Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka z wyższej półki, jaką kupić?

Roger7 15 Gru 2009 01:58 9914 19
  • #1 15 Gru 2009 01:58
    Roger7
    Poziom 9  

Witam

Szukam porządnej zmywarki, do zabudowy 60cm, z panelem, cichej i pojemnej, z pełną automatyką.
    Zastanawiam się nad:

a) Najwyższe modele z niższej półki cenowej ok. 1500-1700:
    1. Beko DSN 6839 FX Extra - http://www.beko.com.pl/DSN,6839,FX,Extra,655.html
    2. Amica ZZA 628 I (chyba robi je Beko) - http://amica.pl/pl,produkt,zmywarka-do-zabudowy-60-cm,zza-628-i,443,2.html
    3. Whirlpool ADG 8372/1 IX - http://www.whirlpool.pl/app.cnt/whr/pl_PL/pag...wpproddtl001/catid/4/subcatid/14/prodid/32082

b) Z wyższej półki cenowej za ok. 3000
    1. Siemens SN56T590EU - http://www.siemens-home.pl/produkty/zmywarki/...60-cm/z-panelem/SN56T590EU.html?source=browse
    2. Bosch SMI69T05EU (chyba odpowiednik siemensa powyżej, nie ma go na polskiej stronie) - http://www.bosch-home.com/de/produkte/spülen/einbaugeräte/60-cm-breite-integrierbar/SMI69T05EU.html?source=browse
    3. Electrolux ESI 68860 X (nie ma na polskiej stronie) - http://www.euro.com.pl/zmywarki-do-zabudowy/dane-techniczne-electrolux-esi68860x.bhtml#opis
    4. AEG-Electrolux Favorit 89020 I-M - http://www.euro.com.pl/zmywarki-do-zabudowy/d...e-aeg-electrolux-favorit-89020-i-m.bhtml#opis

Siemens, Bosch są cichsze (41db), mają dodatkową półkę na sztućce, ekran lcd, są ładniejsze, wyższą temp. 75C, są trochę oszczedniejsze, trochę lepsze wykonanie,
    lepsze kosze (można w środku je całe poskładać, 3-poziomy regulacji wysokości górnego),
    kila programów automatycznych.
    Można też do nich dokupić front inoxowy - co mi pasuje po kuchnie mam już dawno zrobioną i nie dostanę frontu w kolorze mebli.
    Podobno czasami nie dosuszają - takie opinie wyczytałem na ceneo. Nie wiem czy to prawda ?
    AEG równie cicha ma program nocny, dobrą automatykę.
    Beko, Amica głośniejsze (46db), ale o połowę tańsze, mają jakiś tam system suszenie z wentylatorem - podobno się sprawdza ?
    Beko pojemne na 15 kompletów oraz ma 5 lat gwarancji, ale możliwości składanie przegródek w koszyku słabe.

Co wybrać ?

pozdrawiam

• #2 15 Gru 2009 08:27
    BC313
    Poziom 17  

Witam, odnośnie firmy Whirlpool - ostatnio krążą o niej złe opinie (problem z reklamacją, jakością itd.). Ja wystrzegał bym się tej firmy, lepiej dmuchać na zimne. Mimo tej opinii moja pralka Whirlpool chodziła bezawaryjnie 11lat. Pozdrawiam.

• #3 15 Gru 2009 22:16
    editor
    Poziom 12  

między tanimi i drogimi zmywarkami które wyminiłeś istnieje cała masa zmywarek, które cenowo mieszczą się pomiędzy. jeśli chcesz wydać trochę mniej, ale mieć dobry produkt to skup się na markach boch, siemens, aeg, electrolux i zapomnij o istnieniu beko i amici. oszczedzić możesz w prosty sposób - zamiast celować w super wypasionego siemensa z trzema zakresami automatycznymi, wszelkimi opcjami jak 1/2, zraszanie, opcja higieny, strefa intensywna itp zastanów się z jakich programów będziesz korzystał, bo okaże się że kupiłeś full wypas zmywarę, ale 2/3 programów leży i się kurzy, a ty nawet nie wiesz o ich istnieniu. może to być np. siemens sn 56 n 580 eu.
    z tych czterech marek najbardziej skłaniałbym się ku BSH - trzecia szufladka to naprawdę bardzo praktycznna sprawa, chociaż aeg i electrolux ma także swoje zalety, ale tak jak mówię - różnica parametrów typu zużycie wody, energii, głośność pracy jest prawie żadna.

• #4 16 Gru 2009 02:57
    Roger7
    Poziom 9  

Dzięki za odpowiedź

Najtańszy model z trzecią szufladą, która mi się bardzo podoba, SN56N580EU - kosztuje około 2500, czyli jakieś 400-500 zł taniej niż SN56T590EU (3000 zł). Muszę się zastanowić czy warto...

Czyli radzisz nie zastanawiać się nawet nad Amica, Beko tylko brac coś z Siemens/Bosch, Aeg ?

• #5 16 Gru 2009 18:48
    editor
    Poziom 12  

Roger7 napisał:
    Czyli radzisz nie zastanawiać się nawet nad Amica, Beko tylko brac coś z Siemens/Bosch, Aeg ?

dokladnie. znajdź po prostu optymalny model dla siebie. nie ma sensu placić za programy jeśli z nich nie będziesz korzystać, ale warto zainwestować w lepsze marki niż beko i amica.

• #6 17 Gru 2009 22:43
    pawelira
    Poziom 16  

Ja używam wymienionego wyżęj siemens 56n580 od jakiegoś roku. Przy zakupie brałem pod uwagę decyBele i szufladę. Używam tylko programu eco.

• #7 17 Gru 2009 23:00
    Roger7
    Poziom 9  

pawelira napisał:
    Ja używam wymienionego wyżęj siemens 56n580 od jakiegoś roku. Przy zakupie brałem pod uwagę decyBele i szufladę. Używam tylko programu eco.

Dzięki za odpowiedź.
    To mam pytania:
    1. Jak z głośnością? Czy można spokojnie puszczać zmywanie w nocy?
    2. Jak sprawdza się ta szuflada ?
    3. Czy nie ma problemu z dosuszaniem naczyć. Czytałem przy wielu opisach siemens/bosch, że nie dosusząją naczyń ?
    4. Czemu nie używasz programu auto ?

pozdrawiam

• #8 18 Gru 2009 09:43
    pawelira
    Poziom 16  

1. Głośność to sprawa dyskusyjna , zmywarka ma 44dB. Dla mojej żony ok. dla mnie tak sobie.
    2. Jeden z głównych atutów jak dla mnie.
    3. Trochę mokro jest, są to raczej śladowe ilości ale są. Jak puszczam ją na noc to rano problem praktycznie nie istnieje. Musisz jej dać trochę czasu na wyschnięcie.
    4.Z eco - jestem zadowolony z rezultatów mycia. Tej używam rok i jest ok. Zresztą w poprzednich zmywarkach też używałem eko. Również przez oszczędność, mam mnóstwo sprzętów prądożerczych w domu i staram się minimalizować zużycie energii.

• #9 18 Gru 2009 22:40
    Jan_Werbinski
    Poziom 29  

1. Bajery i mnogość funkcji sprawdza się w pralce i telewizorze. W zmywarce używa się jednego lub dwóch programów i koniec. Gdybym miał możliwość zapłacenia mniej 400 zł i tylko program eco, to bym taką wybrał.
    2 Filtr samoczyszczący to bardzo dobra rzecz. Za to warto dopłacić. Od wielu miesięcy nie czyściłem sitka.
    3. Podoba mi się trzecia półka na sztućce. Nie używam, ale fajna rzecz.
    4. Bosch jest ceniony i wygrywa w testach. Gdybym ponownie kupował zmywarkę, to brałbym najtańszego Boscha. Ewentualnie droższy model z półką na sztućce.
    5. Głowica do mycia blach chyba by się przydała. Jej wartość oceniam na 50 zł. Mógłbym myć wiadra itp.

• #10 18 Gru 2009 23:28
    Roger7
    Poziom 9  

Jan_Werbinski napisał:
    1. Bajery i mnogość funkcji sprawdza się w pralce i telewizorze. W zmywarce używa się jednego lub dwóch programów i koniec. Gdybym miał możliwość zapłacenia mniej 400 zł i tylko program eco, to bym taką wybrał.

Nie chodzi mi o mnogość programów - wystarczyłby mi automatyczny.
    Też chciał dać mniej ale tylko te mają 3-cią szufladę i są ciche - mam kuchnie łączoną z salonem.
    Czy programy typu 75C - są mało użyteczne ?
    Jan_Werbinski napisał:

2 Filtr samoczyszczący to bardzo dobra rzecz. Za to warto dopłacić. Od wielu miesięcy nie czyściłem sitka.

Masz na myśli "Innowacyjny 3-częściowy system filtrów" jak piszą na stronach siemens/bosch ? Czyli się sprawdza ?
    Jan_Werbinski napisał:

3. Podoba mi się trzecia półka na sztućce. Nie używam, ale fajna rzecz.
    4. Bosch jest ceniony i wygrywa w testach. Gdybym ponownie kupował zmywarkę, to brałbym najtańszego Boscha. Ewentualnie droższy model z półką na sztućce.

Z tym, że najtańszy z półką na sztućce kosztuje ok. 2500 zł
    Czy Siemens i Bosch to ta sama jakość ?
    Czy masz problemy z dosuszaniem naczyń ?
    Jaki model masz ?

Dzięki i pozdrawiam

• #11 19 Gru 2009 23:13
    zwykły człek
    Poziom 20  

Jak chcesz cos z wysokiej półki, ciche, dosuszające z automatyką to będzie cię to kosztowało w granicach 4 tys. zł i bedzie sie nazywało DeDietrich. Najnowsza linia ma 39dbA, specjalną konstrukcję "sufitu" zmywarki odprowadzającą krople na ścianki, system wymiany powietrza w zmywarce co godzinę, żeby ci nie waliło jak wkładasz a nie zmywasz itd itd. więcej na www.de-dietrich.pl Niestety do kupienia tylko w wybranych studiach mebli kuchennych - ale warto.

• #12 20 Gru 2009 13:09
    TomekCarlos
    Poziom 26  

To jeśli ma być coś z wyższej półki to może warto rozejrzeć się za zmywarką Gaggenau

• #13 21 Gru 2009 19:51
    zwykły człek
    Poziom 20  

Hehehee... Tomek. miało byś z wyższej a nie z najwyższej ;). Można też pójść w urządzenia gastronomiczne :).

• #14 22 Gru 2009 02:51
    Roger7
    Poziom 9  

Panowie, ja biorę pod uwagę sprzęt do około 3000 zł max.
    Bardzo proszę napiszcie czy coś z tego co wymieniłem jest warte polecenia

• #15 23 Gru 2009 16:17
    zwykły człek
    Poziom 20  

Roger ... pamiętaj, że wszystko to są kompromisy w zależności co jest dla ciebie najważniejsze. Twoją grupę "a" bym w ogóle odpuścił i nie brałbym jej pod uwagę. Grupa "b" wydaję się być zdecydowanie bardziej trafiona. Dla mnie najważniejszym parametrem jest głośność, bo mam otwartą kuchnię. Potem są programy, ale one w większości sa na tym poziomie podobne i sensor zabrudzenia który też zazwyczaj jest na wyposażeniu. Ty możesz mieć inne priorytety wyboru. Wypisz je sobie od najważniejszego do naj mniej istotnego i po kolei wpisuj punktację. Wybór sam sie wyklaruje.

• #16 24 Gru 2009 02:41
    Roger7
    Poziom 9  

zwykły człek napisał:
    Dla mnie najważniejszym parametrem jest głośność, bo mam otwartą kuchnię. Potem są programy, ale one w większości sa na tym poziomie podobne i sensor zabrudzenia który też zazwyczaj jest na wyposażeniu. Ty możesz mieć inne priorytety wyboru. Wypisz je sobie od najważniejszego do naj mniej istotnego i po kolei wpisuj punktację. Wybór sam sie wyklaruje.

Dla mnie priorytety są podobne, też mam otwartą kuchnię, podoba mi się 3 szuflada i filtry, które rzadko trzeba czyścić.
    Martwię się tylko czy Bosch/Siemens mają jakieś systemy aktywnego suszenia, tak jak AEG, Electrolux a nawet Beko/Amica. Często spotykam się z opinią, że Bosch/Siemens nie dosuszają ?
    Nie wiem czy to po prostu wynik złego ułożenia naczyń, ustawienia nabłyszczacza ?

• #17 31 Gru 2009 00:36
    zwykły człek
    Poziom 20  

ja bym na twoim miejscu poszukał jednak dedietrich'a w dobrej cenie - może gdzieś trafisz za dobre pieniądze. dołóż te pare stów bo warto. potem sam docenisz, że to zupełnie co innego niż tak popularny boch, siemens czy electrolux.

• #18 31 Gru 2009 17:07
    zayzayer
    Specjalista AGD

zwykły człek napisał:
    ja bym na twoim miejscu poszukał jednak dedietrich'a

Co Ty z tym de dietrich? Przecież to Brandt. A zmywarek od żabojadów, to nawet nie przyjmuję do naprawy. I nie tylko ja. Zresztą Brandt ma już takie powiązania, że pod tą marką może być nawet Fagor, Ardo ....

• #19 01 Sty 2010 22:28
    zwykły człek
    Poziom 20  

a to że mają świetne zmywarki. pomysl co ty napisales. to tak jakbyś stwierdzil, że bosch to to samo co gaggenau, bo też jest w tej samej grupie kapitalowej. wkradl ci tez troche brak wiedzy bo wlascicielem brandta jest fagor wiec na pewno korzystają z ich podzespołow lub linii. na pewno nie adro, bo oni to moga byle co brac od "braciszka" zza miedzy i pewnie na zmywarkę 39dbA by ich nie było stać biorąc pod uwagę ich aktualny status finansowy i rynkowy. A może własnie powinieneś sobie wziąc jedną na warsztat i zobaczyc co to potrafi.
    a swoją drogą, to skoro nie bierzesz na warsztat, to skad wiesz co to jest warte?

• #20 01 Sty 2010 23:28
    mrhari
    Moderator AGD

Temat zamykam. Myślę że pytający już wie wszystko a nawet więcej i że zmywarka którą kupi nigdy się nie zepsuje i nie będzie musiała trafić na żaden warsztat.

A już poza dyskusją to bosch to to samo co gaggenau,te same części są montowane w boschu, siemensie czy gaggenau. Różnice mogą być w obudowie ale obudowy się raczej nie psują a jeśli już to przeważnie z winy użytkownika.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME