Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Po ręcznym przełączeniu na gaz benzyna nie jest odcinana

14 Gru 2009 21:53 1884 4
 • Poziom 10  
  Witam,

  Mam Fiata Uno gaźnikowego z instalacją gazową z roku 2003. Przełączanie jest w pełni ręczne, trójstanowe: benzyna, odcinanie benzyny (wypalanie z gaźnika), gaz. Żeby z benzyny przełączyć na gaz, ustawiam przełącznik w położenie "wypalanie benzyny z gaźnika", jak silnik zaczyna gasnąć, przełączam w położenie "gaz".

  Na benzynie jeździ ładnie. Problem pojawiał się stopniowo, że nie mogłem się doczekać momentu aż benzyna w gaźniku zostanie wypalona. Po kilka razy musiałem przełączać benzyna <-> wypalanie za każdym razem czekając czy silnik zacznie gasnąć czy nie.

  Teraz już praktycznie w ogóle nie mogę tej benzyny wypalić. Uparłem się, że pojadę na gazie, więc spróbowałem bez wypalania i od razu przełączyłem w z "benzyna" na "gaz" i tak przejechałem bez problemów ok. 100km tyle, że spaliłem w tym czasie normalną ilość benzyny, tak jakbym jechał na benzynie i normalną ilość gazu tak jakbym jechał tylko na gazie.

  Czy ktoś z Was ma może pomysł, co może być powodem, że dopływ benzyny do gaźnika nie może zostać odcięty?

  Znalazłem urządzenie przed silnikiem do którego prowadzą przewody z przełącznika, sprawdziłem połączenia elektryczne i kable są w porządku.

  Pozdrawiam i proszę o odpowiedź
 • Pomocny post
  Poziom 26  
  na przewodzie paliwowym przed gaźnikiem jest elektrozawór odcinający paliwo.przyciął się otwarty lub ręcznie jest ustawiony jako otwarty.
 • Poziom 11  
  Zawór benzynowy jest albo zanieczyszczony (bardziej prawdopodobne) albo ciągle otwarty dźwigienką do ręcznego otwierania (mniej prawdopodobne). Jednym słowem sprawdzić zawór BENZYNOWY !
 • Poziom 12  
  Na przewodzie paliwowym gdzieś musi być zaworek elektryczny odcinający benzynę, albo jest uszkodzony albo jest otwarty ,,ręcznie,, jeśli jest na nim taka mała dzwigienka może została przypadkiem przełączona w położenie ,,OTWARTE,,
 • Poziom 10  
  Dziękuję bardzo za odpowiedzi.

  Poruszałem przełącznikiem na elektrozaworze benzyny w jedną i drugą stronę. Za pierwszym razem nie chciało iść, ale później już lżej. Odpaliłem auto, przełączyłem na "wypalanie" i zadziałało. Sprawdziłem 3 razy - działa.

  Bałem się, że będę musiał go wykręcać, ale wygląda na to, że nie ma takiej potrzeby na razie.

  Dziękuję bardzo!