zadziałanie zabezpieczenia przed przegrzaniem. Ten czujnik to zwykły bimetal z konektorami, być może jest uszkodzony, przegrzany. Należało by umocować w to samo miejsce termometr z czujnikiem i zweryfikować , czy dobrze działa. Jeśli tak to są problemy z przepływem, za mała wydajność pompy : jej uszkodzenie. Warto tez sprawdzić dodatkowym termometrem faktyczne wskazania aktualnej temperatury czynnika grzewczego, bo może też być problem z termistorem pomiaru tego parametru. Gdyby z jakiś powodów zaniżał faktyczną temperaturę mierzoną wtedy wcześniej zadziała zabezpieczenie przegrzania

Andrzeju, ktory czujnik masz na mysli ? STB , temparatury, spalin czy inny?
    Dzieki
  • Poziom 2  
    Ulrich KO21 - kod usterki E16Podzielę się swoim doświadczeniem, bo i korzystałem z opinii i doświadczeń tutaj cytowanych...., mianowicie:
    Przed Świętami dopadła mnie przypadłość E16 - kilka razy dziennie kocioł się wyłączał i trzeba było go resetować - sytuacja podobna jak u "Qbolezo" - jak zimny to OK ale po kilkudziesięciu minutach E16. Będąc nie do końca zadowolony z "serwisantów" postanowiłem działać sam, mianowicie; zakupiłem 3 pudełeczka KAMIXu (2x75g), obudowę filtra do wody FHPR34-B-AQ, filtr piankowy S-PP1-1mik., złączki miedziane i wężyk 1/2" = całość ok 80zł. Odłączyłem rury CO a w to miejsce podłączyłem szeregowo obudowę filtra (jeszcze bez wkładu piankowego) wcześniej zalaną rozpuszczonym w gorącej wodzie KAMIXem. Następnie dopuściłem wodę, aby można było załączyć piec, odpowietrzyłem układ, ustawiłem 55*C na piecu o GO. Jakież było moje zdziwienie jak po ok. 3 minutach woda była CZARNA. Piec tak chodził przez 20 min następnie go wyłączyłem i tak stał 30 min. Po tym czasie spuściłem wodę wyczyściłem wszystkie filtry (tam też był kamień) i powtórzyłem (już bez kamixa czynność 3 razy). Znowu, wyczyściłem filtry i podłączyłem rury CO, oczywiście dopuściłem wodę i włączyłem piec, i....... E16 - rozpacz.
    Na szczęście coś mnie tknęło aby pokręcić srubą regulacji mieszanki - przykręciłem ok 1/4 obrotu śruby i ....... już 10 dni piec działa bez problemu i jakby nawet trochę ciszej.
    Jeśli komuś to pomoże to się bardzo cieszę.
    Pozdrawiam

• Poziom 1  
    Witam
    Mam fokladnie ten sam problem - pomysł z filtrem bardzo mi sie podoba - dzis sprobuje u siebï zalożyc. Mam tylko pytanie - o jakuej śrubie mowisz? Gdzie ona jest?
  • Poziom 2  
    Lodek napisał:
    Witam
    Mam fokladnie ten sam problem - pomysł z filtrem bardzo mi sie podoba - dzis sprobuje u siebï zalożyc. Mam tylko pytanie - o jakuej śrubie mowisz? Gdzie ona jest?

3 - Śruba regulacji mocy