Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

połączenie płyty głównej xboxa360 z komputerem

lostDesper 15 Dec 2009 00:16 1851 10
 • #1
  lostDesper
  Level 13  
  witam, mam do Was pytanie: wiecie, jak wykonać połączeni płyty głównej konsoli z komputerem (poprzez port LTP). Chcę odbanować dysk xboxa zeby mozna bylo zgrywac gry. Mam pytanie: mam schemat ale LAIK jestem i proszę o jakąś pomoc kogoś kto zna się na lutowaniu. Schemat podeślę jeśli trzeba. Pozdrawiam
 • #2
  _NaPeK_
  Level 12  
  rezystory jedna dioda i lutujesz jak to dla ciebie filozofia to daj komus kto ma wprawe bo uwalisz konsolke, uszkodzic sciezke to nie problem naprawic juz gorzej
 • #3
  rafcio363
  Level 30  
  Ja myślałem że banują płyty główne a nie dyski?
  Schemat i tak wrzuć to się przyda zawsze.
 • #5
  dir3ctor
  Level 27  
  Jak napisali koledzy wyzej - filozofi nie ma :-) Wg mnie najlepiej jest wlutowac goldpiny tam, gdzie jest na nie miejsce, zamiast lutowac kabelki bezposrednio do plyty glownej. Sam "programator" najlepiej jak poskladasz we wtyczce do portu LPT, czyli diode i rezystory lutujesz bezposrednio do wtyczki, a od nich dopiero prowadzisz przewody, zakonczone wtyczkami na goldpiny.

  Co do banowania konsoli - tak, banowana jest plyta glowna, oraz dokonywane sa zmiany w software, ktore uniemozliwiaja pelne korzystanie z dysku twardego. Tutaj chodzi o to, aby odzyskac pelna wladze nad dyskiem (ponowne wgranie czy odblokowanie jakiegos certyfikatu o ile dobrze pamietam).
 • #6
  obsid
  Level 25  
  Jeszcze jedno wyjaśnienie:
  - do niedawna "banowanie" X360 dotyczyło blokady możliwości zalogowania się do serwisu XboxLive - na tego typu blokadę opisana metoda nie działa i w ogóle jej nie dotyczy.

  - w wyniku intensyfikacji działań "antypirackich" Microsoftu w wielu konsolach, u których zdalnie wykryto modyfikację firmware napędu, również zdalnie zablokowano funkcjonalność dysku twardego, m.in. możliwość instalacji gier na dysku - i opisany sposób naprawy konsoli dotyczy ratunku we właśnie takiej sytuacji.

  Co do technicznej strony wykonania połączenia: potrzebna będzie niewielka lutownica grotowa o małej mocy, którą nie zaszkodzi dodatkowo zaostrzyć, cyna z topnikiem i trochę cierpliwości. Punkty do przylutowania rezystorów i kabelków położone są dość blisko siebie, więc zwróć uwagę na możliwość pojawienia się mostków - po polutowaniu wszystko obejrzyj po lupą. Bardzo dokładnie przeczytaj ten opis, zwracając uwagę na kolejność włączania urządzeń. Ponadto sam proces odczytu zmiany zawartości NAND jest dość zawiły i staraj się nie popełnić tutaj błędu podczas modyfikacji odczytanej zawartości NAND.
 • #7
  lostDesper
  Level 13  
  Sam tutorial znam, wiem co gdzie i jak przylutować, ale mi chodzi o to jakim cudem ja mam przulutować kabelki do końcowki tej jak od drukarki? Zczytanie nand edytowanie tych wszystkich plików nie jest zawiłe. Nie bardzo po prostu kojarzę co gdzie i jak przylutować do tej końcówki... Tutaj jest schemac co i jak:

  połączenie płyty głównej xboxa360 z komputerem

  Moderated By _PREDATOR_:

  Błędy, zarozumiałość i pewność siebie autora postu, oczekiwanie na "podanie wszystkiego na talerzu"

 • #8
  KosteK94
  Level 10  
  Hmm, nie rozumiem Cię.

  W prawym górnym rogu masz pokazane co do jakiego pinu.
  Chyba, że mówisz o samym LUTOWANIU do pinów. Po prostu otwierasz ten wtyk LPT i tam masz piny (Tak jak tutaj.).
 • #9
  lostDesper
  Level 13  
  Dzięki, dokładnie o to mi chodziło. pzdr
 • #10
  dir3ctor
  Level 27  
  obsit:
  "do niedawna "banowanie" X360 dotyczyło blokady możliwości zalogowania się do serwisu XboxLive - na tego typu blokadę (związaną z MAC adresem karty sieciowej konsoli) opisana metoda nie działa i w ogóle jej nie dotyczy. "

  Nie wiem skąd to wziąłeś, ale proszę cię - nie wypisuj takich bredni. Konsole nigdy nie były banowane po MAC-adresie karty sieciowej. Przecież wystarczy podpiąć konsolę pod sieć za pomocą adaptera wireless, albo jakiś router i MAC będzie inny. Poczytaj o fuse-bitach w xboxie, o tym jak w sprzęcie oznaczane są każde update'y, ogólnie o tym jak działa x360 i jego zabezpieczenia (najlepiej historię tego jak został złamany xbox, a potem xbox360).
 • #11
  prezeswal
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Autor otrzymał oczekiwane wskazówki. Dalsza dyskusja o "banowaniu" może być prowadzona, ale w innym dziale (temacie).
  Temat zamykam.