Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ulrich KO21 - kod usterki E16

Krivy 14 Dec 2009 08:47 19362 21
Metalwork
    Krivy
    Level 9  
    Jak w temacie. Non stop taki komunikat czyli "Brak odbioru ciepła". Chciałem zapytać czy ktoś z forumowiczów miał podobny problem z tym kotłem. 2 lata temu ustawiał mi piec serwis z Krakowa, ale teraz jest po gwarancji więc nie wyobrażam sobie, żeby do pieca miał przyjeżdżać serwis aż z Krakowa
    Poszukuję również instrukcji serwisowej pieca Ulrich Kondensich KO 21. Mam kumpli serwisantów w Vissmanie to może z intrukcja serwisową dają radę.

Dodano po 35 [minuty]:

Zapomniałem dodać , że oprócz E16 często pokazuje się tez błąd E03.
    Taki urok tego pieca :(
  • Metalwork
    Krivy
    Level 9  
    Chyba pomogło, chociaż na 100% nie jestem pewien.
    Poza tym zmieniłem wszystkie ustawienia w czym wielce pomogła mi "Instrukcja obsługi automatyki kotła" przesłana mi bezpośrednio przez biuro Ulricha w Warszawie.
    Krivy
    Level 9  
    No właśnie tak zrobiłem. No ale... Trzy lata używany kocioł i takie jajca?
  • Metalwork
    mirrzo

Moderator on vacation ...
    Kocioł tu niczego nie jest winien. Powinieneś po zamontowaniu go i instalacji, przepłukać całość na zimno i gorąco, a na koniec można by uzdatnić wodę.
    andrzej lukaszewicz
    Level 39  
    Krivy wrote:
    No właśnie tak zrobiłem. No ale... Trzy lata używany kocioł i takie jajca?

W moim urlichu "stanoł" przepływ po 5,5 sezonach grzewczych, oczywiście w najzimniejszy dzień roku ( ot taka złośliwość natury) , bo oczywiście nigdy nie mogłem się zebrać do przeglądu tego kotła. Dla zasady rozebrałem całego na części i po wymianie uszczelek, odkamienieniu wymiennika płytowego oraz oczyszczeniu wymiennika pierwotnego z "zieleniny" ( tlenki miedzi) kociołek działa bezawaryjnie już 7-my rok- oby tak dalej...
    serwisant73
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Oczywiście bez wizyt serwisanta.... ?
    mk-energy
    Level 2  
    Witam
    Czy praca kotła KO 24 w zapylonym środowisku może powodować pojawienie się błędu E16?
    Kocioł pracował podczas remontu pomieszczenia (6 dni). Po zakończeniu remontu pracował normalnie (ok. 7 dni), po czym zaczął pojawiać się błąd E16. Montażysta kotła stwierdził, że przyczyną jest zanieczyszczenie pyłem, tylko czy na pewno? Przecież gdyby tak było, to piec nie pracowałby poprawnie jeszcze przez 7 dni. A jeśli faktycznie przyczyną jest zapylenie to co należałoby zrobić, żeby piec pracował poprawnie?
    Pozdrawiam
    mirrzo

Moderator on vacation ...
    Nie prawda.
    E16, to brak odbioru ciepła.
    Musisz wyczyścić filtry i wymienniki. Wszystko po stronie CO
    Przyczyną jest m.in. niewypłukanie instalacji po jej wykonaniu.
    Qbolezo
    Level 10  
    Witam, u nie występuje ten błąd w piecu Ulrich Kondensich KO 24 kw

Czas mam błąd E16, nic kompletnie nie pomaga, serwisanci czyścili cały obieg, wymienniki itp... Nikt nie potrafi sobie z tym poradzić.

Najczęściej wyskakuje jak piec jest nagrzany, przy zimnym pochodzi może z 35 min. Jak się nagrzeje to jest różnie, czasem chodzi 10min a czasami nawet 20. Poźniej błąd E16 i znowu trzeba resetować
    martigun
    Level 11  
    Czasami błąd E16 sygnalizuje zdmuchnięcie płomienia w trakcie pracy palnika co spowodowane jest niezbyt dokładnym wyregulowaniem bloku gazowego.
    Globalcrisis
    Level 2  
    Mistrzowie mam ten sam problem co wszyscy, ktorzy sie zwracaja do Was w tym temacie?
    E16 wyskakuj po jakims czasie w trakcie pracy kotła. Czyszczona byla komora spalania, filtry CO, wymiennik czyszczony Kamixem. Wymianialem nawet elektrode zaplonowa
    I nic problem dalej jest, ma ktos jakis pomysl?

Qbolezo jak to rozwiazales?

Dzieki wielkie
    Globalcrisis
    Level 2  
    Czyszczone obydwa filtry.... tez nic nie pomoglo
    andrzej lukaszewicz
    Level 39  
    Błąd E16 to zadziałanie zabezpieczenia przed przegrzaniem STB. Ten czujnik to zwykły bimetal z konektorami, być może jest uszkodzony, przegrzany. Należało by umocować w to samo miejsce termometr z czujnikiem i zweryfikować , czy dobrze działa. Jeśli tak to są problemy z przepływem, za mała wydajność pompy : jej uszkodzenie. Warto tez sprawdzić dodatkowym termometrem faktyczne wskazania aktualnej temperatury czynnika grzewczego, bo może też być problem z termistorem pomiaru tego parametru. Gdyby z jakiś powodów zaniżał faktyczną temperaturę mierzoną wtedy wcześniej zadziała zabezpieczenie przegrzania
    Globalcrisis
    Level 2  
    andrzej lukaszewicz wrote:
    Błąd E16 to zadziałanie zabezpieczenia przed przegrzaniem. Ten czujnik to zwykły bimetal z konektorami, być może jest uszkodzony, przegrzany. Należało by umocować w to samo miejsce termometr z czujnikiem i zweryfikować , czy dobrze działa. Jeśli tak to są problemy z przepływem, za mała wydajność pompy : jej uszkodzenie. Warto tez sprawdzić dodatkowym termometrem faktyczne wskazania aktualnej temperatury czynnika grzewczego, bo może też być problem z termistorem pomiaru tego parametru. Gdyby z jakiś powodów zaniżał faktyczną temperaturę mierzoną wtedy wcześniej zadziała zabezpieczenie przegrzania

Andrzeju, ktory czujnik masz na mysli ? STB , temparatury, spalin czy inny?
    Dzieki
    Szwagier111
    Level 2  
    Ulrich KO21 - kod usterki E16Podzielę się swoim doświadczeniem, bo i korzystałem z opinii i doświadczeń tutaj cytowanych...., mianowicie:
    Przed Świętami dopadła mnie przypadłość E16 - kilka razy dziennie kocioł się wyłączał i trzeba było go resetować - sytuacja podobna jak u "Qbolezo" - jak zimny to OK ale po kilkudziesięciu minutach E16. Będąc nie do końca zadowolony z "serwisantów" postanowiłem działać sam, mianowicie; zakupiłem 3 pudełeczka KAMIXu (2x75g), obudowę filtra do wody FHPR34-B-AQ, filtr piankowy S-PP1-1mik., złączki miedziane i wężyk 1/2" = całość ok 80zł. Odłączyłem rury CO a w to miejsce podłączyłem szeregowo obudowę filtra (jeszcze bez wkładu piankowego) wcześniej zalaną rozpuszczonym w gorącej wodzie KAMIXem. Następnie dopuściłem wodę, aby można było załączyć piec, odpowietrzyłem układ, ustawiłem 55*C na piecu o GO. Jakież było moje zdziwienie jak po ok. 3 minutach woda była CZARNA. Piec tak chodził przez 20 min następnie go wyłączyłem i tak stał 30 min. Po tym czasie spuściłem wodę wyczyściłem wszystkie filtry (tam też był kamień) i powtórzyłem (już bez kamixa czynność 3 razy). Znowu, wyczyściłem filtry i podłączyłem rury CO, oczywiście dopuściłem wodę i włączyłem piec, i....... E16 - rozpacz.
    Na szczęście coś mnie tknęło aby pokręcić srubą regulacji mieszanki - przykręciłem ok 1/4 obrotu śruby i ....... już 10 dni piec działa bez problemu i jakby nawet trochę ciszej.
    Jeśli komuś to pomoże to się bardzo cieszę.
    Pozdrawiam

Szwagier111
    Level 2  
    Lodek wrote:
    Witam
    Mam fokladnie ten sam problem - pomysł z filtrem bardzo mi sie podoba - dzis sprobuje u siebï zalożyc. Mam tylko pytanie - o jakuej śrubie mowisz? Gdzie ona jest?

3 - Śruba regulacji mocy
    Depreh4
    Level 1  
    Szwagier panie jesteś wielki

Tak to ta śruba na imbus w moim przypadku teraz już wiem e16 wywalało kiedy piec już dogrzał C.o. i włączał się w tryb podtrzymania wtedy zmniejsza płomień gdy moc jest zbyt mała to zamiast zmniejszać gaśnie i wywala e16 u mnie pomogło zwiększenie mocy dojechałem śrubę po trochu aż palnik nie zgasł A zmniejszył swoją moc.. mam nadzieję że komuś pomogę bo ta zmora męczyła mnie 2 sezon i było wszystko płukania czyszczenie A to takie coś....