Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Użytkowy system rozpoznawania twarzy w 3D

Belialek 14 Gru 2009 20:49 2362 4
 • Użytkowy system rozpoznawania twarzy w 3D

  Zapewne każdy z was po ciężkim dniu w pracy, po powrocie w mrozie/upale/deszczu/wietrze/śniegu (niepotrzebne skreślić) marzy o tym, aby po prostu wejść do domu, bez zbędnego szukania kluczy, które zazwyczaj jak są potrzebne to lubią ukrywać się w przeróżnych zakamarkach naszej garderoby.

  Nie wiadomo, czym kierowali się pomysłodawcy niżej opisanego wynalazku, aczkolwiek świetnie nadaje się do rozwiązania problemu opisanego na wstępie :). Facial Recognition Time Attendance System and Access Door Lock - tak wdzięczną nazwę nadała wynalazkowi firma CHinavision - jest systemem rozpoznającym twarz właściciela i osób uprawnionych do otwarcia drzwi pracujący w trójwymiarze. "Oczami" systemu są kamery noktowizyjne używające zaawansowanego mapowania 3D twarzy znajdującej w kadrze w czasie krótszym niż sekunda(!). Oczywiście głównym zadaniem oraz założeniem systemu było monitorowanie aktywności pracowników, które eliminuje konieczność używania (czasami kłopotliwych) kart RFID - co nie zmienia faktu, iż system domyślnie dostarczany jest z układem umożliwiającym otwieranie drzwi.

  Jeżeli chcesz mieć najbardziej oryginalne drzwi wejściowe w całej dzielnicy, to musisz liczyć się z wydatkiem rzędu 456 USD.

  Źródło: Link

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  Belialek
  Poziom 22  
  Offline 
  Belialek napisał 836 postów o ocenie 69, pomógł 15 razy. Mieszka w mieście Wrocław. Jest z nami od 2004 roku.
 • #2
  vinetu_
  Poziom 12  
  A jak to się ma do podstawionego manekina o twarzy właściciela ?
  Też otworzy drzwi ?
  Bardziej taka zabawka do firmy niż do drzwi frontowych domu...
 • #3
  Belialek
  Poziom 22  
  Co łatwiej podrobić/dorobić - ludzką twarz w trójwymiarze czy klasyczny klucz? :)
 • #4
  UBL21
  Poziom 19  
  Jeśli są to kamery noktowizyjne mogą tez mapować rozkład temperatur na twarzy co na manekinie jest trudne do uzyskania. Wynalazca tego pomysłu pewnie robi duże zakupy i jak ma ręce zajęte zakupami drzwi otwiera nogą :D
 • #5
  Frog_Qmak
  Poziom 25  
  manekin emitujący realistyczny obraz w podczerwieni? to już lepiej przez ścianę się przebić...