Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spadające ciśnienie. Immergas Eolo Star 24

arturoza82 15 Gru 2009 08:21 6955 10
  • #1 15 Gru 2009 08:21
    arturoza82
    Poziom 8  

Witam,

Mam dość dziwny problem. Kilka dni temu zamówiłem serwisanta, który wykonał przegląd kotła Immergas Eolo Star 24. Po jego wizycie, (dokładnie od dnia serwisu, wcześniej nie było żadnych problemów!) zaczęło mi ubywać wody w CO, co przejawia się spadającym ciśnieniem. W tej chwili ciśnienie z 1,5 bara do 0 bara schodzi w przeciągu kilku godzin.
    Moim zdaniem, jak to mówią w reklamie, to nie przypadek.

Serwisant przyjechał ponownie, pokręcił, posprawdzał, nie stwierdził żadnej usterki. A ciśnienie jak schodzi tak schodzi. Na piecu sucho, przy grzejnikach sucho, w grzejnikach nie ma powietrza, nie widać nigdzie przecieku.

Co mam zrobić z tym fantem? Jakiego specjalistę zawołać do pomocy?
    Sprawa jest dość pilna więc z góry dziękuję za pomoc.

Ps. dodam jeszcze, że zaobserwowałem, że jeżeli kocioł pracuje (grzeje) to ciśnienie nie spada. Spada dopiero jak kocioł przechodzi w bezczynność.

• Pomocny post
    #2 15 Gru 2009 19:36
    serwisant73
    VIP Zasłużony dla elektroda

Zmierz ciśnienie w naczyniu przeponowym.Pewnie puste.Powinno być ok.1,3-1,5 bar.

• #3 15 Gru 2009 20:07
    arturoza82
    Poziom 8  

serwisant73 napisał:
    Zmierz ciśnienie w naczyniu przeponowym.Pewnie puste.Powinno być ok.1,3-1,5 bar.

Serwisant podobno to zrobił. Ciśnienie było.

• #4 15 Gru 2009 22:46
    chrapa
    Poziom 10  

arturoza82 napisał:

Serwisant podobno to zrobił. Ciśnienie było.

Przy sprawdzaniu może zruszył zaworek w naczyniu i ciśnienia już nie ma. Sprawdź sam ciśnieniomierzem samochodowym. Przed sprawdzeniem należy usunąć ciśnienie "część wody" z układu przed naczyniem, aby zmierzyć ciśnienie w naczyniu a nie w naczyniu plus cieśninie w układzie.

• Pomocny post
    #5 16 Gru 2009 00:10
    mirrzo

Moderator - Systemy Grzewcze

A z zaworu bezpieczeństwa, lub spustowego nie ucieka?

• #6 17 Gru 2009 09:44
    arturoza82
    Poziom 8  

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Niestety, woda nadal mi ucieka.

1. Każdego dnia dolewam ZAUWAŻALNIE! coraz więcej wody. Z 1,5 bara na zero schodzi w kilka godzin.
    2. Ciśnienie spada tylko jak piec nie pracuje. Jak grzeje przez kilka godzin to ciśnienie utrzymuje się na normalnym poziomie.
    3. Zauważyłem natomiast kolejną rzecz. Jak rano dopuszczam wodę i później włączę piec to piec wydobywa z siebie dziwne dźwięki przez ok. 5-8 sek. Coś jakby powietrze, coś jakby przepływała w nim woda. Głośno i wyraźnie coś w piecu się dzieje. Grzejniki też zaczęły wydawać z siebie odgłosy, mimo że wcześniej były bezszelestne.

Muszę coś z tym zrobić. Proszę o poradę, czy mam wzywać serwisanta, czy już raczej hydraulika?

• Pomocny post
    #7 17 Gru 2009 16:08
    J. Kleban
    Poziom 25  

Jak pisze serwisant73 oraz mirrzo, mozliwe sa tylko dwie przyczyny cieknacy zawor bezpieczenstwa, lub naczynie przeponowe nie ma cisnienia powietrza, albo jest uszkodzone.

Dodano po 1 [godziny] 15 [minuty]:

Przy napuszczaniu wody z sieci napuszczasz jednoczesnie sporo powietrza ktore jest w stacjach przepompowni tloczone sprezarkami do instalacji wodnej aby utrzymac jej swiezosc.
    Po uzupelnianiu cisnienia powinienes odpowietrzac przynajmniej piec bo automatyczne odpowietrzniki zazwyczaj maja nakretke zamykajaca i jesli jest dokrecona to wtedy tylko wylapia tyle powietrza ile maja pojemnosci, a nadmiar wedruje rurami do grzejnikow.

• #8 18 Gru 2009 01:19
    arturoza82
    Poziom 8  

Panowie, wszystko już jasne. Dziękuję za poświęcony czas.

Okazało się, że to jednak nie piec. Wypieprzyło na łączeniu rurki pod wanną.
    Swoją drogą to już szczyt skąpstwa, żeby w nowo oddanym bloku
    budować instalację CO w oparciu o plastikowe rurki!!! Panowie instalatorzy, to standard w dzisiejszych czasach czy zwykła chamska oszczędność ze strony dewelopera?

Btw. Pecha miał serwisant, któremu się oberwało. Niesamowity przypadek, że równocześnie z jego wizytą pojawił się przeciek... Po prostu niesamowite.

Pozdrawiam, życzę udanych świąt.

• #9 18 Gru 2009 07:55
    mirrzo

Moderator - Systemy Grzewcze

No to przeproś serwisanta - tak wypada

• #10 18 Gru 2009 08:10
    niutat
    Poziom 36  

arturoza82 napisał:

Btw. Pecha miał serwisant, któremu się oberwało. Niesamowity przypadek, że równocześnie z jego wizytą pojawił się przeciek... Po prostu niesamowite.

To niekoniecznie był przypadek, usterka mogła się ujawnić np. po spuszczeniu wody przez serwisanta ale tak czy inaczej to nie jego wina.
    Pozdrawiam i wesołych!.
    :wink:

• #11 20 Gru 2009 14:31
    arturoza82
    Poziom 8  

mirrzo napisał:
    No to przeproś serwisanta - tak wypada

No oczywiście, że tak. Co prawda, chyba w niczym nie obraziłem serwisanta, żebym musiał go przepraszać. Natomiast wyjaśnienia się mu należą. Na razie nie odbiera telefonu, spróbuję w poniedziałek.

Btw. Dowiedziałem się, że instalacje kładzie się jednak w peszelu, więc moja wcześniejsza uwaga o plastikach była niestosowna.

Pozdrawiam forumowiczów, życzę udanych świąt.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo