Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pętla indukcyjna - detektor masy IG315/2

toksoplazmoza 14 Dec 2009 21:05 1730 6
e-mierniki
    toksoplazmoza
    Level 11  
    Witajcie Koledzy,
    zamontowałem pętlę indukcyjną KAS-1 opartą na module detektora masy IG 315/2 z katalogu nowości produktów Nice. Niestety dostawca nie miał oryginalnego przewodu, dlatego zastąpiłem go substytutem w postaci linki 1mm2 w podwójnej izolacji silikonowej (sprawdzony przy innych modelach detektorów masy np. MWZ024 firmy: Cardin) Podłączenie najprawdopodobniej Oki zaciski:
    1i2 – zasilanie 24V dc („wyciągnąłem” z centrali Wil WA20);
    3i4 – styk impulsowy pod wspólny i zawsze otwiera 7i14 w centrali Wil WA20;
    7i8 – opisana wcześniej pętla o wymiarach: 1000x4000mm ok. 4mm pod poziomem „0” + skrętka na odcinku 2,5mb. Z pomiaru wynika, że indukcyjność pętli jest na poziomie ok. 104 µH
    Mam problem z odpaleniem. Próbowałem na rożnych częstotliwościach, resetowałem i nic. Może ktoś z was ma większe doświadczenie w uruchamianiu tego modelu detekcyjnego. Proszę o pomoc lub wskazówki gdzie mogłem zrobić błąd lub co zmienić.
    Pozdrawiam wszystkich.
  • e-mierniki
    darboro81
    Level 3  
    Witam.
    Mam pytanie: czy udało się odpalić tą pętlę? Mam taką samą tylko podłączoną do centrali GfA 970.
  • e-mierniki
    lora
    Level 17  
    A ile zwojów ma twoja pętla ?
    O ile się nie mylę to "KAS-1" jest gotową pętlą do montażu, a w przypadku substytutu trzeba ułożyć odpowiednią ilość zwoi, zależną między innymi od wielkości pętli.
    darboro81
    Level 3  
    tak , będę stosował gotową pętlę, tylko zastanawiam się czy pod kostką brukową układać ją jakimś korytku bo w peszel nie da rady jej włożyć .
    darboro81
    Level 3  
    tylko że jet to gotowa pętla z zarobioną mufką na kabel doprowadzający, nie da się za bardzo tego włożyć w rurę a nie chciałbym tej mufki rozbierać.
    lora
    Level 17  
    W takim przypadku pętle układa się w warstwie piasku bądź podsypki (tej najbardziej drobnej, na której bezpośrednio układa się kostkę).W celu ochrony przed mechanicznym uszkodzeniem, należy zastosować korytka kablowe np. 15X15 mm,
    Pozdrawiam
    Pętla indukcyjna - detektor masy IG315/2