Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wydruk tresci 800 sms-ow Sprawa w sadzie Nokia 7650

14 Gru 2009 22:19 16420 9
  • Poziom 11  
    Witam Serdecznie.

Mam sprawe w sadzie przeciwko bylej zonie.Otrzymuje po rozwodzie sms-y o "konkretnej tresci".Szukam sposobu lub "magika" ktory tak jak w temacie pomoglby mi wydrukowac z mojego telefonu sms-y zachowujac jednoczesnie pamiec w telefonie.
    Prosze o pomoc.Jestem z terenu Sosnowca.

Serdecznie Pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 38  
    Może być ciężko. SMSy możesz zgrać z telefonu na komputer przez program PC Suite. Z tego co wiem, to ten telefon nie ma USB, więc połączysz tylko przez Bluetooth lub podczerwień. Niestety PS Suite zapisuje smsy w takiej postaci, że treść wkleja do nazwy pliku, a w środku pliku niestety jest trochę "śmieci". Żeby to ładnie wydrukować potrzeba specjalnego programu (nie wiem czy taki jest). A jeżeli nie ma to ktoś musiałby napisać pewnie...
  • Poziom 9  
    Kiedyś też chciałem wydrukować SMSy. Tylko mój sposób nie wiem czy będzie Ci odpowiadał... Ja całą skrzynkę przesłałem na telefon z oprogramowaniem Windows (wtedy to był mio a501 na Windowsie 5) i tam kolega po prostu miał funkcje kopiowania treści smsów do pliku, później wystarczyło przerzucić na kompa. Jest jeszcze podobno jeden sposób: Można w niektórych telefonach zrobić coś w stylu pulpitu zdalnego i wtedy masz dostęp do wszystkiego w telefonie korzystając z komputera.
    A taka moja uwaga żeby po prostu dać to swojemu prawnikowi lub wpisać telefon jako dowód rzeczowy.
    Pozdrawiam
  • Poziom 26  
    Powinien wystarczyć Oxygen Phone Manager for Symbian phones (bo 7650 to Symbian)
    lub Oxygen Phone Manager II Forensic Edition dla Symbian OS

Ewentualnie można spróbować Gammu /Wammu (ma 7650 na liście obsługiwanych - trzeba tylko wgrać odpowiedni aplet .sis do telefonu) choć jest trochę ciężki w obsłudze. Mi kiedyś rewelacyjnie zgrywał sms-y z 5110 ze szczegółami tzn. data godzina wysłania, z jakiego nr-u, przez jaki nr bramki sms itp do plików tekstowych.
  • Poziom 24  
    To że nawet jak uda ci się te sms wydrukować to nie jest żaden dowód w sądzie ,w tej kwesti tylko może się wypowiedzieć biegły sądowy z danej dziedziny więc zgłoś nr telefonu jako dowód na okoliczności takie czy inne i jak sąd dowód dopuści to sam prześle do odpowiednich oraganów wniosek o przekazanie treści sms na piśmie do sądu.
  • Poziom 11  
    argo16 napisał:
    To że nawet jak uda ci się te sms wydrukować to nie jest żaden dowód w sądzie ,w tej kwesti tylko może się wypowiedzieć biegły sądowy z danej dziedziny więc zgłoś nr telefonu jako dowód na okoliczności takie czy inne i jak sąd dowód dopuści to sam prześle do odpowiednich oraganów wniosek o przekazanie treści sms na piśmie do sądu.

Dowodem w sadzie oczywiscie nie bedzie "wydruk zawartosci skrzynki odbiorczej" lecz sam telefon lub dalej informacja potwierdzona od operatora sieci komorkowej do ktorej sad moze sie zwrocic.Decyzja sadu moze byc rozna ...samo uznanie zawartosci telefonu jako dowodu musi byc czyms poparte.Wydruk jest tylko informacyjny.I w zaleznosci od sadu dowod w sprawie moze byc przyjety lub odrzucony.
    Dziekuje za dotychczasowe sugestie i cierpliwe czekam na kolejne.

Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    No to ja po prostu proponuje Ci zgłoszenie się do operatora sieci tzn najbliższego salonu twojego operatora i tam przedstawić sprawę. Tylko wtedy musisz mieć jakieś poparcie że jest to Ci potrzebne na sprawę sądową bo raczej bez tego nie wydadzą Ci takiego wydruku (zapewne będą się bronili że dane są utajnione). I to powinno rozwiązać twój problem i nawet jak będziesz miał bezpośrednio od operatora to w sądzie od razu będą na to inaczej patrzyć.
  • Poziom 11  
    Slawex9 napisał:
    No to ja po prostu proponuje Ci zgłoszenie się do operatora sieci tzn najbliższego salonu twojego operatora i tam przedstawić sprawę. Tylko wtedy musisz mieć jakieś poparcie że jest to Ci potrzebne na sprawę sądową bo raczej bez tego nie wydadzą Ci takiego wydruku (zapewne będą się bronili że dane są utajnione). I to powinno rozwiązać twój problem i nawet jak będziesz miał bezpośrednio od operatora to w sądzie od razu będą na to inaczej patrzyć.

Operator sieci komorkowej takie informacje udostepnia wylacznie na wniosek sadu.Wlascicielowi telefonu takich informacji nie udziela . :(
  • Spec od GSM
    verybigblue napisał:
    Operator sieci komorkowej takie informacje udostepnia wylacznie na wniosek sadu.

A dokladniej - za zgodą prokuratora.
  • Poziom 10  
    Część SMS`ów pewnie będzie na karcie sim. Może wystarczy przełożyć do innego telefonu i w ten sposób wydrukować