Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

BMW E36 Zablokowana blokada kierownicy, jak ją odblokować?

lowlander 14 Dec 2009 17:37 20390 4
 • #1
  lowlander
  Level 16  
  Witam, mam pytanie do wszystkich którzy mieli z tym styczność, otóż od tygodnia nie mogę odblokować kierownicy w mojej E36, problem pojawił się przy odpalaniu tzn. włożyłem kluczyk do stacyjki i przekręciłem z tym że ani nie odblokowała się kierownica ani nie mogłem uruchomić samochodu, po przekręceniu kluczyka do oporu (na pozycję w której powinien uruchomić rozrusznik) włączył się jedynie wyświetlacz w zegarach i komputer, czyli to co powinno pojawić się w pozycji 1. Wiem że stacyjka się przekręciła ale z tym już sobie poradziłem, tylko nie mogę odblokować w żaden sposób kierownicy i samochód niby sprawny a przez to cholerstwo stoi a ja muszę maszerować piechotą :/.

  Moja prośba do was, czy jest jakaś możliwość odblokowania tej blokady bądź jej usunięcia (ta druga opcja wydaje mi się słuszniejsza bo jak nie daj boże zablokuje mi się to cholerstwo na zakręcie to pójdę w rów.) Cała kolumna jest na wierzchu kierownicę z poduszką też wyjąłem ale nadal nie mogę namierzyć blokady w stacyjce jej raczej nie ma ponieważ mam e34 na części i sprawdziłem że w niej jest wystający jak gdyby bolec pod stacyjką w e36 już nie :/ Słyszałem że blokada może być w kolumnie kierownicy ale również tam nie mogę jej znaleźć, proszę was serdeczniee o pomoc.

  Zapomniałem dodać auto jest z grudnia 1992r

  Pozdrawiam
  Lowlander
  Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
 • #3
  lowlander
  Level 16  
  goldi74 wrote:
  Zobacz tu:

  Link


  Problem w tym że u mnie nie ma jak rozmontować stacyjki tzn to jest aluminiowy odlew przymocowany do kolumny śrubami bez łbów więc jedyny sposób to albo przecinak albo wykrętak ale nie ma jak nim dojść więc zostaje przecinak. Z tym że mówię u mnie nie ma blokady kierownicy w stacyjce, z tego co wiem to są 3 rodzaje zabezpieczeń tego typu w e36 może być blokada w stacyjce, blokada w kolumnie i blokada elektryczna ale to już w młodszych rocznikach, ktoś ma jakiś pomysł?? wieczorem postaram się dorzucić zdjęcia kolumny i stacyjki żeby dokładnie pokazać jak to wygląda
 • #5
  invector
  Level 18  
  Żeby dostać się do blokady, musisz niestety odkręcić te śruby bez łbów, innej możliwości nie ma. Najlepiej ostrym dłutem które zrobi zadzior na obrzeżu łba, jak śruba puści to wykręcisz ją palcami.