Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alarm w Mercedesie Vito CDI

07 Lip 2004 21:17 4461 15
  • Poziom 10  
    Witam.
    Poszukuję informacji odnośnie podpięcia się alarmem pod ten samochodzik (może ktoś z forumowiczów montował już alarm w takim autku). Bardzo przydatne byłyby również informacje odnośnie odcięcia w takim dieselku :(. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    Cześć
    Zakładałem immobiliser 3 obwodowy jeżeli interesują cię odcięcia podaj rocznik Vitka i napisz na rogeers(malpa)wp.pl
  • Poziom 19  
    ma ktoś może rozpiskę do vito 98r 2,3d, chodzi mi głównie blokade silnika.
  • Poziom 33  
    Ja odcinam plus po stacyjce.Czarny od stacyjki lub po skrzynce bezpieczników.Tez czarny tylko nie pamiętam czy druga kostka czy pierwsza od góry.Łatwo się go robi.Poszukam schematu.

Dodano po 8 [minuty]:

Poszło na PW
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 19  
    dięki , mam też taką rozpiskę ale po angielsku ;-), z kolei inna rozpiska mówi o przewodzie czerwono czarnym wychodzący z bezpiecznika nr 24 pod siedzeniem. Troche nie ufam tym rozpiskom bo ostatnio łączac frontere po rozpiskach za bardzo im zaufałem nie sprawdzając przewodów i niemal przy oddawaniu auta koledze zorietnowałem się ze pod immo podłączyłem wskaźnik poziomu paliwa i kontorlki.
    Jutro pobawie się z tym vito i zobaczymy. Boje się troche ciać plus po stacyjce gryż przekaźnik w immo może się przegrzać a jak próbuje przemostkować go na większy (np taki 10A to niestety cos zaczyna świrować (prawdopodobnie z braku diody gaszącej).
  • Poziom 19  
    Immo to Ampio mini, tam jest niby przekaźnik do 20A obciążenia ciągłego lub 40A maxymalnego chwilowego ale nie wiem jak jest rozwiazany obwód w vito, ile tam prądu przez stacyjkę idzie.
  • Poziom 33  
    Ja tak robiłem dziesiątki Sprinterów,LT i Vito.Żadnej reklamacji nie miałem więc nie wiem czemu się martwisz.A tek na marginesie to nie sprawdzasz co tniesz? Dziwna metoda ja zawsze sprawdzam co robię.
  • Poziom 19  
    Zawsze sprawdzam wszystkie kable, odciąłem żółty wg rozpiski bo wszystkie inne się zgadzały ( a z tego przewodu pobierałem też + po stacyjce) przekręciłem zapłon w pozycje on i zero reakcji kontrolki się ie zapaliły (niestety w pośpiechu nie próbowałem odpalić) więc wyłączyłem i polutowałem. Na koniec okazało się ze auto da się jednak uruchomić.
  • Specjalista - Alarmy Samochodowe
    Mercedes Vito - rozpiska kabli do alarmu
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=2714673#2714673

Central - pod schowkiem jest sterownik zamka centralnego (małą czarna skrzynka z białą naklejką), wymontuj go, wyjmij elektronikę z obudowy, podłącz kostki, i próbnikiem żarówkowym zapnij się o masę i dotykaj po kolei styki pod podwójnym przekaźnikiem, znajdziesz 2 styki cewek przekaźnika, wyprowadź 2 kable od zamk/otw i po kłopocie.
  • Poziom 19  
    Z podłaczeiem centralnego się nie martwie, to jest golas, tam jest tylko kierownica i silnik.
    Ps zastanawialiśmy się też zeby założyć tam centralny ale naczytałem się na forum ze jest bardzo skomplikowana przeróbka zamka i że trzeba użyć mocniejszych siłowników. Zakładał ktoś centrala na uniwersalnym zestawie do viciaka i pamięta co trzeba było w zamku przerabiać?

PS
    Wg tej ostatniej rozpiski, trzeba tam w obwód do kierunkowskazów wstawiać diody, rozpiska jest z 2000r i czy w wertsji 98 diody do kierunkowskazów też są konieczne czy to jest dla alarmów bezpilotowych???
  • Poziom 19  
    Dzieki za pomoc, wszytko poszło bez najmniejszego problemu. Mam tylko jedno pytanie. Owe vito podobno centralnego zamka nie miało ale nad nogami pasażera mniej więcej 10cm na prawo od wejścia do kabiny przewodów nagrzewnicy zamontowany jest jakiś dziwny mopduł. Mniej więcej w tej okolicy powinien być właśnie moduł od centralnego. zastanawiam sie (nie miałem czasu sprawdzić) może tam już jest centralny tylko poprostu nie działa. Chyba że to jest moduł od czegoś innego.