Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brak częstotliwości CATV a CATV

shift 07 Jul 2004 16:42 1409 4
 • #1
  shift
  Level 11  
  Witam.
  Nie wiem, czy to odpowiednie miejsce. Mam stary telewizor Curtis model na-razie-nie-wiem-jaki, ale ma coś koło 20 cali, 40 kanałów do zaprogramowania i nie ma t-gazety. Ostatnio zmieniłem pakiet kanałów w kablówce na taki z większą ich ilością, i okazało się że TV nie ma głowicy umożliwiającej obiór częstotliwości CATV. Co zrobić, żeby zaczał je odbierać? Ze wzgl. na cenę kupno nowego nie wchodzi w grę.
  Może przestrajanie albo qpno nowej głowicy? Ale ponoć w takim starym TV to się nie opłaca, a nowa kosztuje 200 zł. Jak to jest? pzdr.
 • #2
  miki23
  Level 15  
  Witam serdecznie.
  Nowa głowica do takiego starego Curtisa kosztuje ok 35-40pln. Po wymianie TV powinien bez problemu miec odbiór całego pasma kablowego, tylko troszkę mało pojemną pamięć ma :D
 • #3
  h jaworski
  Home appliances specialist
  jak to jest curtis na procesorze PCA84C640P/030 to po wymianie pamięci na większą i przełączeciu można w tym tv mieć 90 kanałów bez problemu pamięc nowa kosztuje około 3zł i wtedy nie ma problemu z brakiem miejśca na kablowce (głowicę trzeba też wymienić)
 • #4
  shift
  Level 11  
  ŁóŁ, fajnie ;-)
  Mój Curtis istotnie ma tylko 40 kanałów i nie ma t-gazety, ale inny Curtis w rodzinie istotnie ma 90 kanałów, telegazetę i trochę inny wygląd. Fajnie że za 40 zł będę miał to wszystko ;-)
  Jeszcze 1 małe pytanko: jeśli ktoś to zrobił, jak to wygląda? Np. że jak się skanuje pasmo, tam gdzie zwykle jest VHF-1, VHF-3 albo UHF pojawia się CATV i widać kanały z kablówki?? Thx :)
 • #5
  zdzich42
  Level 41  
  temat przestrojeń był poruszany sryliard razy. Wpisz w wyszukiwarkę magiczne słowa np. hyperband, przestrojenie, głowica, na tydzień czytania. Zamykam.