Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Totalny amator - wzmacniacz do komputera

07 Lip 2004 17:20 1707 11
  • Poziom 11  
    Moja wiedza na temat elektroniki jest co najmniej zerowa, ale nikt nie był od razu alfą i omegą. Chciałbym zrobić wzmacniacz do głośniczków komputerowych, mam schemat, wzór płytki, ale żeby zamówić coś przez online musiałbym wiedzieć z jakich elementów składa się ten układ. Kompletnie nie znam się na oznaczeniach i dlatego mam prośbę, pomóżcie: jakie części zawiera ten układ (oto link http://www.chip.pl/arts/n/article_102866.html ) oraz od czego zacząć edukację (może w sieci są tego typu strony z pomocą).
    Dzięki za zrozumienie i ew.pomoc. :(
  • Poziom 11  
    Dzięki bardzo, ale zależy mi akurat na takim wzmaczniaczu.
    Mam kartę 5.1 SB Live więc pasował by mi taki układ. Jeżeli będę zadowolony z jakości to poszukam coś do głośnika centralnego i do sub. Narazie chciałem zacząc od 4 kanałów, z głośniakmi już sobie prawie poradziłem (nie mogę znależć kondensatora bipolarnego do gwizdka Tesli ARV-078-00/4 zalecany jest 5,6 uF, oraz dobrać cewki do ARN-130-02/4).

Jeszcze raz dziękuję za pomoc.

• Spec od akustyki
    raczej nie dostaniesz kondensatora 5.6uF Kup 4.7u i 1u a potem połacz je rownolegle. bedzie 5.7uF. mozesz też z powodzeniem dać mniejszy od 5.6 Możesz eksperymentować z dzwiękiem. Może nie trzeba dobierać cewki do głośnika srednio-niskotonowego. podłącz bez i tylko daj gwizdek dla uzupelnienia np. przez kondensator 3.3uF.
  • Poziom 29  
    Prosty 4 kanałłowy wzmacniacz o dobrych parametrach można nabyć jako kit w odercie avt, jest on na układzie TDA8571j zasilać możesz go osobnym zasilaczem komputerowym.Dodatkowo na centralny i subwoofer może być TDA8563Q który może pracować z obciążeniem 2 omy.

pozdrawiam!
  • Poziom 19  
    alternatywa dla tych tda jest inny uklad tda7375A moze on pracowac na 4kanalach albo na 2 z 2Xwieksza moca!.i tesz jest n a12v a jego schemat jet jeszcze banalniejszy i przedewszystkim CENA!!!!! kosztuje 15zł a za te inne poniz.ej 40zł nieshodzi.ma mniej nuzek od tamtego . a parametrami mu tesz nieustepuje.pozatym ma wyjscie diagnostyczne gdzie po wpieciu diody mozna uzyskac ładny kolorofon w rytm BASU!
  • Poziom 29  
    Alternatyw jest wiele :) Można zrobić też tak 5xTDA2050 + TDA7294 na subwoofer. Tak swoją drogą jaki jest sens zestawu 5.1 na gównianych głosniczkach komputerowych.

pozdrawiam!
  • Poziom 43  
    słuchaj colombo przedmówca powiedział ze sobie poradził z głosniczkami, i pewnie sa to lepsze głosniczki niż te za 20 złoty kilogram z tajwanu. nie widze czemu od razu odradzać.

Jest to niezła alternatywa dla plastikowego złomu. Jestem bardziej za rozwiazaniem na osobnych płytkach . Tylko brak żadnej odezwy od strony zakładającego ten post jesli chodzi o moc jaka go interesuje.
  • Poziom 29  
    Tremolo masz rację, moje niedopatrzenie :) z tego co się orientuje to tesla ARN-130-02/4 ma moc 60W więc TDA2050,52 byłby jak zalazł do tego jakiś subwoofer napędzany TDA7294. Tesle grają całkiem nieźle, więc wyszłaby dobra namiastka kina domowego.

pozdrawiam!
  • Poziom 18  
    jesli jestes calkiem poczatkujacy to najprostsze co moze byc to tda1554q doslownie trzeba dolutowac tylko kilka kondkow i mozna zrobic bez plytki i masz do wyboru 2x22w albo 4x11w i od biedy mozna zasialanie z kompa pociagnac
  • Poziom 11  
    Ten wzmacniacz który mam zamiar złożyć chcę podłączyć właśnie do kolumienek na głośnikach Tesli opisanych powyżej. Wydaje mi się że mają dość dobry stosunek jakości do ceny. Mam dość mocne kolumny przy wieży ale chyba nie byłby to dobry pomysł żeby je podłączyć do tego zestawu, czyli mocny przód i słabsze tyły na tych satelitkach. Kolumny mają gwizdki około 100W Tonsila, średnie też Tonsil około 100W, do tego po dwa basy 20cm (nie znam mocy) w każdej kolumnie. Dzięki waszej pomocy chyba faktycznie zastanowię się czy od razu nie zrobić zestawu 5.1 który chciałem zrobić docelowo.
    Jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc.