Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pętla indukcyjna - detektor masy IG315/2

toksoplazmoza 14 Dec 2009 21:05 1730 6
e-mierniki
 • #1
  toksoplazmoza
  Level 11  
  Witajcie Koledzy,
  zamontowałem pętlę indukcyjną KAS-1 opartą na module detektora masy IG 315/2 z katalogu nowości produktów Nice. Niestety dostawca nie miał oryginalnego przewodu, dlatego zastąpiłem go substytutem w postaci linki 1mm2 w podwójnej izolacji silikonowej (sprawdzony przy innych modelach detektorów masy np. MWZ024 firmy: Cardin) Podłączenie najprawdopodobniej Oki zaciski:
  1i2 – zasilanie 24V dc („wyciągnąłem” z centrali Wil WA20);
  3i4 – styk impulsowy pod wspólny i zawsze otwiera 7i14 w centrali Wil WA20;
  7i8 – opisana wcześniej pętla o wymiarach: 1000x4000mm ok. 4mm pod poziomem „0” + skrętka na odcinku 2,5mb. Z pomiaru wynika, że indukcyjność pętli jest na poziomie ok. 104 µH
  Mam problem z odpaleniem. Próbowałem na rożnych częstotliwościach, resetowałem i nic. Może ktoś z was ma większe doświadczenie w uruchamianiu tego modelu detekcyjnego. Proszę o pomoc lub wskazówki gdzie mogłem zrobić błąd lub co zmienić.
  Pozdrawiam wszystkich.
 • e-mierniki
 • #2
  darboro81
  Level 3  
  Witam.
  Mam pytanie: czy udało się odpalić tą pętlę? Mam taką samą tylko podłączoną do centrali GfA 970.
 • e-mierniki
 • #3
  lora
  Level 17  
  A ile zwojów ma twoja pętla ?
  O ile się nie mylę to "KAS-1" jest gotową pętlą do montażu, a w przypadku substytutu trzeba ułożyć odpowiednią ilość zwoi, zależną między innymi od wielkości pętli.
 • #4
  darboro81
  Level 3  
  tak , będę stosował gotową pętlę, tylko zastanawiam się czy pod kostką brukową układać ją jakimś korytku bo w peszel nie da rady jej włożyć .
 • #6
  darboro81
  Level 3  
  tylko że jet to gotowa pętla z zarobioną mufką na kabel doprowadzający, nie da się za bardzo tego włożyć w rurę a nie chciałbym tej mufki rozbierać.
 • #7
  lora
  Level 17  
  W takim przypadku pętle układa się w warstwie piasku bądź podsypki (tej najbardziej drobnej, na której bezpośrednio układa się kostkę).W celu ochrony przed mechanicznym uszkodzeniem, należy zastosować korytka kablowe np. 15X15 mm,
  Pozdrawiam
  Pętla indukcyjna - detektor masy IG315/2