Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Osprzęt kablowy
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ROM do Mio Moov200 vers. N177 ma ktoś?

14 Gru 2009 19:19 20715 25
  • Poziom 2  
    Witam,

Posiadam urządzenie Mio Moov200 vers. N177, ostatnio przez przypadek zrobiłem format flash ( w sumie od początku jak go kupiłem - używka z allegro przy włożonej karcie SD pojawialo się od razu menu serwisowe (niebieskie tło) - dziwne to troche bo mam drugie identyczne urządzenie model N206 i nigdy nie wyświetlało mi się takie menu przy włożonej karcie...

0-Wince upgrade
    1-GPS tools
    2-Bt tools
    3-UBOOT upgrade
    4-Memory Tools
    5-Other Tools

Teraz urządzenie uruchamia sie tylko jak jest w środku karta SD i wchodzi odrazu powyższe menu… brak też komunikacji USB z PC`tem

Pytanie jest takie czy ma ktos w formie plikó`w sam ROM do tego modelu: Mio Moov200 vers. N177?

Przeszukałem cały net i nic nie znalazłem... Dodam jeszcze że posiadam takie samo urządzenie ale model N206 z wewn. Pamięcia 512mb które działa idealnie i w którym próbowałem uruchomić program ARM-ROMDump_64, niestety program się uruchamia>robie start i za każdym razem program się zawiesza, pojawia się białe tło...

Jest ktoś w stanie pomódz?

Byłem w serwisie i powiedzieli mi że nie mają takiego pliku ROM musieliby zamówic koszt ok. 100zł...

Posiadam program DNW i drivery przez które widzi mi go w PC więc teoretycznie mógłbym sam sobie wgrać ROM.. Jeżeli się myle proszę mnie wyprowadzić z błędu!

Z góry wielkie dzięki

Pozdrawiam

Duczmal
  • Osprzęt kablowy

• Poziom 43  
    Cytat:
    Byłem w serwisie i powiedzieli mi że nie mają takiego pliku ROM musieliby zamówic koszt ok. 100zł...

Fajna bzdura :)
    Dasz namiar na ten serwis ?
  • Poziom 15  
    Odświeżę.
    Po tak długim czasie - czy jest ktoś kto podzieliłby się ROMem którym można ożywić Mio N177?
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 9  
    Jak jeszcze potrzebujesz to mam.
  • Poziom 12  
    Witam.
    Panowie co może być z nawigacją (model jak w temacie). Jak zaraz po włączeniu pojawia się tylko COBIA300.V1.00.0025 i stoi. Nic nie można zrobić. Jak podłączam pod komputer to jest komunikat że nierozpoznane urządzenie usb. Czy to już zupełny trup czy da się jakoś to podnieść ?. Karty żadnej nie ma, jak jakąś włożę jest to samo.

Pozdrawiam.
  • Poziom 15  
    Ja dostałem ROM ale i tak nie mam co z nim zrobić. Navi nie reaguje na kartę z odpowiednim katalogiem. Wniosek jest jeden. Programator i heja...programowanie na nowo pamięci poprawnym plikiem (jeśli jest sprawna)
    Mam już 2 sztuki tego.Jedna ma 256 a druga 512Mb pamięci.(kostki wewnątrz)
  • Poziom 12  
    Co to są za układy ?. Jaki programator jest do tego potrzebny ?. Może orientujesz się jakie są koszty takiej zabawy ?.

• Poziom 43  
  • Poziom 15  
    No może programator tańszy by dał radę.VP990 za 2600zł i podstawka TSOP-48 za min. 200zł

• Poziom 43  
  • Poziom 12  
    witam odświeżę temat , wczoraj dostałem riff box i na stronie jest opcja ze może obsłużyć procesor nawigacji nie czytałem dokładnie jaki , ale może tym coś da sie zrobić, t959v postawił ale to już off top.
    GPS Devices:

Daewoo DPN3500 – Boot repair
    ARM7/ARM9/ARM11 PXA3xx, PXA270, Cortex-A8, OMAP850, cores support;
    no i mozna samemu pisac skrypty cokolwiek to znaczy, dopiero zaczynam z tym sprzetem dzisiaj lub we wtorek podlacze to do mio i zobacze co wykryje jest opcja scan kto wie.... nie bluzgajcie od razu bo to tylko propozycja
  • Poziom 10  
    Panowie miałem podobny przypadek, navi zawieszała się na błędzie i nic nie dało się zrobić, komputer nie wykrywał poprawnie urządzenia.
    Poradziłem sobie ale trzeba było rozkręcać navi.
    Jeśli jeszcze ktoś jest zainteresowany tematem mogę pomóc.
  • Poziom 15  
    No to pisz. Lezą mi 2 albo 3 sztuki.
  • Poziom 10  
    Korzystałem z opisu na stronie Link

Najpierw należy przygotować kartę SD sformatowaną na FAT, wrzucić na nią folder Cobia_300_32.
    Teraz trzeba rozkręcić navi, odkręcić płytę główną i zdjąć metalowe zaślepki układów.
    Pod tą większą jest kość TSOP 48 NAND FLASH, połączyłem na stałe nóżkę 19 (write protect) z zasilaniem (pin 12 VCC) a później zwierałem pin 9 z gnd w różnych momentach podczas włączania navi (oczywiście karta włożona).
    po kilku próbach navi załapała pliki z karty więc dalej to już nie problem. Powinno wyskoczyć zapytanie od aplikacji do zmiany firmware'u czy chcemy wybrać USERMODE czy SUPERMODE , dajemy to pierwsze potem ok i i robimy reset urządzenia.
    Pojawia się tzw. niebieskie menu serwisowe
    Załączniki:
  • Poziom 10  
    :arrow: kamka27 Czy mógł byś zaznaczyć z której części opisu z gsmpassion korzystałeś i opisać dokładniej które nóżki z czym należy zewrzeć i w którym momencie? Będę bardzo wdzięczny bo mam mio moov 200 (n177) po uszkodzeniu pliku paths.
    Czy na kartę oprócz folderu Cobia_300_32 trzeba jeszcze coś dograć?
  • Poziom 10  
    Przed całą zabawą skopiować folder COBIA z zawartością na kartę i włożyć do navi.

How to repair your mio if no connection with pc :
    - New version (ITS WORKING FOR COBIA_300_32) - confirmed only by srelioskoz
    1) first make a short between pin 12(vcc)and pin 19 (write protect). IC name should be something with K9GAG08U0M ... with 48 pins
    2) then put the power button from RESET to ON for 4-5 seconds
    3) then put the power to RESET
    4) then make a short between pin 9 and GND and put power button to ON. GND its any metal used for shielding ...
    FINALLY: then you see the blue screen.
    5)if you want to make a selection when you have blue screen, touch on screen and then put the power button to OFF and then ON position
    6)DO NOT MAKE FORMAT SELECTION IF YOU DONT HAVE THE RIGHT FIRMWARE

w punkcie 1 pin 19 jest połączony ścieżką przez kondensator smd do VCC, ja zwarłem go cyną na stałe

punkt 4, najlepiej użyć igły z kabelkiem przyczepionym gdzieś do GND , w opisie jest żeby najpierw zewrzeć pin 9 z masą a następnie włączyć, u mnie nie chciało działać więc zwarłem po włączeniu i poszło.

powodzenia
  • Poziom 1  
    Sposób na ożywienie Mio Moov 200 działa. jednak u mnie wystarczyło jedynie dotknięcie podczas odpalania pinu 9 z GND Oraz karta w slocie SD z katalogiem COBIA_300_32. Pokazał się sie komunikat niestety nie zapamiętalem jaki :)
    Wybrałem opcję po prawej stronie i USB ponownie zaczelo działać. Wgrałem kopie najnowszej mapy Mio i po sprawie.
    Niektórzy pisali iż trzeba programator do kości kupić do tego za 2-3 tys zł lub wizyta u elektronika. Wystarczy tylko: Karta SD, wkrętak(krzyżak) oraz drucik miedziany i igła :)
  • Poziom 38  
    Uwazam ze powinienes napisac 'w moim przypadku wystarczylo" :)
    Nie w kazdym ow opis sie sprawdza, niestety.
  • Poziom 38  
    Post nie na temat.
    Kolego, jesli cos podajesz, to podawaj dokladnie, bo ktos pomysli ze pasuja wszystkie, a nie tylko wylacznie jeden - zaleznie od modelu - 32 lub 64.

Wskaz KONKRETNY plik - inaczej Twoj post jest tak na prawdze pomocny w niczym.
  • Poziom 10  
    kolego na tej stronie jak zauważyłeś jest wiele rowóm, każdy kto się zabiera za wgrywanie romu musi znać kilka parametrów takich jak np. Model, Wersję oprogramowania, Ilość pamięci RAM.
    W moim przypadku dla Mio Moov200 N177 zadziałał rom : Moov200_EEU (Cobia_300_32) (ROM_V1.00.0028)
  • Poziom 9  
    Witam, czy jest juz jakis sposob na ta nawke?? mam takie dwie sztuki i nie wiem co z tym zrobic, nie jestem profesjonalista, prosze mi wyjasnic co to znaczy gnd?? czy moze ma ktos zdjecie plyty z zaznaczonymi elementami do zwarcia?? pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Proponuję próbować z rożnymi wersjami pliku explorer.exe (z różnymi nazwami), następnie uruchomić odpowiedni do modelu MIO program Cobia. Jak już to odpali, to pozostaje wgranie ROMu. Pin 9 to ryzyko nieodwracalnego uszkodzenia nav. Ot i cala filozofia :)

PS. GND - masa układów, najczęściej to metalowa osłona nad Prockiem, pamięcią flash itd.
  • Poziom 9  
    np?? jakie nazwy plików?? mogę prosic o łopatologiczne wyjaśnienie??:)
  • Poziom 16  
    Witam
    Mam małą prośbę czy może ktoś podrzucić które piny dokładnie muszę zewrzeć ??

Dzięki