Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Corsa A 1.2 C12NZ traci moc, przerywa.

14 Gru 2009 19:40 6873 9
  • Poziom 12  
    Witam
    Mam problemy z autem, a mianowicie jedzie jedzie i nagle przestaje ciągnąc tak jakby brakowało jej paliwa aż wkońcu staje i gaśnie. Nie mam juz pomysłu na nią wymienione świece, filtry wszystkie, przewody wysokiego napięcia, palec, kopułka, termostat ,oba czujniki od temp płynu. Z autem był też proble bo nie chciał się wkręcac do odcinki na postoju ale po obserwacjach np. podczas tankowania odbija co chwilę że niby pełny wiec co zaglądamy do odpowietrzenia baku przewód zagięty ucięty w miejscu zagiecia i polączony razem.Po tym samochód już się wkręca do odcinki chodz przy tankowaniu potrafi odbic ze 2 razy ale nie ciagle jak to było wcześniej. Dodatkowo kopci na czarno po dodaniu gazu wiec za dużo paliwa dostaje. No i tu jest ból co jej jest tu niby kopci na czarno,a jedzie sie i dławi się jakby przestawało paliwo dochodzic. HELP
  • Poziom 10  
    Może za bogata mieszanka albo przestawiony zapłon?
  • Poziom 12  
    To że za bogata mieszanka to wiem na pewno napisałem wcześniej,że czarny dym z rury no i świece czarne. Tylko dlaczego nagle z bogatej mieszanki traci moc jakby wogóle nie dostawał paliwa. A zapłon to niestety nie wiem jak spawdzic.
  • Poziom 17  
    Sprawdz,czy nie ma podwyższonego stanu oleju.Olej czyć benzyną?
  • Poziom 12  
    Kiedyś wylałem olej bo było za dużo i zalałem nowy bo właśnie była benzyna obecnie stan się utrzymuje po wymianie tego zagiętego przewodu odpowietrzania baku.
  • Poziom 17  
    Nie sądzę,aby zagięty przewód powodował benzynę w oleju.Sprawdz oring w korpusie wtryskiwacza,lubi puszczać i lać benze jak mu się podoba...
  • Poziom 12  
    A ja nie wykluczam powodu ze to mógł by przewód gdyż wrak odpowietrzania może spowalnia powrót paliwa do baku przez co przylewa troche silnik a oring sprawdze ,ale nadal auto stoi bo stach nim gdzieś jechac bo może stanąc. Dalej nie rozwiązujemy problemu dlaczego nagle sie dusi brak mu mocy tak jakby przestawał dostawa paliwo??
  • Poziom 12  
    Nie ma nikt pomysłu co to może byc??
  • Poziom 2  
    Niektóre objawy miałem podobne do Twoich. Wyjmij pompkę paliwa z baku i załóż opaski na oba końce krótkiego przewodu między pompką a wylotem paliwa na zewnątrz pompki. Wymień filtr paliwa i przewód łączący pompke paliwa z filtrem. Trochę gimnastyki jest wyjęciem pompki.
  • Poziom 11  
    Przyczyna nie musi być tylko jedna. Ja bym proponował jeszcze raz solidnie sprawdzić odpowietrzanie baku (jednak jeszcze odbija). Sprawdziłbym także szczelność wtryskiwacza - po zdemontowaniu tego co jest nad wtryskiem uruchomić kluczykiem w stacyjce pompkę paliwa i obserwować czy na przepustnice coś nie kapie. Nie pamiętam już ale w VW było chyba dopuszczalne 2 krople w ciagu 5 minut. Sprawdziłbym także sondę lambda ona też może powodować czarny dym, chociaż nie spowoduje gaśnięcia jak u Ciebie. Ale najważniejsze to chyba jeszcze raz odpowietrzanie baku