Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Antena HYFLEX CL27 czy warto kupić?

lukaszlanga 14 Dec 2009 15:57 3485 5
    lukaszlanga
    Level 16  
    Mam takie pytanko czy gdybym założył do CB ręcznego tą antenę ( http://www.e-radia.pl/p/pl/65/antena+cb+helical+hyflex-27++54cm+bnc.html ) zyskał bym coś na zasięgu i czy jest warta swojej ceny radio jakie posiadam to ALAN 42 MULTI. Obecnie posiadam antenę od starszego typu ALAN 38 ze względu na to że jest trochę większy zasięg niż na oryginalnej.
    lukaszlanga
    Level 16  
    Może ktoś pomoże??
    pietach
    Level 22  
    Quote:
    Obecnie posiadam antenę od starszego typu ALAN 38 ze względu na to że jest trochę większy zasięg niż na oryginalnej.

No to sam sobie odpowiedziałeś.
    Jeśli oryginalną antenkę (króciutką) od Alana 42 zamieniłeś na ciut dłuższą od Alana 38 i zasięg Ci się zwiększył to jak dasz jeszcze dłuższą to i zasięg się powiększy.
    Ale o ile się zwiększy to nie da się tego przewidzieć.
    lukaszlanga
    Level 16  
    Dłuższa nie zawsze znaczy lepsza dlatego się pytałem. Chodzi mi też oto czy warto kupić tą antenę kosztuje ok 80zł.
    TomLaik
    Level 11  
    Mam taką i powiem bez zastanowienia, że pod względem osiągów to najlepsza antena do ręczniaka, jaką użytkowałem. Zdecydowanie poprawia zasięg i jakość komunikacji vs oryginalne antenki. Testowałem na alanie 42 i inteku 520.

Musi też szeroko chodzić odbiorczo, bo miałem ją na skanerze unidena i spisywała się nieźle w zasadzie w każdym paśmie.
    lukaszlanga
    Level 16  
    Dzięki za odpowiedź. Uważam temat za wyczerpany więc można go zamknąć.